Автор Тема: Питане за съраунд  (Прочетена 2177 пъти)

Vito

  • Гост
Питане за съраунд
« -: Февруари 07, 2011, 13:05:27 pm »
Здравейте
Попадна ми в ebay.de ей това чуди на техниката http://www.enoxworld.com/images/stories/pdfs/cinema-box-vi-uk.pdf
Та въпроса ми е имали такова чудо в Бг и къде може да се види и дали става за домашно кино,а и дали може да се свърже към ресийвър като моя Onkyo 607 и най-вече ще има ли такъв ефект за разкика от петте колони който имам сега,който не са кой знае какви?

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:Питане за съраунд
« Отговор #1 -: Февруари 07, 2011, 13:16:52 pm »
Има подобни решения в най-различни класове. От Philips за 200-300 лева до Loewe за няколко хиляди.
Съраунда от тях се харесва на някои, на други не. Много зависи и от помещението. Колкото по-празно и с правилна форма, толкова по-добре.
В домашни условия съм слушал и ефекта е в пъти по-зле от добре настроена 5.1 система.
Предлагането в българия на подобни уреди не е голямо.

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Питане за съраунд
« Отговор #2 -: Февруари 07, 2011, 13:19:55 pm »
Такива съраунд прожектори се предлагат от няколко фирми. У нас може и да намериш вариант на Yamaha, но не съм убеден че има наличности.
Аз съм слушал варианта на Loewe и според мен такъв род решения имат силно компромисен звук. Въпрос за нормален съраунд въобще не може да става.
Единственото им предимство е че пестят място, и в повечето случаи са красиви.

Самите съраунд прожектори имат вградени усилватели и декодери, и при този случай  рисивъра става излишен - това е и основната идея на такъв род системи.

Според мен, при положение че вече имаш приличен рисивър, много по-добър резултат ще постигнеш ако инвестираш в стандартна 5.1/7.1 система - наведнъж или на части.

Успех!