Автор Тема: съвети за суб подкрепящ стерео двойка на MA-B2  (Прочетена 8963 пъти)

Неактивен vanquished

  • Публикации: 12
Re:съвети за суб подкрепящ стерео двойка на MA-B2
« Отговор #15 -: Декември 28, 2010, 16:31:38 pm »
Пристигна.Доста стегнат звук, чак стерилен,заради затворения обем предполагам.Фронталните ми колони звучат като,че ли по живо,но по-бумтящо и по-натрапчиво и при А/Б се създава впечатление за по-приятно звучене.При музика звука със суба и колоните резнати на 80хц е по-детайлен и отворен. Слиза до към 30 херца(надявах се да е повече  ;D ) .Излезе ми 580лв с доставката от Англия.Това са съвсем първоначални впечатления,след 2-3 часа бъзикане ,а и това е първият ми субуфър.След нова година като го сравня с на Митко Velodyne-а,ще стане ясно ,колко струва :)
Dune HD TV101 - Roksan Kandy MKIII + ATC SCM 11 - TH42PV80

kol_caffe

  • Гост
Re:съвети за суб подкрепящ стерео двойка на MA-B2
« Отговор #16 -: Декември 29, 2010, 20:12:44 pm »
Интересува ме този суб дали може да се свърже с ресивъра едновременно по hi и lo level входовете. И съответно дава ли приоритет на lo-level когато има сигнал по него. Това ме интересува защото когато слушам на pure audio или директ ресивъра подава сигнал само към каналите по които приема. Примерно когато слушам стерео суб-а няма да работи ако е вързан на lo-level или ако гледам филм 5.1 суб-а няма да възпроизвежда суб-канала а само ще добпълва предните.

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:съвети за суб подкрепящ стерео двойка на MA-B2
« Отговор #17 -: Декември 29, 2010, 21:13:02 pm »
Сигурен ли си, че баса не свири ако предните колони са зададени на Small в direct/pure режим?

kol_caffe

  • Гост
Re:съвети за суб подкрепящ стерео двойка на MA-B2
« Отговор #18 -: Декември 30, 2010, 00:35:52 am »
Незнам. Ще го проверя това като се прибера в София. С нетърпение очаквам сравнение на суб-овете.

Неактивен vanquished

  • Публикации: 12
Re:съвети за суб подкрепящ стерео двойка на MA-B2
« Отговор #19 -: Декември 30, 2010, 11:19:35 am »
При мен в Pure direct в стерео дори предните да са на small ,свирят като large и суба спира.kol_caffe,не съм пробвал hi и low level (закачил съм го на low),но идеята е ,че може едновременно.
Dune HD TV101 - Roksan Kandy MKIII + ATC SCM 11 - TH42PV80

Неактивен snaily

  • Публикации: 36
Re:съвети за суб подкрепящ стерео двойка на MA-B2
« Отговор #20 -: Януари 03, 2011, 19:13:13 pm »
За статистиката: аз съм с БР2, Велодайн 10" и Денон 1910 - в 'Директ' режим като пусна музика (през ТВ-то или през пуканката) суб-а се включва и си работи. Колоните са зададени като 'малки'.

Поздрави.

Неактивен vanquished

  • Публикации: 12
Re:съвети за суб подкрепящ стерео двойка на MA-B2
« Отговор #21 -: Януари 03, 2011, 20:10:28 pm »
Явно зависи от концепцията на дадена фирма.Иначе при 5.1 звук и при pure direct фронталните си остават "малки" и суба е включен.
Dune HD TV101 - Roksan Kandy MKIII + ATC SCM 11 - TH42PV80

Неактивен dimitar_genchev

  • Публикации: 8
Re:съвети за суб подкрепящ стерео двойка на MA-B2
« Отговор #22 -: Януари 03, 2011, 21:34:13 pm »
На моя Пайнер мога да  задам суба да работи във всички режими или да е включен само в режим 5.1 и стерео а в директ да е изключен и да работят само фронталните .