Автор Тема: Jamo S608 vs JBL ES 100  (Прочетена 13548 пъти)

HiFi

  • Гост
Jamo S608 vs JBL ES 100
« -: Декември 17, 2010, 16:00:09 pm »
Как мислите, кое е по-добро за стая 30 м2.
Като фронтални колони за домашно кино, и музика.
Ресивър Denon 1911 или Pioneer  1020.

Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Jamo S608 vs JBL ES 100
« Отговор #1 -: Декември 17, 2010, 16:44:11 pm »
 ??? Кое те накара да се спреш на именно тези два варианта?
Ако аз трябваше да избирам колони в бюджет близък до този, JBL и Jamo щяха да са извън класацията :) или в най-добрия случай малко под дъното и.
В този бюджет има много по-интересни предложения от най-различни производители - Monitor Audio, Focal, Mordaunt-Short, Klipsch, Epos, Kef, Acoustic Energy...

По лесно ще ти дадем съвет, ако опишеш по-подробно ситуацията при теб - възможно ли е колоните да са далече от стените или не, какво търсиш като звучене... каква музика предпочиташ да слушаш... и какъв е максималния бюджет, предвиден за колони.

Успех!

HiFi

  • Гост
Re:Jamo S608 vs JBL ES 100
« Отговор #2 -: Декември 17, 2010, 17:03:35 pm »
Идеята е фронтални колони без субууфер.
Флоорстендери.
До 1000+ лева.
Музиката хард рок и по-малко смуут джаз.
Да - могат да се отдалечат от стената.
Jamo (Klipsch) имам и сега Е 650 на 8 години.
Мисля че Klipsch са подобрили нещата оттогава. :)
JBL (Harman) не е лоша на вид и добри характеристики.
Хареса ми и на звук, само високите нещо са малко по зле, но може да са били колоните с проблем.

Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Jamo S608 vs JBL ES 100
« Отговор #3 -: Декември 17, 2010, 17:12:59 pm »
Първо ... какво общо има Jamo с Klipsch?!
Второ ... колоните, които си описал са  в бюджет 1400-1700лв за чифт.
3 - за домашно кино субуфера е силно пожелателен - няма никаква връзка с това какви са фронт колоните ти.
Ако държиш да си вземеш гардероби до 1000лв. - тук във форума едно момче продава Infinity Beta 50 наистина евтино.
Ако държиш да си вземеш нови колони до 1000лв. - многократно сме обсъждали тук - по-добре се насочи към букшелф вариант.

Crossblade

  • Гост
Re:Jamo S608 vs JBL ES 100
« Отговор #4 -: Декември 17, 2010, 17:29:13 pm »
Първо ... какво общо има Jamo с Klipsch?!

The Jamo® brand—owned by Klipsch Group, Inc.—bases all of its audio products, speakers and electronics alike, on the Danish design tradition of style, ...
http://www.jamo.com/na-en/about/

Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Jamo S608 vs JBL ES 100
« Отговор #5 -: Декември 17, 2010, 17:34:08 pm »
Crossblade ти слушал ли си колони на Jamo и колони на Klipsch? И мислиш ли че имат общо като звучене?

Защото изавлението на HiFi - "Jamo (Klipsch) имам и сега Е 650 на 8 години."
по тази логика звучи също като : Порше имам и сега - Голф2.

HiFi

  • Гост
Re:Jamo S608 vs JBL ES 100
« Отговор #6 -: Декември 17, 2010, 18:09:30 pm »
Тъй като изяснихме връзката на Jamo с Klipsch, да се занимаем с цените, едните са 650 лв в Техномаркет, а другите са 1000+ (за мен поне де ;))
Другото което е, че цената буукшелф + стенд > е по голяма от тази на флоорстендера т.е той си има включени в цената едни 300 до 600 лева. ;)
Не искам субууфер в стаята.
А по въпроса за голфа, фен съм на опел. Между другото посочените от теб варианти са добри, но в друг ценови клас. И въпреки това са далеч от порше ( в аудиото).

Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Jamo S608 vs JBL ES 100
« Отговор #7 -: Декември 17, 2010, 18:26:46 pm »
Да продължим изясняването... защото явно доста неща не са изяснени :)

1 - Връзката между Klipsch и Jamo е чисто маркетингова - нямат нищо общо като звук, концепция и характер на звучене.
Още повече твърдението ти че имаш Klipsch/Jamo от 8 години е съвсем неуместно, защото поглъщането се е осъществило преди 5 години... Та преди да правиш такива необмиислеени изказвания друг път замисли се!
Връзката която направих с Голф и Порше е същата като смисъл - една компания са, но между автомобилите им няма много общо :)

2 - Модела на JBL който си посочил струва над 1500лв за чифт! Цената дадена в технополис е за брой.
Това, дали ти можеш да го вземеш с намаление не го прави по-добра колона :)

3- Щом твърдо искаш да си купиш големи колони за без пари - действай :) Пък после евентуално може и да ти хрумне защо сме те съветвали за букшелв до определен бюджет.
На сайта има една чудесна статия за баса :

Какво е това бас?

Може да те наведе на някои размисли...

Относно Субуфера - домашно кино без Субуфер е силно ощетено ... и това не се компенсира с размера на предните тонколони.

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:Jamo S608 vs JBL ES 100
« Отговор #8 -: Декември 17, 2010, 18:45:31 pm »
Аз да попитам защо ти е ресийвър, който явно ще слушаш с две колони и без събуфер?
Казваш, че ще гледаш и филми, а събуфер не искаш. Това озвучително тяло не е измислено ей така да продават на балъците повече колони. Има си роля и при филмите, че и при музиката. Няма да си първия решил, че евтина колона с 1-2 големи басови говоритела и на която са написали гордо, че слиза до 32Hz ще може да мине без събуфер. Хората ползват отделен бас с колони, които са 10 пъти по-скъпи.
Явно заблудата, че букшелф колоната е по-лош избор от флорстендъра е широко разпространена. Почти винаги при еднакъв бюджет практиката показва точно обратното.

HiFi

  • Гост
Re:Jamo S608 vs JBL ES 100
« Отговор #9 -: Декември 17, 2010, 21:12:20 pm »
Да се върнем на темата:
Jamo S608 vs JBL ES 100
Конкретно такъв е въпроса.
@Lazarus:
 В момента съм с център Фронт E 650, център E8Cen  на Jamo, имам и задни съраунд колони Jamo, така вече 8 години.Стаята е 24 м2.
 След избора на Фронталните колони, Е 650 ще отиде отзад за съраунд.
Отново казвам бюджета 1000+.
Това че флоорстендер струва 1000+ не го прави веднага евтин гардероб.
Много скъпи гардероби се продават в този форум втора ръка (МА) например, ама интерес никакъв.
Това че Jamo се продава толкова евтино в България си е политика на вносителя.
Качествен субууфър е поне 700+ лева.
Заедно със стойките на боокшелф колоните 300+, стават поне 1000+, допълнително на моите 1000+ ;)
Трудно бих повярвал, че една компания придобива друга заради маркетинга.

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:Jamo S608 vs JBL ES 100
« Отговор #10 -: Декември 17, 2010, 22:59:04 pm »
Трябваше още в началото да кажеш какво имаш друго в системата и как ще ги реорганизираш.
При положение, че ще запазваш останалите колони от комплекта на Jamo може би е по-добре да вземеш модел от същата марка. Така какфонията ще е по-малка.

Това за "гардеробите" на MA не го разбрах. Пожелавам ти някой ден да имаш възможността да чуеш нещо от по-сериозните марки и техните модели.

HiFi

  • Гост
Re:Jamo S608 vs JBL ES 100
« Отговор #11 -: Декември 17, 2010, 23:47:02 pm »
Гардеробите са цитат от коментара на Rudra.
Имам приятел дилър на ето това:
http://www.swanspeaker.com/speaker/htm/index.asp?type=A
Има повечето от тях в наличност.
Има и добре обзаведено студио и добре подбрани записи естествено.
Та ако така посочените колони се броят за по-сериозни добре  ;).
Когато човек зададе въпрос и му се говори за гардероби и какафония, винаги си има едно наум за това което му се предлага безапелационно.
Естествено, по-лесно за мен щеше да е да питам Hristoslav (JBL ES 90) :).

Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Jamo S608 vs JBL ES 100
« Отговор #12 -: Декември 17, 2010, 23:57:27 pm »
Когато задаваш въпрос, добре е да си подготвен да не ти хареса отговора.
Ако си се надявал като отговор да получиш екзалтирани мнения за посочените от теб колони, уви няма как да ти съдействаме.
Няколко пъти вече ти казахме и аз и lazarus18 - ако държиш, купи си колоните, които си посочил. Но няма как да те посъветвам да направиш такова нещо, защото за мен, тези колони никак не са добро решение.
Опитахме се да те посъветваме за концепции и варианти, но ти не искаш съвет, просто искаш някой да ти каже че си си харесал чудесни колони :)
Доста от хората в този форум бяха в твоето положение... вече имат по-отворен поглед върху нещата... и се радват на системите си :)
Та вземи си каквото ти харесва и бъди доволен, но не очаквай да ти препоръчваме продукти, които според нас не са за препоръчване!

Успех!

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:Jamo S608 vs JBL ES 100
« Отговор #13 -: Декември 17, 2010, 23:59:23 pm »
Виж, ти пускаш тема тук и ни питаш за мнение. За мен комбинирането на център и съраунд от една марка и друга съвсем различно звучаща е какафония. Неслучайно се препоръчва всички 5 колони да са от един производител и дори една серия на тези производител. Иначе рискуваш да се получат неприемливи темброви различия между каналите - какафония.
Понеже си се насочил към това да направиш принципна грешка /и то не една/ в ъпгрейда на системата, се опитахме да те предпазим и да ти дадем принципни насоки, които ти явно не приемаш. Избора в крайна сметка е твой. Купи ги, послушай ги пък след време като разбереш къде си сгрешил ела пак.

Неактивен dimitar_genchev

  • Публикации: 8
Re:Jamo S608 vs JBL ES 100
« Отговор #14 -: Декември 18, 2010, 01:07:08 am »
О ти си приятел с Теодор ,долу студиото му е много добре организирано но шоурума е малко тесничък. Слушал ли си някой от моделите на swans?.А относно избора на колони всичко е строго индивидуално според  вкуса и бюджета . Аз като купувах мойте колони точно тествах Jamo E875 и JBL E60 май беше модела и на мен лично повече ми хареса Джамото и си го купих .Сега обаче един по различен тип звучене ми се върти в главата и за това продавам всичко и започвам отначало ,но това е друга тема. В никакъв случай обаче не могага да кажа  че Джамото е кофти колона както и JBL това са продукти които си имат доста почитатели и освен че се продават много си имат и специфично звучене което явно се харесва на доста хора по цял свят. Нека HiFi просто да отиде и да послуша тези колони на който се е спрял , после просто от интерес да послуша и нещо по различно и сам да реши какво да си купи все пак той ще си ги слуша.
PS.На мен лично МА по ми допада като звук от jamo и jbl но са и по скъпи. И останалите съфорумници който в голямата си част са минали през jamo ,sony ,jbl и др. на "младини"  просто искат да ти препоръчат нещо по качествено като звук ,всичко е препоръка без лоши чувства и без налагане на мнение.Голям минус е че в Пловдив нямаш голям избор на колони.