Автор Тема: Два усилвателя - един субуфер  (Прочетена 895 пъти)

Неактивен artzox

  • Публикации: 2
Два усилвателя - един субуфер
« -: Април 28, 2021, 20:26:10 pm »
Здравейте,
Предварително се извинявам ако някой вече е задал този въпрос.
Наскоро закупих стерео усилвател (Onkyo), който искам да свържа през hi-level input към субуфера си.
Въпросният субуфер е свързан през RCA към HT AVR-a (yamaha).
Субуферът е Thunder THS-sub10 (знам, че имам нужда от ъпгрейд).
Въпросът ми е дали ако се свърже Онкиото през зона2 с хай-левъл входа е проблем? Очевидно ще се ползва едната или другата уредба, а не двете едновременно и ще трябва да регулирам кросоувъра и силата на звука на субуфера ръчно, но към момента това ми е вариантът да ползвам двата усилвателя с един субуфер и да запазя звученето на Онкиото за стерео (не да ползвам RCA превключвател).
Благодаря предварително!

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Два усилвателя - един субуфер
« Отговор #1 -: Април 28, 2021, 21:56:44 pm »
Здравей, за този субуфер не можах да намеря нито упътване, нито нормални снимки.
Снимка на по-големия модел показва само RCA входове - без вход по високо ниво.
Така или иначе не виждам с какво такъв субуфер би допринесъл за звученето на стерео система - напротив, според мен само ще влошава нещата.
На твое място бих го оставил само за кино системата.

Неактивен artzox

  • Публикации: 2
Re: Два усилвателя - един субуфер
« Отговор #2 -: Април 29, 2021, 09:11:12 am »
Благодаря за отговора макар и не на въпроса, който зададох.
Това е доста дискусионенна тема с поддръжници и от двете страни. Лично аз ползвам системата така (без субуфера) от няколко месеца и го закачих към стерео усилвателя само за теста.
Моето впечатление е, че при правилна настройка на силата на звука и на кросоувъра субуферът просто се грижи за суб-баса,като допълва най-ниските честоти, с които колоните не могат да се справят.
Оставяйки това дали да се ползва или да не се въпросът ми е към инженерите - дали има някакво претоварване ако се върже така даже и да не се ползва едновременно от двете уредби.
Субуферът има необходимите входове, т.е не е само с RCA.