Автор Тема: Избор на 5.1 система + ресийвър  (Прочетена 17056 пъти)

vasilivanov

  • Гост
Re:Избор на 5.1 система + ресийвър
« Отговор #30 -: Юли 21, 2010, 13:17:15 pm »
Цената на Деноните съвсем скоро ще скочи нагоре навсякъде. Тук просто са избързали с актуализацията.

ОФФ
Ееее докога ще се вдига?
На стерео продуктите им се вдигнаха по 400 500 лева отгоре. Давам пример. Плеър, който струваше 1400 лева преди, сега е почти 2000????

vasilivanov

  • Гост
Re:Избор на 5.1 система + ресийвър
« Отговор #31 -: Юли 21, 2010, 19:57:39 pm »
По темата...
До колкото видях в книжката, която имам в нас на focal. Предлагат Sib XL , защо не чуеш и тях.

Там със сигурност ще трябва да ти се избистрят средите повечко.

Имай предвид, че компютърните колонки като Logitech и озвучителните тела като Thunder Jamo и ниските класове на Eltax и т.н се чуват при съседите доста, бучат, вибрира пода доста... При тези Focal не вярвам да е така при по-високи нива на усилване. Това е също един плюс.
По-умереният бас е пак плюс.

zlobarov

  • Гост
Re:Избор на 5.1 система + ресийвър
« Отговор #32 -: Юли 21, 2010, 23:36:59 pm »
То и няма какво да вибрира тъй като баса хич го няма... леко или малко по добри среди за мен не си струват 2400... да не говорим че за ХЛ вариянта цената сигурно ще е към 3К...

vasilivanov

  • Гост
Re:Избор на 5.1 система + ресийвър
« Отговор #33 -: Юли 22, 2010, 10:27:06 am »
То и няма какво да вибрира тъй като баса хич го няма... леко или малко по добри среди за мен не си струват 2400... да не говорим че за ХЛ вариянта цената сигурно ще е към 3К...

Във вкъщи ли ги пробва?
В магазина ли занесе Logitech?
Интересно е защото разположението на суббаса играе важна роля. На различни места по-различен начин се чува и като сила и като плътност и т.н

И аз се бях замислял след време да сменя комплекта ми на Eltax Monitor с тези, защото от към разположение са по-удобни и от към пространство. Ама ти направо ме отказа....


Сетих се за още нещо, от рисийвърите може да повдигнеш нивото на баса, ако ти липсва, +-6db на всеки е различно. На някои субове съм виждал level control за усилване пак.
Ако са ти ги дали във вкъщи може да пробваш всякакви методи и да прецениш.

Ще трябва да отида някой ден да ги чуя, да видя за какво става на въпрос.
Така както ми ги описваш излизат пълни боклуци. А пък и все се съмнявам, focal е доста по-сериозна марка от компютърните колонки.

А относно комбинацията с Klipsch съм сигурен, че ще ти хареса много.
Ако искаш отиди я чуй ей така да видиш за какво става дума. Аз за стерео не бих си взел на тази марка, но за кино при ефектите е доста завладяващо. Спомням си, че и те имат малки решения като Sib&Co, но не знам как звучат.

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Избор на 5.1 система + ресийвър
« Отговор #34 -: Юли 22, 2010, 11:05:06 am »
vasilivanov, няма как да му дадат колоните за тест вкъщи - такива тестове се правят с доста по-висок клас техника.

Сега относно представянето на колоните...

Както много от пишещите тук знаят, слушал съм много системи, в най-различен бюджет, някои от тях за стотици хиляди левове. Като казвам слушал съм ... нямам предвид "чувал съм за 5-10 минути на някое експо", имам предвид сериозно и дълго слушане. Мисля че лека полека съм придобил някакъв слушателски опит и критерии за звук... Въпреки това не си позволявам да правя категорични и крайни изказвания относно звука на тази или онази система ... или компонент. Понякога казвам - това не е моят тип колона или система, или пък - не ми допада как звучи и т.н.
Понякога дори казвам, че дадена система за мен е свирила страшно зле някъде, но това по никой начин не значи, че системата не струва, значи, че на конкретното място, в конкретната ситуация според мен е свирила зле.
Пиша всичко това, не като автобиографични напъни... а за да дам насока за размисъл на пишещите и четящите тук.

zlobarov е слушал Sib&Cub колко... 3-4 минути? Какво е слушал на тях? Откъс от 1 филм? След това е чул откъс от същия филм на система за няколко хиляди лева пак за колко ...3-4 минути? След което заявява - Sib&Cub не струват, системата за 3-4-5 хиляди лева на Focal също не струва, z5500 са ако не по-добре, то много близко!

Нямам нищо против, и е съвсем нормално, хората да имат различни вкусове.
Това срещу което имам нещо против, е крайни изказвания! Особено пък на базата на ... никакъв опит!
Лошото е, че много хора не се замислят за това и:
1- дават смели, необмислени коментари, без реално да са си направили труда да тестват нещата като хората
2- приемат такива коментари за чиста монета, без да се замислят кой ги дава ...

Ето Васко например, въпреки че вече е слушал това онова, въпреки че има система вкъщи, на разумно ниво ... и постоянно открива нови неща(например наскоро откри какво значение имат кабелите в системата!)...
Та въпреки това току що заяви, че мнението на zlobarov  за Sib&Cub го е отказало ...
Да припомня, това е мнението на потребител, чийто критерии за добър звук е ... z5500!!!

Накрая ще уточня, че написаното по-горе няма нищо общо с това добри колони ли са Sib&Cub или не! Всеки може да харесва или не разни колони и компоненти, и съм далеч от мисълта да убеждавам някого в това кой компонент е по-добър.
Идеята на публикацията ми е, да провокира размисъл ... относно отношението към системите, отношението към тестването на системи ... и отношението към изказванията ви в този форум, а и по принцип!

Успех!

zlobarov

  • Гост
Re:Избор на 5.1 система + ресийвър
« Отговор #35 -: Юли 22, 2010, 13:35:17 pm »
Както казвам във всеки пост нямам никакви претенции за музикален слух!
Мнението ми като музикален инвалид е че Z5500 са по разумният избор при гледане на филми и то ако се абстрахираме от цената.... ако вземем и нея в предвид....
Усещането за добър звук е строго субективно и тва че за мен нещо е добро или лошо не значи нищо... даже Васко като иде да ги чуе и очаква едва ли не да свирят зле на база мойте постове най вероятно още повече ще ги хареса  ;D

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:Избор на 5.1 система + ресийвър
« Отговор #36 -: Юли 22, 2010, 14:53:04 pm »
Аз не мога да си представя, че щом си чул кино с големите Фокали не си направил разлика с твоята система.
Не знам каква сцена са ти пуснали, но субуфера не е всичко при филмите.

zlobarov

  • Гост
Re:Избор на 5.1 система + ресийвър
« Отговор #37 -: Юли 22, 2010, 15:33:04 pm »
В интерес на истината не им обърнах подобаващо внимание поради факта че вече се бях настроил за цената на сибчетата и 1611... пък и не можах да им се насладя защото нещо тракаше от към предна дясна или субуфера което сам разбираш е единсвеното което ми направи впечатление ( сега да уточня че тракането не беше от самите колони а от нещо незакрепено както трябва)
Както и да е по нататък живи и здрави ще предвидя по сериозна сума за звук и тогава ще му мисля.
За момента просто исках нещо 5.1 което да ми реши временно проблема с гледане на филми със звук от ТВто и понеже исках да е по добро от 5500 се насочих към klipsh но поради вече дискутитраните проблеми с пространството стигнах до сибчетата които пък не ми харесаха което моля да не го приемате лично.
Още веднъж благодаря за съветите и отделеното време!

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:Избор на 5.1 система + ресийвър
« Отговор #38 -: Юли 22, 2010, 16:05:05 pm »
Аз подозирам, че с малко повече слушане ще хванеш разликите и ще оцениш подобаващо една система от поне начално ниво в средния клас.
Като се решиш на такава стъпка има какво да се чуе.

Неактивен jabkata

  • Публикации: 17
Re:Избор на 5.1 система + ресийвър
« Отговор #39 -: Юли 27, 2010, 11:54:24 am »
lazarus18 понеже ще се местя в хола ако може да предложиш колони+рисивър за макс 2000лв. за филми и игри и малко музика благодаря предварителнo   :-\

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:Избор на 5.1 система + ресийвър
« Отговор #40 -: Юли 27, 2010, 12:02:29 pm »
За 5.1 колони ли говорим или на първо време 2.0/2.1/3.1 решение ти върши работа? Защото бюджета е доста икономичен за пълно 5.1+ресийвър. Не че не може да стане, но ще е с компромис, най-вече за колоните.

Неактивен jabkata

  • Публикации: 17
Re:Избор на 5.1 система + ресийвър
« Отговор #41 -: Юли 27, 2010, 12:35:09 pm »
За 5.1 колони ли говорим или на първо време 2.0/2.1/3.1 решение ти върши работа? Защото бюджета е доста икономичен за пълно 5.1+ресийвър. Не че не може да стане, но ще е с компромис, най-вече за колоните.
Аз си имам 5.1 но то е за малката стая а за хола искам 5+1 и рисийвър

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:Избор на 5.1 система + ресийвър
« Отговор #42 -: Юли 27, 2010, 12:50:28 pm »
Скоро трябва да излезне един нов модел на Denon 5.1 ресийвър - 1311. Ще струва към 650 лв, което е добре за ресийвър, има си HD Audio декодери и HDMI 1.4a.
Въпроса е дали ще харесаш 5.1 колони за останалите пари. Мисля, че може да се събере приличен 5.0 комплект с букшелфи на Klipsch, Denon, Focal и други от тоя клас, но пък субуфера в подобна система е задължителен.
Какви са другите ти 5.1 колони?

Неактивен jabkata

  • Публикации: 17
Re:Избор на 5.1 система + ресийвър
« Отговор #43 -: Юли 27, 2010, 13:48:42 pm »
Буфер имам който е Sony старичък е и е доста мощен тежи има няма 25-30кг  :) а ако може да ми предложиш с линкове останалите колони ще съм ти много благодарен

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633