Автор Тема: Телевизорът си "тръгва" - съвети за нов  (Прочетена 8677 пъти)

drazmahala

  • Гост
Телевизорът си "тръгва" - съвети за нов
« -: Септември 20, 2010, 13:09:05 pm »
Здравейте,

Имам плазма Самсунг 42 инчова, купих я през 2006год.Моделът не ми е пред очите , а и едва ли има голямо значение. Първите 2.5год работеше много добре, след това се появиха пикселите/първите лястовички :o/, а от онзи ден се сдобих с една черна тънка хоризонтална линия, десет сантиметра над долния панел :'(. Явно за 4 години си отива старата плазма. Подлежи ли /стува ли си/  това на ремонт  и ако не, моля за съвет за закупуване на нова плазма/фен съм/:

- гледаемоста е от 5м.
- сравнително рядко се ползва DVD, но все пак се гледат филми и концерти
- искам да премахна ТВ бох сета и DVD-то и  евентуално да сложа един popcorn или друга марка
- бюджета на телевизора - 1000 - 1500 лв./максимум- в смисъл, че не ми се дават толкова пари, но ако е нещо което си заслужава....ще помисля/.

Благодаря :)

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:Телевизорът си "тръгва" - съвети за нов
« Отговор #1 -: Септември 20, 2010, 13:38:29 pm »
От личен опит знам, че всеки ремонт на проблем по панела на плазмата не си заслужава. Офицеиалните сервизи дори практикуват смяна на целия телевизор /когато е гаранция/.
Затова се ориентирай към покупка на нов.
5 м. са сериозна дистанция, дори и да гледаш предимно телевизия и ДВД. Пък ако закачиш HD плеър вече нещата отиват към проектор ;)

Модел, който да влиза в бюджета е тази HD Ready плазма - Panasonic 50X20.
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09070429
Не мисля, че ниската резолюция ще ти е проблем защото от 5м. и без това нямам как да се направи разлика дори и на 50".
По-добрия вариант е този модел - 50S20.

Crossblade

  • Гост
Re:Телевизорът си "тръгва" - съвети за нов
« Отговор #2 -: Септември 20, 2010, 13:44:49 pm »
- искам да премахна ТВ бох сета

Ако си на цифрова КАБЕЛНА телевизия няма проблем - има телевизори с вграден DVB-C тунер. Ако си на сателитна обаче, не мисля, че има решение.

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Телевизорът си "тръгва" - съвети за нов
« Отговор #3 -: Септември 20, 2010, 13:57:34 pm »
Ако си на сателитна обаче, не мисля, че има решение.

Има достатъчно телевизори с вграден сателитен тунер - които работят безпроблемно с ITV, друг е въпроса, че надали ще му се вместят в бюджета :)

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:Телевизорът си "тръгва" - съвети за нов
« Отговор #4 -: Септември 20, 2010, 14:01:11 pm »
Пък и телевизорите със вграден сателитен тунер все още имат проблеми за изчистване. Доста хора се оплакват от проблем със EPG, часовника и разни подобни.
Със цифрова кабелна няма проблем. Слага се един модул за картата и се маха грозния приемник с допълнително дистанционно.

drazmahala

  • Гост
Re:Телевизорът си "тръгва" - съвети за нов
« Отговор #5 -: Септември 20, 2010, 14:09:25 pm »
С кабелана на Blizoo съм и май няма да я сменям. При този модел отпада бох сета - така ли? Добре - други алтернативи - напр. Самсунг?

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:Телевизорът си "тръгва" - съвети за нов
« Отговор #6 -: Септември 20, 2010, 14:55:40 pm »
С кабелана на Blizoo съм и май няма да я сменям. При този модел отпада бох сета - така ли? Добре - други алтернативи - напр. Самсунг?
В момента за плазми си заслужава само от Панасоник. Самсунг са на почти същите цени, но са много по-назад - по-слабо черно, по-податливи на отпечатване.
С Близу няма да има проблем и ще разкараш бокса.


drazmahala

  • Гост
Re:Телевизорът си "тръгва" - съвети за нов
« Отговор #7 -: Септември 24, 2010, 11:50:23 am »
Мерси за отговорите!

Вчера премерих "дупката", където трябва да е телевизорът. 50инча =127 см - няма да се побере за жалост. Става - или отново 42 инча - или 46 максимум.Моля за съвет за модели от двата размера - плазма.
Мерси предварително!

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:Телевизорът си "тръгва" - съвети за нов
« Отговор #8 -: Септември 24, 2010, 11:56:44 am »
Значи оставаш на варианти:
по-евтин - 46S20
по-скъп - 46G20.

Не те съветвам да взимаш пак 42-ка защото е добре освен ъпгрейд на картината да направиш и на размера.

drazmahala

  • Гост
Re:Телевизорът си "тръгва" - съвети за нов
« Отговор #9 -: Септември 24, 2010, 12:07:41 pm »
Не ги виждам в Техномаркет тия модели??


drazmahala

  • Гост
Re:Телевизорът си "тръгва" - съвети за нов
« Отговор #11 -: Септември 02, 2011, 12:53:41 pm »
Пак повдигам темата за избор на ТВ ;).Още не съм сколасал с избора, а вече мина една година от пускането на темата. Нещата са в изходна позиция, но дилемата LCD - Плазма продължава да стои пред мен. На любителско ниво съм наясно  с плюсовете и минусите и на двете концепции. За тази една година излязоха и нови модели. Моля отново за съвет , посочване на конкретни модели. Изисквания - 46 инча , гледане повече на ТВ, отколкото на ДВД, но като време твърде  малко - 1-2 до 3 часа в почивни дни  основно вечер. Кабелната е на Близу и няма да се сменя.

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:Телевизорът си "тръгва" - съвети за нов
« Отговор #12 -: Септември 02, 2011, 13:46:36 pm »
Здравей,
нещата не са се променили кой знае колко при телевизорите. Има нови модели наистина, които са малко по-добри и са на почти същите пари.
Най-изгодно като вариант плазма в момента е PANASONIC TX-P46G30E.
http://www.technomarket.bg/products/09107814/panasonic-tx-p46g30e

При LCD не се сещам за кой знае колко варианти, които да го конкурират при тази цена.
Ето един вариант, който е удачен ако стаята ти е много светла и се гледа през деня:
http://www.technomarket.bg/products/09106180/sony-kdl-46ex720

drazmahala

  • Гост
Re:Телевизорът си "тръгва" - съвети за нов
« Отговор #13 -: Февруари 28, 2012, 17:11:24 pm »
Значи ето какво се получи. Поради липса на плазмата и ужасните доставки купих предложеното от Lazarus Сони. Нищо особено като телевизор. Но... изненадата беше, че когато го сложих на мястото на стария той се оказа по - малък по размер от старата ми 42 инчова плазма. Имам предвид не екрана, а като размер на ТВ то. ::)Вината е моя, че лошо измерих с рулетка разстоянията и сега този уж с по голям инч/46/ изведнъж ми се видя малък :'( Правя някакви фортиции да го заменя с 50 инчова плазма от Техномаркета. Ако може съвет за тези пари , какво може да се вземе или малко по-скъпо. Сега ако не искат да го заменят за друт ТВ, моят тъст изрази, с половин уста, желание да го вземе, ако не стане нито едното, нито другото ще го гледам така. Или пък ако иска някой да го купи от мен ще му го дам с лека отстъпка - на два дни е.

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:Телевизорът си "тръгва" - съвети за нов
« Отговор #14 -: Февруари 28, 2012, 17:18:42 pm »
Според сайта на ТМ предложената от мен плазма я има в 50 инча навсякъде:
http://www.technomarket.bg/products/09107424/panasonic-tx-p50g30e

Виж й точните размери да не я сменяваш с 55" :)

Не би трябвало да имаш проблем със замяната на друг ако го върнеш до 3 дена.