Автор Тема: Моята техника - dimitar_genchev  (Прочетена 35854 пъти)

Неактивен dimitar_genchev

  • Публикации: 8
Моята техника - dimitar_genchev
« -: Юни 13, 2010, 11:12:26 am »
Телевозор LG 32LB2R
DvD Pioneer DV 600AV
Дек Yamaha KX690
AV Receiver Pioneer vsx 1016v
Speakers: Jamo E875
              Jamo E 8 Cen
              Jamo E 8 Sur .2
 Sub        Velodyne CHT 10 Q
Фронталните колони са вързани BI AMP с кабели за ниските честоти Eagle Cable silver line 4mm а за високите честоти и центъра съм ползвал QED 1.5 , за баса IXOS XHK 235 ,съраундите са с кабел Jamo 1.5mm silver
Мисля серията на Jamo да е пусна за продажба и да си взема по висок клас колони.

parvans

  • Гост
Re: Моята техника - dimitar_genchev
« Отговор #1 -: Юни 13, 2010, 11:54:10 am »
Много добра подредба на компонентите ти! Браво!
За домашно кино системата ти е съвсем достатъчна.
 
Кое налага да продаваш колоните?
Ако е за да постигнеш по -добър звук в стерео режим - добре, НО това ще е само първата и съвсем недостатъчна крачка. Имаш нужда от добър източник и усилвател... и се влиза в една спирала.

Сподели какви са ти идеите, във форума има хора които могат да ти помогнат.
Поздрави!

Неактивен dimitar_genchev

  • Публикации: 8
Re: Моята техника - dimitar_genchev
« Отговор #2 -: Юни 13, 2010, 12:25:03 pm »
На кино системата свири много добре , за стерео обаче нещо не ми стига .Мисля след евнтуалната продажба на моите колони да си да си взема мониторен тип колони по висок клас ( да кажем за предните 2 - 1500 лв) и в последствие да ги надградя до 5.0 (имам си прекрасен суб.) и след това ще сложа едно крайно стъпало към предусилвателя на ресивъра ми  , та горе долу така съм го замислил  За предни колони ще гледам м/у Monitor Audio silver или gold , Mordaunt-Short Mezzo 2 или Aviano 2 ще слушам още Focal и B&W и може би и Wharfedale , swans . В крайна сметка ще търся прилично стерео и кино

Неактивен dr_slavov

  • Публикации: 133
Re: Моята техника - dimitar_genchev
« Отговор #3 -: Юни 17, 2010, 00:38:19 am »
Прекрасно озвучаване.
Но тези 32' на ТВ-то не са ли ти малки за такъв клас домашно кино? Пък и гледам имаш достатъчно място за 40-46'.
A-200
Denon 1910 + Focal Sib&Cub
Sony KDL46W5500

Неактивен dimitar_genchev

  • Публикации: 8
Re: Моята техника - dimitar_genchev
« Отговор #4 -: Юни 17, 2010, 09:39:28 am »
Малко е разбира се ,заглеждам някои по големи телевизори но още не е настъпил момента за такава покупка .А между другото ползвам и проектор Тошиба TLP - X 2000 не е с особени характеристики но става за някои друг филм , прожектирам на стената , нямам платно 

Неактивен dimitar_genchev

  • Публикации: 8
Re: Моята техника - dimitar_genchev
« Отговор #5 -: Септември 28, 2010, 21:05:19 pm »
Ето го и суба , малко не му е там мястото но  няма каде другаде

Crossblade

  • Гост
Re: Моята техника - dimitar_genchev
« Отговор #6 -: Септември 28, 2010, 21:25:02 pm »
А съраундите къде са?

Неактивен dimitar_genchev

  • Публикации: 8
Re: Моята техника - dimitar_genchev
« Отговор #7 -: Септември 28, 2010, 22:20:28 pm »
Ще ги снимам другата седмица , сложил съм ги симетрично зад слушателя доста нависоко. Но ще ги местя отстрани затова не съм  ги снимал.

Неактивен dimitar_genchev

  • Публикации: 8
Re: Моята техника - dimitar_genchev
« Отговор #8 -: Октомври 15, 2010, 21:48:50 pm »
Ети и снимки на съраундите

Неактивен gorkaev

  • Публикации: 41
Re: Моята техника - dimitar_genchev
« Отговор #9 -: Октомври 16, 2010, 11:50:54 am »
Пробвал ли си,по ниско да ги позиционираш?

Неактивен dimitar_genchev

  • Публикации: 8
Re: Моята техника - dimitar_genchev
« Отговор #10 -: Октомври 16, 2010, 12:36:00 pm »
Натази стена (която е задна) е навъзможно да ги сваля по надолу , но като ги премястя отстрани ще са на около 1.80 височина.

kall

  • Гост
Re: Моята техника - dimitar_genchev
« Отговор #11 -: Март 09, 2011, 14:10:53 pm »
Чакаме да видим новите колони!
Не бъди скромен... :)

Неактивен dimitar_genchev

  • Публикации: 8
Re: Моята техника - dimitar_genchev
« Отговор #12 -: Март 14, 2011, 01:27:12 am »
Ето го и моят нов избор :)

Букшелф колони ATC SCM7
За сега тези мъници са ми фронтални и се представят повече от добре , при прослушването в магазина звучаха уникално за размера си . При покупката бях наясно ,че с моят Pioneer vsx 1016 работата ще е много зле и с много страх започнах свързването на системата . След първите една две песни грейна усмивка на моето лице , мога да кажа откровенно ,че надмина очакванията ми , разбира се с подходящ стерео усилвател нещата ще са коренно различни.Седмиците разкриха една доста богата сцена и много силно присъствие , общо взето свирнаха много добре в моето помещение не им липсва мощ и стаята е добре изпълнена със звук , но има още доста път да измина до истинското им звучене.

Централна колона ATC C1C
За центъра каквото и да кажа ще е малко , страхотно присъствие ,чух звуци в любими филми който до момента не съм и подозирал че ги има  ,а какъв бас има ,наистина много ме впечатли .
В режим кино тези колони се справиха блестящо (за съраунд съм сложил едни плякалки от министема) .

В избора си за стойки първоначално имах идея да взема от по сериозните модели който в последствие ще носят и SCM11 или 19 , но нещо ми се досвидяха пари :) и взех Atacama Nexus 6 (по натък за по големите колони ще взема други)  много прилична стойка на добра цена , колоните ми добре стоят на нея .Стойките напълних с кварцов пясък (най ситната фракция) около 2/3 са запълнени не съм експериментирал с повече или по малко пясък поради липса на време.

В заключение мога да кажа , че съм много щастлив от избора който направих. Снимки ще кача след 5-6 дена .       

diannedel4ev

  • Гост
Re: Моята техника - dimitar_genchev
« Отговор #13 -: Март 14, 2011, 01:44:01 am »
Като слушаш стерео директ без суб как би описал разликата спрямо предните ти доста големи колони ? :)

Неактивен drpetar

  • Публикации: 239
Re: Моята техника - dimitar_genchev
« Отговор #14 -: Март 14, 2011, 09:49:24 am »
Честито ! Явно си се захванал да правиш сериозна система  :D Поздравления за това !