Автор Тема: Marantz 2220B с Monitor Audio BX2  (Прочетена 1278 пъти)

Неактивен petrumetricii

  • Публикации: 6
Marantz 2220B с Monitor Audio BX2
« -: Ноември 19, 2020, 15:26:13 pm »
Здравейте! Харесал съм въпросния усилвател, който е след пълна профилактика и рекап със смяна на кондензаторите. Въпросът ми е дали е удачно да го комбинирам с колоните, които имам- МА BX 2, т.к. препоръката за тях е усилвател между 30 и 100 W, а този е 20W? Много ще съм благодарен ако споделите мнение. Хубав ден на всички :)

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Marantz 2220B с Monitor Audio BX2
« Отговор #1 -: Ноември 19, 2020, 15:32:09 pm »
Здравей, нали имаше Marantz Pm6002? Каква би била причината да се ориентираш към такава антика?
Конкретно на въпроса ти - с по-маломощен усилвател е по-лесно да изгориш колони - най-вече ако усилваш повечко.

Неактивен petrumetricii

  • Публикации: 6
Re: Marantz 2220B с Monitor Audio BX2
« Отговор #2 -: Ноември 19, 2020, 15:40:06 pm »
Точно така. Въпросният pm 6002 има проблем с единия канал- свири по- тихо. Засега не е ясно какъв е проблема... Конкретният 2220B ми харесва много, като цяло имам афинитет към тези винтидж машини, особено ако са в по- добро състояние.. ясно, че мога да прецакам колоните ако надувам звука, интересувам се дали може да стане ако не се надува докрай постоянно?

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Marantz 2220B с Monitor Audio BX2
« Отговор #3 -: Ноември 19, 2020, 16:02:20 pm »
Никой не може да ти даде гаранция при какви точно условия и за колко време усилвателят може да повреди колоните. Когато не достига мощност и човек усилва с желание да компенсира това - обикновено усилвателят запозва да криви и е много възможно да повреди високочестотните говорители. Възможно е и да не ги повреди - риска поемаш ти :).
На твое място бих мислил в посока ъпгрейд - и на колони, и на усилвател...

Неактивен petrumetricii

  • Публикации: 6
Re: Marantz 2220B с Monitor Audio BX2
« Отговор #4 -: Ноември 20, 2020, 15:56:07 pm »
Благодаря! Ще дойде и този момент, най- вече що се отнася до колоните и след още някой и друг лев в касата. Дотогава се надявам тези 90dB чувствителност на Мониторите да се окажат достатъчни.