Автор Тема: Препоръка за качествен стерео източник със стрийминг по мрежа  (Прочетена 13350 пъти)

Неактивен RossT

  • Публикации: 21
Търся източник за качествен стерео стрийминг по мрежа и USB като определено съм се насочил към едно устройство, а не отделни компоненти. Бюдетът ми е около 2000-3000 лв. и примерни варианти са Naim Unity или Arcam Solo Neo, като уви първото е доста над бюджета ми, дори втора употреба. При Naim Unity ще платя за CD и усилвател, които няма да ползвам. Бих могъл да чуя Uniqute, но според разпространените комнтари, последното свири по-лошо от другите два варианта. Бих взел Arcam-a без много мислене, но уви се предлага само в сиво, а при мен всички компоненти са черни и това е проблем... Устройството трябва да има собствен дисплей и би било перфектно да може да се управлява с i-устройство на Apple. Идеи?


Помещениението е 30 кв. м. и не слушам силно, другите компоненти са Creek Evo 5350 и ATC SCM11.   

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Проучвал ли си Squeezebox като вариант? Като функционалнот го водят много добро, а и като свирене гледам, че го ползват в добри системи. Не знам как се нарежда до тези, които си цитирал по-горе.
Не знам и това на каква цена ще го пуснат и как може да се купи от БГ, но също е решение.
http://www.oppodigital.com/blu-ray-bdp-95/

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
В случая с продуктите на Naim - и Unity, и Uniqute са друг тип устройства - те са изцяло завършен продукт, в който просто трябва да включиш колони. Такова нещо не ти е нужно. Naim предлагат и решение за твоите нуджи - UnitiServe(ако ползваш външен дак) и Naim HDX - като самостоятелно устройство ... но и двете са доста над бюджета ти, а и Naim HDX е подходящ като източник за доста по-висок клас системи.

Arcam Solo Neo също е завършен продукт - с усилвател и т.н., а на теб ти е нужен само източник.

Друг вариант са DS плеърите на Linn, но и там цените са драматично високи, а и в разпродажбата на местния вносител отсъстват подходящи предложения.

В общи линии, колкото и да е неприятно, и да се налага кутиите да са повече от една, едно от малкото решения остава предложеният ти от lazarus18 Squeezebox+ DAC, или медия плеър с дисплей - например C-200 или Dune Base/MAX + DAC.

Друго възможно решение е новия усилвател на Primare, за който публикувах новина наскоро. Очаква в края на годината в Европа и след ъпгрейд ще поддържа стрийминг, но това би наложило нова промяна в концепцията ти, а и цената не е никак ниска.

Успех!


HiFi

  • Гост
@Lazarus18
•ES9018 SABRE 32-bit Reference DAC
•Balanced XLR & Toroidal Transformer
•SACD, DVD-Audio, HDCD, WAV & FLAC
•2nd Generation Qdeo Video Processing
•3D, Streaming, Wireless, eSATA & USB
•Dual HDMI, IR In & RS232 Control
А и дизайна е както трябва.
 
Това естествено трябваше да дойде от едни други марки. Тези дето са от по N х 1000 $ кратни.
Но и за тях не е късно.  ;D
 http://www.audioholics.com/reviews/transports/high-definition-dvd-players-hd-dvd-blu-ray/lexicon-bd-30-blu-ray-oppo-clone/oppo-inside-lexicon-outside-1
Имам приятел в щатите и той като си купи OPPO BDP-83, си беше говорил с тях, дизайн и схемотехника от Калифорния, изпълнено в Китай. Най-доброто от двата свята. Та той много се изкефи на тая статия. Казва че ОPPO-то наистина е добро като звук.

Неактивен RossT

  • Публикации: 21
Изглежда към момента няма голям избор на подобни устройства. Преди малко се зачетох в представянето на новите Primare и концепцията наистина ми хареса - усилвател+DAC+стриймър, подобна схема и при CD-то. Ако покаже дори резултати в реалност, не бих се поколебал да сменя концепцията.

Гледах и варианта Sonos, там има перфектна интеграция с устройствата на Apple, което за мен представлява огромното удобство на навигация през добър интерфейс. Сега също мога да стриймвам през Denon-a си, но тогава залагам на неговия DAC и неудобен интерфейс с трудна навигация през многото ми музика.

При класическите мултимедийни плейъри качествения DAC ще е 100% задължителен, а не ми се иска вкъщи още повече да заприлича на магазин за техника...

Все повече ме размисля варианта да взема един Naim Uniti за прослушване и ако се справи с ATC-тата сравнимо с Evo 5350, да приключа дебатите. Забелязвам, че Naim-оверте държат доста висока цена на втора употреба, така че поне няма да е драма, като дойде ред за поредния upgrade.

 
И Oppo съм проучил в детайли, даже скоро изпуснах на ebay един почти нов NuForce edition, който би следвало да е доста добре в аналоговата част. Така даже отпада нуждата от Blu ray плейър, но навигацията в една голяма аудиотека си остава проблем. Отделно, в момента се чака излизането на Oppo 93 и още 6-9 месеца по-късно ще излезе т.нар. Special Edition серия. Тогава пазара втора употреба ще се наводни с 83-ки.
 

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Naim Uniti  e на базата на 5i + 5i, не е най-доброто решение за ATC Scm11, въпреки че на някои комбинацията им допада. Пробвай, но не очаквай чудеса :)

Неактивен RossT

  • Публикации: 21
За съжаление са ми леко над бюджета:( А като говорехме за Oppo, сега видях, че са обявили аудиофилския BDP 95, който изглежда впечатляващо и е черен;) Седя и чакам да станат за поръчване.

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Поръчването е сложна работа. Тия от Oppo са много некооперативни и продават само в САЩ. Айде нас ни остави, но и в Англия ги няма.
Поръчка от Щатите ми звучи малко рисковано с тази оптика.

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Събуждам темата с добри новини. Българският пазар започва леко да се пробужда - появяват се по-достъпни и в същото време добри стрийминг решения.

Едно от тях е Sonos 90 - Чудесна малка стрийминг машинка, за ползване с външен дак. Като минус мога да посоча скъпото дистанционно(почти на цената на стриймъра), но ако човек разполага с iPhone или Android базиран телефон, дистанционното не е нужно.

Друго добро решение е NAD C446 BEE - не се нуждае от външен дак и е в приличен бюджет. Основния му недостатък е твърде малкия дисплей.

Неактивен RossT

  • Публикации: 21
Появи се и Cambridge Auduio NP30, който би свършил също добра работа, даже и без DAC. Има и приложение за контрол през apple устройства, скоро го пускат и за Андроид....

denonka

  • Гост
 Здравейте !!!
Да попитам и аз понеже не сами ясни много тези работи .Тези мрежови аудио плейъри стриймват музика от компа ,при положение че тя вече е свалена от интернет и е сложена в някаква папка,самите плейъри не могат да свлят .А ресийвърите които са с лан могат ли да правят същото заслужавали си покупката на плейар при положение че ресивара може да го прави? Благодаря!!!!

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Плейва се музика, която е вече свалена някъде в локалната мрежа или на някакво USB устройство.
Принципно може да се ползва същата функция и на кино ресийвър. Повечето модели го могат, но не е толкова усъвършенствано при всички модели.
Пък и външните аудио стриймъри обикновено са предназначени за стерео системи, къдете не се използва реисйвър.

denonka

  • Гост
Благодаря за отговора!!!!! (y)
Вече ми е ясно.Поздрави!!!! (rock)