Автор Тема: Кабелите на p01s0n  (Прочетена 24459 пъти)

Неактивен p01s0n

  • Публикации: 181
Кабелите на p01s0n
« -: Февруари 28, 2011, 19:00:05 pm »
късно ги обяви за продаване .... вече поръчах за 400 $ от щатите иначе щях да ги лапна тези веднага

Неактивен p100ynov

  • Публикации: 133
Re:Кабелите на p01s0n
« Отговор #1 -: Февруари 28, 2011, 21:08:08 pm »
Обявата е търговска и не би трябвало точно тук да пишем глупости, но ми е много интересно какъв кабел си поръча за скромните $400 и какво точно ще свързваш с него?!
you're nobody without a naim

Неактивен p01s0n

  • Публикации: 181
Re:Кабелите на p01s0n
« Отговор #2 -: Февруари 28, 2011, 22:32:27 pm »
понеже ти е любопитно ще ти покажа, но не виждам кое е глупост при положение, че човека неговите кабели ги е взел за 540 лв., а моите кабели в лева са към 580 лв.....
http://www.glowpowerusa.com/catalog/item/4303667/4229592.htm
и с тях ще връзвам бъдещия си усилвател със CD player 2 чифта по 1 метър

Неактивен p100ynov

  • Публикации: 133
Re:Кабелите на p01s0n
« Отговор #3 -: Февруари 28, 2011, 23:20:56 pm »
Чудесно.
Темата е преместена и вече можем да се вихрим:)
Как попадна точно на тази фирма производител на кабели? Слушал ли си ги? Как ги поръча и колко е доставката?
you're nobody without a naim

Неактивен p01s0n

  • Публикации: 181
Re:Кабелите на p01s0n
« Отговор #4 -: Март 01, 2011, 00:00:38 am »
ами случайно попаднах рових се в нета и така реших да си ги взема изглеждат ми добри и има добри коментари за тази марка мисля и захранващ кабел да си взема от тях :) иначе чакам до 1 седмица да ми кажат дали ще ми вземат от Англия един ротел 991 и мисля да си взема за ОТ ето тези кабели http://www.nordost.com/4-Flat-Speaker-Cable-P11.asp

Неактивен p100ynov

  • Публикации: 133
Re:Кабелите на p01s0n
« Отговор #5 -: Март 01, 2011, 09:31:38 am »
Колега, не преставаш да ме учудваш. Подозирах, че си направил нещо подобно, затова попитах:)
Интересно ми е как още нямаш читав източник в системата, искаш още в стерео режим и обмисляш покупката на стъпало, но вече си си поръчал кабели, които не си чул, а си прочел, че са добри, при това два чифта! Дано по някакво странно стечение на обстоятелствата се окаже, че ще пасват на твоите бъдещи компоненти... Казвам "пасват" защото и това го има, не е достатъчно просто да е добър. В моята система кабелът за връзка е тънък колкото половин кутре и върви със CD плейъра. "Борил" съм го с много интеркънекти на реномирани производите с цени от порядъка на 500-600 лева. Още никой не го е преборил. За Naim система става дума...
Но.... както се казва, от опит глава не боли, само джоба изтънява в твоя случай:)
you're nobody without a naim

Неактивен Sper

  • Публикации: 97
Re:Кабелите на p01s0n
« Отговор #6 -: Март 01, 2011, 11:04:30 am »
Да даваш пари за кабели които не си слушал на своята системата e меко казано глупаво като се има предвид за кабели от сорта на  400-500 лева. За  Nordost мога да пиша от личен опит за кабела на  Nordost Super flat MKII Bi-ware на моята система,  кабела струва 650 лева и на моята система не звучеше така както исках, а другия кабел на на Инакустик струваше 350 лева и звучеше в пъти по-добре от Nordost за това пак повтарям кабелите трябва да се тестват на собствените системи,  за да се разбере кои най-много пасва, вече има магазини които дава да се тестват кабели и усилватели и сд плеари, отиваш в един от тях избираш си поне 2-3 кабела в ценова категория 300-500 лева и слуша  кои най-много ти допада като звук и го купуваш.  :)

PSB Imagine T, NAD C355Bee, Rega Apollo, RCA QED Performance Audio 1, In-akustik  SuperFlat 2 x 2,5 mm²,

rewri

  • Гост
Re:Кабелите на p01s0n
« Отговор #7 -: Март 01, 2011, 11:46:52 am »
Пропускате фактът,че човека е от Бургас,а там едва ли има такива магазини.Затова си е поръчал по Интернет,което е напълно нормално и всички ,които не сме от София,правим точно така.Когато компонентът е качествен,шанса да сбъркаш е много малък.А това ,че марката не е позната в Европа,няма никакво значение/в случаят-кабели/.

diannedel4ev

  • Гост
Re:Кабелите на p01s0n
« Отговор #8 -: Март 01, 2011, 14:35:22 pm »
Не съм съгласен с горното мнение и също съм от провинцията, но съм слушал прехвалени в ревюта и форуми реномирани компоненти, които изобщо не ми харесва как звучат, за безразборни комбинации на сляпо да не говорим. За 2-ри път пиша, че според мен, евтини компоненти, комбинирани правилно и според личния вкус, звучат много по-добре от в пъти по-скъпи, комбинирани неподходящо или на сляпо. Виждал съм познати, изпаднали в нервна криза от такива скъпи покупки по интернет и в треска да ги продават по най-бързия начин, като явно не са наясно, че това е невъзможно или в най-добрия случай се оттърват от тях на половин цена, че и на 1/3 от парите, които са дали, заблудени от "реномирани" ревюта, става въпрос за компоненти от класни марки, които просто се оказва, че не им харесват реално. Не забравяйте, че всичко е 90% маркетинг и реклама, говорим за търговия. Всеизвестен факт е, че фирмите харчат много повече милиони за рекламиране на изделията си, отколкото за разработването и производството им.  :)

Неактивен Sper

  • Публикации: 97
Re:Кабелите на p01s0n
« Отговор #9 -: Март 01, 2011, 14:45:27 pm »
Не мислиш ли че правилния начин  е да попиташ както миналата тема за Ротела, колеги аз съм си харесал еди си какъв кабел имате ли впечатления от него. Като нямаш възможност да го чуеш.
PSB Imagine T, NAD C355Bee, Rega Apollo, RCA QED Performance Audio 1, In-akustik  SuperFlat 2 x 2,5 mm²,

VB studio HI-FI

  • Гост
Re:Кабелите на p01s0n
« Отговор #10 -: Март 01, 2011, 15:15:50 pm »
Момчета, не прекалявате ли малко със "съвети и критики", да не говоря че леко го докарвате като "оплаквачи" ;)
По принцип сте прави, разбира се, НО все пак всеки е свободен (и по възможност от вас) да прави каквото си ще.
Човек само от личен опит (грешки) може да порасне.
Виждам го при синът ми, макар и да не ми харесва винаги.

Та, последните няколко поста са безсмислени.
Заформили сте "агитка" с претенции за "знаещи" и пост, след пост товарите отрицанията си върху този съфорумник.
Това, което е направил, е факт.
Дайте да му пожелаем успешно стиковане спрямо неговите си вкусове и толкоз.

Иначе, кой от вас, колко е "майстор" и е "борил" и "преборил", си е чист субективизъм.
Не си мислете, че ви "държа назидателски тон", но наистина не е добро това като смисъл и води само до своеобразна "форумна гуровщина".
Двама - трима юзери раздават "право", на един "съгрешил". Смешно е.

rewri

  • Гост
Re:Кабелите на p01s0n
« Отговор #11 -: Март 01, 2011, 16:07:43 pm »
Така е,кабелите може и да са много хубави.
Нещо повече, американските фирми,често разпродават стари модели на доста прилични цени.Ето пример:Модел 2010г.
http://www.verastarr.com/legacy-power-silver-reference.php    
http://cgi.audiogon.com/cgi-bin/auc.pl?powrcabl&1299376966  
http://www.highendpassion.nl/epages/62310579.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/62310579/Categories/Verastarr/Powercords[1]/Silver_Reference   /този линк,трябва да копирате целият/
Както виждате,цената е в пъти по-ниска.От $649.00 в САЩ,сега в Европа може да се вземе за 295.00 €,намален от 650.00 €,а ако играеш на търг същият кабел можеш да вземеш и под 100$.

drazmahala

  • Гост
Re:Кабелите на p01s0n
« Отговор #12 -: Март 01, 2011, 17:16:10 pm »
Я, каква тема се е пръкнала от моята обява ;D

Всъщност ще уточня, че продавам тези кабели, защото се сдобих на поносима цена с 5 пъти по-скъпите Signature на същата марка. Сравнявал съм XLO Ultra с други интерконекти  и във всичките тестове повече ми допаднаха XLO. По мое мнение съвсем неутрален кабел. Но .... трябва да се чуе.Signature серията има повече мекота и ми даде малко повече бас.Но по малко, не пет пъти повече, както при цената. Ама това е положението с кабелите. Но не са панацея за всичко. Но в аудиото се оказва, че всичко има значение, а понякога уж дребните неща са ужасно скъпи, но без тях не може. :)

Неактивен p01s0n

  • Публикации: 181
Re:Кабелите на p01s0n
« Отговор #13 -: Март 01, 2011, 17:26:29 pm »
Мдааа интересно стана :)
Сега аз имам едно предложение вместо да гадаем дали тези кабели са добри или не можем да направим следното.....като ми пристигнат някой от вас когато има път към Бургас да си вземе неговите кабели да ги разменим и да направим разликата......
В крайна сметка аз не съжалявам никой от вас няма и представа как звучи музиката през тези кабели ще дойдат и ще видим, но при всички положения ще е по добре от колкото в момента както съм ги свързал с HDMI...
Кажете сега за ДАК-а ARCAM rDAC или Cambridge Audio DacMagic кое от двете да взема ? Кабелите свършила работа може да ми препоръчате за ОТ и усилвателя с какви кабели да ги вържа ?

Неактивен p100ynov

  • Публикации: 133
Re:Кабелите на p01s0n
« Отговор #14 -: Март 01, 2011, 20:12:39 pm »
Едно трябва да му се признае на колегата p01s0n, винаги успява да разбуни духовете. Лута се, но търси, което е предпоставка някога и да намери. Успех!

Сега до колегата VB studio HI-FI:
Не мисля, че някой от нас е прекалил със съветите и критиките, по-скоро всеки е изложил своя опит, който е "не купувай преди да чуеш!!!" Мисля, че ти винаги си заставал на тази страна, но сега, странно защо, си решил да подкрепиш p01s0n, или може би просто да го защитиш...

Що се отнася до категоризирането на постовете като "безмислени", го приемам като лична обида! Ти с лека ръка си отрекъл смисъла на съществуването на форума като такъв! Къде, ако не тук, всеки има право да изкаже мнение и сподели опит, ок, и да даде някой и друг съвет, когато се чувства по-опитен?! Да, човек не може да научи никой на нищо, може само да му посочи пътя, по който той да го открие сам, но... някои са по-лоши "показатели" от други:)

А за назидателния тон.... хайде, нищо няма да казвам, защото си ми симпатичен... по принцип:)
you're nobody without a naim