Автор Тема: съвети за суб подкрепящ стерео двойка на MA-B2  (Прочетена 8951 пъти)

temp

  • Гост
Здравейте приятели ,предстои ми покупка на суб,който ще има за задача да подкрепи двойка мониторни колони (Monitor Audio B2)на стойки Atacama. Колонките са с долна граница 43Hz а ресивъра е на Arcam AVR-200 ,който слушам в стерео режим,но не ми достигат най-ниските,въпреки че съм пуснал колонките в целият честотен регистър
Стаята е 16 квадрата.
Някакви предложения за подходящ субуфер?

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:съвети за суб подкрепящ стерео двойка на MA-B2
« Отговор #1 -: Декември 21, 2010, 16:35:23 pm »
Много зависи от бюджета, който си определил. Не е въпроса да вземеш кой да е субуфер, който да свири под тази честота, но и да свири добре там. По принцип 43Hz хич не е лоша стойност ако свирят до там колоните, но те едва ли го правят напрактика. Много малко записи слизат под тази стойност, но пак зависи каква музика слушаш.
Ако говорим за подобряване на ниския регистър при слушане на музика, то ти трябва хубав субуфер.
Кой точно да е зависи от бюджета ти и от колко си гъвкав по отнешение на разполагането му за да прецениш какъв тип да бъде - затворен обем, преден/заден/долен бас-рефлекс.

temp

  • Гост
Re:съвети за суб подкрепящ стерео двойка на MA-B2
« Отговор #2 -: Декември 21, 2010, 17:18:57 pm »
Ами незнам при колонките измерването на - колко db е направено,но като  цяло те звучат неотрално за класа си ~600лв чифт.
"субуферът" предполагам че ще може да се напасне ,така че в общ план да не се усеща субуферен характер ,за това е добре наистина да бъде качествен ,бърз и ненатрапчив тоест да доставя акуратен звук такъв какъвто е в записа! Дори ако ниските ноти се възприозвеждат по-точно може да отрежа честотата на мониторните колонки с настройката на ресивъра и да работят в регистъра от 100hz нагоре.

Бюджета смятам да е в порядъка до 1500лв ,незнам дали в този ценови клас звукът на един REL Ще качи летвата на общото звучене... надявам се да ми кажете вие като специалист.
Благодаря :)

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:съвети за суб подкрепящ стерео двойка на MA-B2
« Отговор #3 -: Декември 21, 2010, 18:16:52 pm »
Един REL или друго от този клас със сигурност ще повиши качеството на системата като цяло.
Със сигурност субуфера ще трябва да поеме честоти от около 80Hz надолу. Това вече е въпрос на проби и настройки.

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:съвети за суб подкрепящ стерео двойка на MA-B2
« Отговор #4 -: Декември 22, 2010, 12:20:01 pm »
temp, един хубав субуфер ще ти помогне за най-ниските регистри, но няма как да подобри кардинално цялостното звучене на колоните. В тази връзка, взимането на хубав субуфер е добра идея... но още по-голямо подобрение би било ако плануваш след това ъпгрейд на озвучителните тела! Ако си доволен от звука на Monitor Audio и имаш възможност да осигуриш доста място зад колоните - един потребител във форума продаваше Monitor Audio RX2 на доста добра цена.
Хубаво е освен това да се изяснят някои неща по концепцията.
Само стерео ли плануваш да слушаш... ако е така защо ти е кино рисивър? Какъв е източника на звук и т.н.



temp

  • Гост
Re:съвети за суб подкрепящ стерео двойка на MA-B2
« Отговор #5 -: Декември 22, 2010, 18:23:36 pm »
Да предвиждам ъпгрейд ,а сорсът е този http://www.tomshardware.com/news/asus-xonar-stx-sound,6597.html
Arcam AVR200 e известен най-вече със много доброто си стерео ,а аз съм слушал доста ;) и не ми се вярваше че ресивър за под 5 бона би изкарал свестно стерео. Но тези всякакви ,интереси всякакви ,търговци всякакви .... зависи на какъв попаднеш и дали иска да ти помогне реално или маниполативно да те наведе в желаната от него насока, в крайна сметка живеем в условия на пазарна икономика и всеки се бори за хляба си ,друг за луканката , трети за яхта :)))))    тъй че пълна концепция нямам и няма и да имам ,поради факта че ограничава свободата да избирам по ред лични причи.

След като има малко по-голяма яснова с вашата помощ и насоки ,мога вече да задам върпоса си по следният начин ,за което ви благодаря :)
Търся субуфер ,музикално звучащ ,лесно интегриращ се с колони на стойки ,може и 5 на брой ,което го прави по-мощничък ,така че да притежава резерв в случай на преместване на системата в по-голямо помещение.
Мислите ли че REL T1 моще да покрие до някаква степен или изцяло горните изисквания?
Благодаря!



Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:съвети за суб подкрепящ стерео двойка на MA-B2
« Отговор #6 -: Декември 22, 2010, 18:28:00 pm »
Т1 е чудесен избор в този бюджет и го препоръчвам с 2 ръце. При него има специфично свързване когато става дума за стерео система, което няма много общо със свързването, когато се използва при кино. Чудя се дали няма да е големичък за стаята ти, но при положение че плануваш преместване, мисля че е напълно подходящ!

Успех!

Неактивен vanquished

  • Публикации: 12
Re:съвети за суб подкрепящ стерео двойка на MA-B2
« Отговор #7 -: Декември 22, 2010, 19:02:02 pm »
Аз си поръчах суб от тук http://www.bkelec.com/HiFi/Sub_Woofers.htm ,най -малкия модел Gemini (чакам го тези дни да пристигне).Сравняват го с Rel Quake  и общото мнение е ,че е по-добър.Субовете са английски,ръчна изработка и се продават само от сайта.Най-големият Monolith тежи 43 кила и е само 430 паунда,но за 16 квадрата е огромен.
Dune HD TV101 - Roksan Kandy MKIII + ATC SCM 11 - TH42PV80

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:съвети за суб подкрепящ стерео двойка на MA-B2
« Отговор #8 -: Декември 22, 2010, 19:09:42 pm »
А какво общо има Quake серията на Rel с Т серията :).

temp

  • Гост
Re:съвети за суб подкрепящ стерео двойка на MA-B2
« Отговор #9 -: Декември 22, 2010, 21:20:02 pm »
Т1 е чудесен избор в този бюджет и го препоръчвам с 2 ръце. При него има специфично свързване когато става дума за стерео система, което няма много общо със свързването, когато се използва при кино. Чудя се дали няма да е големичък за стаята ти, но при положение че плануваш преместване, мисля че е напълно подходящ!

Успех!
Да за това ми допадна още повече,заради тази възможност за свързване.
Благодаря ви за компетентните и приятелски съвети ,това отношение е правилното отношение:)

temp

  • Гост
Re:съвети за суб подкрепящ стерео двойка на MA-B2
« Отговор #10 -: Декември 22, 2010, 21:25:38 pm »
Аз си поръчах суб от тук http://www.bkelec.com/HiFi/Sub_Woofers.htm ,най -малкия модел Gemini (чакам го тези дни да пристигне).Сравняват го с Rel Quake  и общото мнение е ,че е по-добър.Субовете са английски,ръчна изработка и се продават само от сайта.Най-големият Monolith тежи 43 кила и е само 430 паунда,но за 16 квадрата е огромен.

Ами очаквам да се похвалиш с впечатления като го вземеш ,чуеш и продухаш :)))))
ще бъде интересно да научим още нещо.

Неактивен vanquished

  • Публикации: 12
Re:съвети за суб подкрепящ стерео двойка на MA-B2
« Отговор #11 -: Декември 24, 2010, 21:46:49 pm »
А какво общо има Quake серията на Rel с Т серията :).

Като дойде и се поразсвири съм готов да го сборя с Т3/Т2 ,велодайн CHT-8Q/Q10 ,за да видя дали си заслужава. А сравненията са с Куейк сигурно,защото е нямало Т през 2005/2006 ,не знам.
Dune HD TV101 - Roksan Kandy MKIII + ATC SCM 11 - TH42PV80

Неактивен dimitar_genchev

  • Публикации: 8
Re:съвети за суб подкрепящ стерео двойка на MA-B2
« Отговор #12 -: Декември 25, 2010, 22:29:16 pm »
Аз съм с velodone cht 10q като престигне твоя бас заповядай да ги тестваме . Пък ще видим кой е по сполучлив :)

Неактивен vanquished

  • Публикации: 12
Re:съвети за суб подкрепящ стерео двойка на MA-B2
« Отговор #13 -: Декември 25, 2010, 23:59:14 pm »
Супер! Дано да си от София :)
Dune HD TV101 - Roksan Kandy MKIII + ATC SCM 11 - TH42PV80

Неактивен dimitar_genchev

  • Публикации: 8
Re:съвети за суб подкрепящ стерео двойка на MA-B2
« Отговор #14 -: Декември 26, 2010, 01:11:43 am »
От София съм когато си готов пиши ми на лични :)