Автор Тема: Привет! Ето още една система...  (Прочетена 11354 пъти)

plamen1321

  • Гост
Привет! Ето още една система...
« -: Юни 06, 2010, 16:22:58 pm »
Привет на всички,
Ето че вече мога да пусна снимки и от моята система! ;)
Компонентите са:
TV Sharp LC-32LE700E
Blu-ray disc player Sharp
AV Receiver DENON 2310
Speakers: front - Monitor Audio Silver RX-6, center - Monitor Audio Silver RX, surround - JAMO.

Изказвам специални благодарности на Rudra за съветите и търпението да отговаря на малоумни въпроси, но...  човек се учи докато е жив! ;)
Разположението на колоните не е много близо до оптималното, но с помощта на функцията на receiver-a AUDYSSEY направих автоматична настройка на звука и съм много доволен от резултата!
На този етап разположението на центъра отстрани на ТВ е временно, докато намеря подходяща поставка, на която да сложа ТВ, че да се отвори място отдолу за центъра!

plamen1321

  • Гост
Re:Привет! Ето още една система...
« Отговор #1 -: Юни 06, 2010, 16:35:41 pm »
Ето и меко казано странното решение с разположението на съраунд колонките... ;)
Моля за снизхождение, зная че не е добра идея, но нямам много варианти, с оглед на това, че диванът ми е ъглов, а на стените има окачени картини...

Неактивен hristoslav2

  • Наказан
  • *
  • Публикации: 698
Re:Привет! Ето още една система...
« Отговор #2 -: Юни 06, 2010, 16:56:32 pm »
Привет plamen1321
Имам  предложение за подобрения в системата ти.
Телевизора го закачаш на стената - на височината на очите ти /от позицията  в която го гледаш/. По този начин отдолу ще се освободи място и централното ОТ може да го сложиш легнало на шкафа под телевизора /както трябва и да бъде/.
За съраундите-не се виждат ясно какви са  :) там където си ги поставил определено нямаш добро звучене. Не знам дали бас рефлекса им е на гърба ,но ако не е отзад може да ги закачиш на стената зад теб на 50см от двете страни на картината. Ако басрефлекса е на гърба им ,то тогава има определен тип стойки за стена -специално за такива съраунд колони ,при който ОТ са на разстояние от стената.

plamen1321

  • Гост
Re:Привет! Ето още една система...
« Отговор #3 -: Юни 06, 2010, 18:18:24 pm »
За съраундите-не се виждат ясно какви са  :)

Ето това са съраунд колонките:

http://www.jamo.com/eu-en/products/a-402-description/

Ако ще монтирам съраунд колони на стената, то това със сигурност няма да са тези на JAMO ! 
На този етап ще ги ползвам тези, разположени по този идиотски начин... Пък ако един ден реша да монтирам хубав съраунд, то той пак ще е от Monitor Audio Silver серия и тогава ще ги разполагам където трябва! 
По отношение на центъра, идеята ми е да бъде отдолу под телевизора, но смятам да си купя, или направя поставка, плот на 4 крака, за да разположа ТВ отгоре, а под поставката ще е центъра!  ;)


Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Привет! Ето още една система...
« Отговор #4 -: Юни 06, 2010, 18:29:48 pm »
Честито :) сега остава да се запасиш с хубави записи и да се наслаждаваш :)

vasilivanov

  • Гост
Re:Привет! Ето още една система...
« Отговор #5 -: Юни 06, 2010, 18:46:23 pm »
Честито :) сега остава да се запасиш с хубави записи и да се наслаждаваш :)

Браво за системата, за домашно кино е предостатъчно.

Rudra: Би ли споделил на всички, къде можем да намерим хубави записи, независимо какъв е жанрът музика?

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Привет! Ето още една система...
« Отговор #6 -: Юни 06, 2010, 18:49:03 pm »
Ами в магазините за музика :) Но уви има жанрове, при които хубавите записи не са изобилие.
Ако те интересуват адреси на музикални магазини, мога да те насоча.

parvans

  • Гост
Re:Привет! Ето още една система...
« Отговор #7 -: Юни 06, 2010, 20:22:10 pm »
Честито!
Наистина много прилична система за домашно кино. Не съм слушал блу рей плеър как се справя в стерео режим, но за Hi-Fi определено има още какво да се иска.

Преди да инвестираш в качествени записи, помисли за стерео усилвател, който да покаже истинските възможности на колоните ти.

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:Привет! Ето още една система...
« Отговор #8 -: Юни 06, 2010, 20:53:26 pm »
Едва ли плеъра му е проблем. Той го ползва само за транспорт и ползва дака на ресийвъра.
plamen, поздравления за системата. Преди да мислиш за стерео усилвател, помисли за по-голям телевизор ;)

plamen1321

  • Гост
Re:Привет! Ето още една система...
« Отговор #9 -: Октомври 16, 2010, 10:54:43 am »
Привет!  Ето, че вече мога да пусна ъпдейт на компонентите.
Добавих събуфър от силвър серията на Монитор Аудио-RXW-12, както и съраунд колони RXFX, които ползвам за каналите Front Height.

plamen1321

  • Гост
Re:Привет! Ето още една система...
« Отговор #10 -: Октомври 16, 2010, 10:56:43 am »
Компонентите са сбити един до друг, но...  пространственият проблем на този етап не ми позволява друго... 

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:Привет! Ето още една система...
« Отговор #11 -: Октомври 16, 2010, 11:34:07 am »
Как се отразява на съраунда добавянето на предни високо разположени?

plamen1321

  • Гост
Re:Привет! Ето още една система...
« Отговор #12 -: Октомври 16, 2010, 17:51:41 pm »
Как се отразява на съраунда добавянето на предни високо разположени?

Все още не съм гледал/слушал достатъчно материал, но първи впечатления имам!
Пусках набързо концерти с публика и откъси от филми с повече звукови ефекти... При концертите не се забелява нещо различно, освен може би по-обемното усещане при аплодисменти на публиката, но при киното нещата са други...   Особено впечатлен останах при гледане на "Вертикална граница", по време на падащата лавина... Супер обемно и реалистично се чува и наистина е страхотно!  Не мога да кажа, че Front Height е по-добър вариант от стандартния съраунд, нито да направя разлика, понеже у дома така и не съм имал възможност да разположа правилно отстрани и отзад съраунд, че да правя сравнение... Но така, или иначе, като нямам възможност за заден съраунд, смятам, че този вариант е достатъчно добро решение за случаи като моя, където дава все пак алтернатива за разполагане на колоните отпред високо!  Казват, че при някой филми определени ефекти много добре се възпроизвеждали при това разположение, като дъжд, прелитащи самолети, фойерверки и такива подобни, при които се създава излюзията, че нещо се слува над теб. Тепърва ще гледам филми и ще видим дали ще долавям осезаемо присъствието на тези колони отпред високо разположени при определени моменти... вероятно тепърва ще излизат филми със специално създаден "материал" за тези канали, че да се усеща в пълна степен ефекта от Front Height...

plamen1321

  • Гост
Re:Привет! Ето още една система...
« Отговор #13 -: Януари 16, 2011, 10:30:41 am »
Най-после направих поставка за ТВ, така че центърът да отиде на подходящо за него място! ;)

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Привет! Ето още една система...
« Отговор #14 -: Януари 16, 2011, 11:06:13 am »
Браво, екстра се е получило. От съображения за сигурност бих разменил мястото на рисивъра и блу-рей плеъра.

Успех!