Автор Тема: Избор на проектор  (Прочетена 6864 пъти)

Неактивен pnikolov

  • Публикации: 71
Избор на проектор
« -: Октомври 25, 2010, 13:43:11 pm »
Здравейте,

Стигнах дотук, че искам да си направя домашно кино с проектор и екран. Почти бях избрал проектора да е optoma HD20, когато се позачетох насам-натам, говорих с някакви хора и лъснаха някои неща.

Първо може да се каже, че трябва мовек да се спре на технология, която в случая е или DLP или 3LCD. Като общо правило е че DLP са по-добрите, но в горен ценови диапазон - евтините ползват 1 чип, скоростта на въртене на колелото не е много голяма и като цяло са за изцяло тъмни помещения.
LCD от друга страна позволявали по-голям контраст и като цяло в този ценови диапазон (2000-3000лв.) се представяли по-добре.

За въпросната оптома прочетох, че има фабричен дефект, който няма начин да се отстрани - последните хоризонтални 4-6 реда имат забавяне - все едно влачиш прозорци в уиндоус.

кажете си мнението, че съм на бая кръстопът  ::)

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:Избор на проектор
« Отговор #1 -: Октомври 25, 2010, 15:58:15 pm »
Дилемата ти е от сорта на плазма срещу LCD. И при проекторите трябва да избираш между реални, натурални цветове с добро черно срещу яркост и липса на някои недостатъци.
Ясно е, че за тези пари няма как да не е едночипов DLP, но HD20 е със 4х скорост на въртене и 6-сегмента и рейнбоу ефекта не е проблем. Да не говорим, че повечето хора така или иначе не го виждат.
Честно казано, аз не се сещам за 3LCD проектор, който да ти влиза в бюджета, да е Full HD и да е по-добър от Optoma HD20 и Mitsubishi 3800.

Неактивен pnikolov

  • Публикации: 71
Re:Избор на проектор
« Отговор #2 -: Октомври 25, 2010, 16:40:32 pm »
Има нещо такова - като прочетох малко повече Митцубишито е по-добрия вариант.

Обаче има едни епсъни дето нещо не ги намирам в БГ и европа - само за САЩ ли са, какво им е положението - нещо не мога да се ориентирам

Epson PowerLite Home Cinema 8350, 8100 ...

Ето примерно Панасоник PT-AE4000  го има поне в един магазин на цена от прочти 6 бона!!! При положение че в САЩ е 2к долари.. нещо не ми се връзва

А ти с какъв проектор си и какво ще кажеш по-въпроса? А и къде мога да ходя да тествам някакви такива проектори?  ::)

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:Избор на проектор
« Отговор #3 -: Октомври 25, 2010, 16:48:58 pm »
За съжаление тука ситуацията е такава, че реално няма къде да тестваш нищо. Трябва да се разчита на показатели и най-вече ревюта от чужди сайтове, което донякъде е добре защото специално за проектори има много задълбочени тестове с обобщения каквито ти за 20-30 мин. в някой магазин никога няма да се сдобиеш.
Точно този проектор, който си гледал наистина е прекрасен, нищо че е LCD, но цената му е сериозна.
Моделите на Epson за Европа са с други обозначения и някои изобщо ги няма или са с други параметри. Хващай и сравнявай по картинките и показателите и ще се ориентираш. За мен хубав техен модел в TW5500, но пак цената е към 5К.

a100ev

  • Гост
Re:Избор на проектор
« Отговор #4 -: Декември 03, 2010, 15:08:45 pm »
Здравейте!
От доста време насам чувам от всякъде(радиа, списания и т.н.) за тия проектории съм решил съм да си взема някакъв за в нас. Бихте ли ме посъветвали каква марка и модел. Вече пиатам насам натам по форуми други.
Предложиха ми това:

http://store.avguide.bg/index.php?dispatch=products.view&product_id=30000 ,
http://store.avguide.bg/index.php?dispatch=products.view&product_id=29948
и
http://store.avguide.bg/index.php?dispatch=products.view&product_id=30000

Ще го ползвам главно за да си цъкам на PS2, PS3 да гледам филми, концерти и т.н. (плазмата в къщи е много яко PS3to, ама няма детайли, а видях венъж Assasins Creed 2 на 119" инчов екрн и унемях - нищо общо нямаше с моя TV) за TV няма да го ползвам!. Тъи като PS3 и Blu-Ray-я са Full HD, ще ми трябва такъв проектор с такава нативна резолюция. По принцип ги чаткам тез неща, но от проектори нищо. DLP или LCD. има и некви LCOS течни кристали на силикон или нещо такова?
Другото е, че ще се ползва предимно, ако не само, на тъмно!
също така ме интересуват екрани и стойки за таван(не окачен, а бетонче), ама някоя хубава, не няйкои китайски или турски боклук. От такива ми падна едно LCD от стената, и не бях аз виновен при монтажа.падна си след положин година висене.

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:Избор на проектор
« Отговор #5 -: Декември 03, 2010, 20:48:42 pm »
Хубави и немного скъпи екрани са на Avers и Euroscreens. Малко по-скъпи и по-добри са на Lumene.
Както ти писах проблемите са в наличностите. Екрана се избира по това какъв проектор ще вземеш, от какво разстояние ще го гледаш и прожектираш и какво е помещението ти. Важно е и колко пари си заделил и колко място имаш където ще го монтираш.
Общо взето, за хубав моторизиран екран от този клас си приготви 1000-2000 лева.

При стойките има повече избор - B Tech, Avers, CHIEF. Хубавите с възможност за леки корекции след монтажа са 200-300 лв. Пак зависи и от избрания проектор.

a100ev

  • Гост
Re:Избор на проектор
« Отговор #6 -: Декември 06, 2010, 14:09:14 pm »
сега ще ги погледна стойките и екраните. а какво ще кажеш за Draper, Elite Screens и De-lite screens. Щатски са! Внася ли ги някои. пише че аудио арте, ама вече не ги внасяли 4е мн пари им излизали. по-добре за мен е да не е моторизиран! тва не се ли отразява драстично на цената?!
a стойките...как седи въпроса с наличността там? за хубавите имам предвид! musicworld.bg има 3 модела, ама са за TV. При Bluevision няма снимки, ама 6те взема да им звънна да ги питам и ще споделя. Др резултати маи не видях в търсенето в бг!

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:Избор на проектор
« Отговор #7 -: Декември 06, 2010, 14:53:09 pm »
Draper във Европа са Euroscreen. Продават се тука, но скоро някой беше проверявал и само с поръчка. Излизат по-евтино от Draper и са хубави.
В онлайн магазина към сайта скоро ще има качени техни модели.

Имаш предвид екрана да ти е фиксиран или просто да не е с мотор, а ръчен?

a100ev

  • Гост
Re:Избор на проектор
« Отговор #8 -: Декември 06, 2010, 15:11:12 pm »
не, не фиксиран,просто не с мотор. пак да се монтира на тавана, ама да се дърпа надолу!

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:Избор на проектор
« Отговор #9 -: Декември 06, 2010, 20:01:19 pm »
Цените са доста по-приемливи ако не е моторизиран.

Този например:
http://store.avguide.bg/index.php?dispatch=products.view&product_id=30003