Автор Тема: И още една - систамата на veszxr  (Прочетена 9483 пъти)

veszxr

  • Гост
И още една - систамата на veszxr
« -: Декември 12, 2010, 20:09:26 pm »
Това е което съм сглобил преди повече от година и половина,ползваме я и до днес.
Маранц 5003 с комбинация Mordaunt Short Avant 906 целия комплект без суб-а,той е на Velodyne CHT-Q серията 10 инчовия се справят отлично на кино,при стерео резултатите също са добри без намесата на суб-а.
Пуканката съм я извадил върху шкафа,защото вътре загрява,а и скоро ще отива в друга стая,където ще си е винаги на открито  ;D.
Двд плейъра е Маранц 4003,който се ползва повече за аудио CD-та.
Дразни ме тунера на Blizoo,и търся някакви алтернариви,TV-то (Pioneer PDP LX 5090) има само DVB-T.

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:И още една - систамата на veszxr
« Отговор #1 -: Декември 12, 2010, 20:37:03 pm »
Много добре се е получило. Поздравления!
Дай повече инфо за "амбилайта".

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:И още една - систамата на veszxr
« Отговор #2 -: Декември 12, 2010, 20:40:06 pm »
Честито за системата, изглежда приятно.
Ако не бъркам колоните ти са със задноразположен бас рефлекс. Пробвал ли си да ги разположиш по-напред - да им осигуриш повече място до стената... и ако ти е възможно повече място между колоните и централната мебел.
Плътен килим пред тях също може да окаже благотворно въздействие на звука.

Успех!

veszxr

  • Гост
Re:И още една - систамата на veszxr
« Отговор #3 -: Декември 12, 2010, 21:08:27 pm »
Благодаря!Амбилайта ми е от скоро,но определено филми се гледат по-добре отколкото без него,иначе са диодни твърди ленти,вкарал съм ги в най-малкия размер пласмасови кутии за кабели (дългите пластмасови ленти дето се скриват кабели,най-малкия размер ширина 1 см,ползвам само капачето на кутията,защото е по-тънко,и съм го пръснал с черен мат).
Можеш да си го направиш и с гъвкава светодиодна самозалепваща лента.Моя цвят е неутрално бяло,като в други фирми го водят топло бяло.Мога да ти дам адреси на две места,откъдето съм купувал.
Общата дължина на диодите е метър и половина(толкова ми дойде за 50 инча) като съм я разпределил равномерно на еднакви разстояния от двете страни и отгоре на Тв-то,горе долу по 25см навътре,ако е по към края на периферията на тв-то,ще свети много силно.Лепнал съм ги с двойнолепяща.Паля ги с дистанционно като останалото осветление,предвидил съм го още като си правих електрото,обучил съм дистанционното на маранца,ама ми се иска Harmony 900,но в БГ го няма!

Мерси Rudra!
Играл съм си с колоните напред-назад,сега съм им оставил около една педя отзад и е добре,но няма кой знае каква разлика като са повече напред,поне аз не я чувам.Килим има,но на снимката не се вижда,по-назад е пред дивана,направил съм и звукова изолация на пода на целия апартамент,а за разстоянието между тях нямам повече място,така си правих проекта,а и с тея строежи кухня и хол в едно сложна работа да вкараш всичко  :)

Неактивен dimitar_genchev

  • Публикации: 8
Re:И още една - систамата на veszxr
« Отговор #4 -: Декември 12, 2010, 21:50:38 pm »
Браво , аплодисменти за системата изглежда доста добре. Спомена че ни си особенно доволен от амбилайта дразни ли много при гледане на филми ?

veszxr

  • Гост
Re:И още една - систамата на veszxr
« Отговор #5 -: Декември 12, 2010, 22:13:52 pm »
Не,напротив,доста по-приятно за гледане е с подсветката,без никакво друго осветление.Единственото е като си я правиш да нестане много силно и ярко,защото дразни.Първия път не ми хареса,светеше много силно,но след като ги вкарах диодите по-навътре светлината стана много приятна.

kol_caffe

  • Гост
Re:И още една - систамата на veszxr
« Отговор #6 -: Декември 12, 2010, 22:16:22 pm »
Можеш ли да ми кажеш каква марка и модел са ти инфра-ред ключовете/димера за подсветката и осветлението?

veszxr

  • Гост
Re:И още една - систамата на veszxr
« Отговор #7 -: Декември 12, 2010, 23:52:27 pm »
Нямам димери,сложил съм инфраред ключове на SIMON серия 82,номера на ключа е 75356,а на дистанционното 75350,
www.simon.es ,испански,може и да съм сбъркал някоя цифра,беше отдавна,внесе ми ги една фирма от Бизнес парка.
Избрах ги,защото само тяхното дистанционно програмира и контролира до 10 кръга на едно място,аз нацвъках 8,дистанционното го взех за да си обуча универсалното.
А захранването на диодите си го купуваш от там където и диодите,12 волта и милиамперите са съответно според колко диода са,ако са много,например 5 метра се взима съответно по-мощно.

Неактивен dimitar_genchev

  • Публикации: 8
Re:И още една - систамата на veszxr
« Отговор #8 -: Декември 13, 2010, 00:04:22 am »
Това са може би едни от най добрите ключове и контакти на пазара , целия бизнес парк е оборудван с  тях ( серия 27 ) и почти нямат дефекти , но са малко извесни внася ги само една фирма в бг. и тя е в Б.П. София .

krokus

  • Гост
Re:И още една - систамата на veszxr
« Отговор #9 -: Декември 13, 2010, 11:38:37 am »
Браво!Красиво е станало.Само не знам ресийвъра не загрява ли в тази малка ниша

Неактивен pnikolov

  • Публикации: 71
Re:И още една - систамата на veszxr
« Отговор #10 -: Декември 13, 2010, 15:44:44 pm »
Нямам димери,сложил съм инфраред ключове на SIMON серия 82,номера на ключа е 75356,а на дистанционното 75350,
www.simon.es ,испански,може и да съм сбъркал някоя цифра,беше отдавна,внесе ми ги една фирма от Бизнес парка.
Избрах ги,защото само тяхното дистанционно програмира и контролира до 10 кръга на едно място,аз нацвъках 8,дистанционното го взех за да си обуча универсалното.
А захранването на диодите си го купуваш от там където и диодите,12 волта и милиамперите са съответно според колко диода са,ако са много,например 5 метра се взима съответно по-мощно.

Здрасти - аз ти писах и мейл, но и тук за по-сигурно. Дай ми моля координати на тази фирма за ключовете от БП, че и аз в момента правя ремонти вкъщи и бих си взел такива ключове  :D
Но бих искал да те разпитам и за подовете, които си правил. Скайпа ми е plm555 и телефоните съм ги дал в мейла.

veszxr

  • Гост
Re:И още една - систамата на veszxr
« Отговор #11 -: Декември 13, 2010, 19:51:04 pm »
Браво!Красиво е станало.Само не знам ресийвъра не загрява ли в тази малка ниша

Отделението на ресийвъра съм го оставил отворено отзад и досега не съм имал проблем,работи по цял ден заради ТВ-то,но пуканката изкара вътре една година и даде проблем,поне така си мисля,че от прегряване блокира,беше лятото,сега като е отгоре почти нямам проблем.

Здрасти - аз ти писах и мейл, но и тук за по-сигурно. Дай ми моля координати на тази фирма за ключовете от БП, че и аз в момента правя ремонти вкъщи и бих си взел такива ключове  :D
Но бих искал да те разпитам и за подовете, които си правил. Скайпа ми е plm555 и телефоните съм ги дал в мейла.

Сега ще изровя гаранциите и ще ти пиша,имай впредвид,че за тези ключове трябва да докараш и нула до тях,както при повечето инфраред,искат си захранване.
Много важно за димерите на Симон,не ги препоръчвам тъй като са страшно шумни,първоначално мислех,че е дефект,но пробвах 5 бройки и всичките си бръмчат,затова и димери не съм слагал!

vdsvicky

  • Гост
Re:И още една - систамата на veszxr
« Отговор #12 -: Декември 14, 2010, 18:27:02 pm »
Много приятна обстановка с много място за "дишане". Доста работа е паднала с цепения камък , на пък е страхотно.
Въобще отвсякъде ми харесва и със здраве да се наслаждаваш.

veszxr

  • Гост
Re:И още една - систамата на veszxr
« Отговор #13 -: Декември 15, 2010, 12:27:46 pm »
Мерси!Камъка си го наредих за два дена,не е трудно,български изкуствен камък!

Неактивен pnikolov

  • Публикации: 71
Re:И още една - систамата на veszxr
« Отговор #14 -: Декември 15, 2010, 16:03:59 pm »
Нямам димери,сложил съм инфраред ключове на SIMON серия 82,номера на ключа е 75356,а на дистанционното 75350,
www.simon.es ,испански,може и да съм сбъркал някоя цифра,беше отдавна,внесе ми ги една фирма от Бизнес парка.
Избрах ги,защото само тяхното дистанционно програмира и контролира до 10 кръга на едно място,аз нацвъках 8,дистанционното го взех за да си обуча универсалното.
А захранването на диодите си го купуваш от там където и диодите,12 волта и милиамперите са съответно според колко диода са,ако са много,например 5 метра се взима съответно по-мощно.

Я обясни тук - защо имаш толкова много ключа? Какво толкова управляваш?