Автор Тема: Dali, Creek,Yamaha  (Прочетена 16609 пъти)

Неактивен p100ynov

  • Публикации: 133
Re:Dali, Creek,Yamaha
« Отговор #15 -: Април 29, 2013, 23:06:57 pm »
Грамофонът изглежда яко!
Дано и свири поне толкова  ;)
Сега атакуваме пазара на плочи, защото за съжаление те не се дърпат от нета  :P
you're nobody without a naim

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Dali, Creek,Yamaha
« Отговор #16 -: Април 29, 2013, 23:35:41 pm »
Обмислял ли си варианта за отделна маса за стерео компонентите - сложена някъде по-встрани?
Така ще можеш да вдигнеш центъра на горния рафт - на нивото на фронт колоните, а освен това няма да е нужно компоненти да стоят един върху друг.

Колкото до първа плоча ;) ако трябва да се ограничим до Джаз, горещо бих препоръчал например: PATRICIA BARBER: MYTHOLOGIES

Но има толкова много чудесни неща :)... може би трябва да направя раздел за препоръки и впечатления на тема музика. Ето например новият албум на Youn Sun Nah - LENTO също е издаден на винил! :)


Неактивен Anto

  • Публикации: 94
Re:Dali, Creek,Yamaha
« Отговор #17 -: Април 30, 2013, 00:09:13 am »
p100ynov-от нета дърпам само филми,дори не си презаписвам оригинални CD-та,които са ми попадали за прослушване.Просто искам да си ги имам в оригинален вид.

Rudra-честно казано, на мен така подреден този рак не ми допада.Единственото решение е нов рак, но за сега нямам такава възможност. Плочата, която си предложил ми е скъпа и на този етап надали ще я поръчам, но ще я имам в предвид със сигурност.Видях в Пъблик във Варна плочи на Шаде на които пишеше 180г. аудиофилско издание за 50лв.Става въпрос например за Love Deluxe-албум от 1992г. мисля, а плочата е от 2010г.Дали имаш някакви впечатления от конкретната плоча?

Неактивен p100ynov

  • Публикации: 133
Re:Dali, Creek,Yamaha
« Отговор #18 -: Април 30, 2013, 00:38:16 am »
Не че питаш мен, ама аз да ти кажа:
Мани ги тези глупости с грамовете и аудиофилството! Моят съвет е да си търсиш оригиналните издания на албумите, звучат по-добре и са по-евтини. Аз лично си пазарувам от www.discogs.com. Доставката излиза соленичко, но не съм имал разочарования досега, а когато е имало проблем, продавачите винаги са се държали адекватно.
Успех!
you're nobody without a naim

Неактивен Anto

  • Публикации: 94
Re:Dali, Creek,Yamaha
« Отговор #19 -: Април 30, 2013, 00:45:03 am »
Благодаря! А що се отнася за звука,винаги може и по-добре!Сигурен съм,че го знаеш по-добре и от мен.

Неактивен Anto

  • Публикации: 94
Re:Системата на Анто
« Отговор #20 -: Декември 07, 2014, 10:32:56 am »
Преди година започнах постепенно да подменям компонентите на системата си. Основният ми мотив беше, че вече исках много по зрял звук от това, което можеха да предложат Creek Evolution 2 и Dali Ikon 2. Вече слушам музика на "екзотиката" Perreaux Audiant. Системата е изградена от :
-Perreaux Audiant DP32 DAC and preamp
-Perreaux Audiant 100p power amp- 2x bi-amping
-Audioaero Capitole Clasic CD player
-ATC SCM40 loudspeakers
Компонентите са свързани помежду си чрез небалансираните (RCA) връзки, като ползвам не много скъпи кабели от Audioquest, Atlas и QED. Кабелите към озвучителните тела са от Nordost- flat line серията и от Norstone- обикновен много дебел многожилен кабел.







Неактивен dimitar_genchev

  • Публикации: 8
Re:Dali, Creek,Yamaha
« Отговор #21 -: Декември 07, 2014, 11:10:53 am »
Браво , браво добре изглежда :)

Radyson

  • Гост
Re:Dali, Creek,Yamaha
« Отговор #22 -: Декември 07, 2014, 11:57:25 am »
Поздравления и от мен  :)

Неактивен p100ynov

  • Публикации: 133
Re:Dali, Creek,Yamaha
« Отговор #23 -: Декември 07, 2014, 19:56:11 pm »
Бравос!
Leema-та фоно предусилвател ли е? Ако да - нещо да споделиш за нея?
you're nobody without a naim

Неактивен Anto

  • Публикации: 94
Re:Dali, Creek,Yamaha
« Отговор #24 -: Декември 07, 2014, 23:14:08 pm »
Благодаря!
Леемата е фонопредусилвател. Нямам богати впечатления от други такива. Но в сравнение с предишния на Cambridge audio разликата е като ден и нощ, буквално! По-голяма резолюция, по-светъл с повече детайл, по-широка и дълбока сцена. Масата му е около 100гр. и с твърдия и тежък кабел на Audioquest трудно стои на едно място  :).

Неактивен drpetar

  • Публикации: 239
Re:Dali, Creek,Yamaha
« Отговор #25 -: Декември 09, 2014, 16:22:27 pm »
Поздравления и от мен за системата. (y) Пожелавам ти в скоро време и ти да успееш да си угодиш и с една нова маса за техниката  :D

Неактивен Anto

  • Публикации: 94
Re:Dali, Creek,Yamaha
« Отговор #26 -: Март 07, 2015, 13:36:08 pm »
Това е захранващата станция, която ползвам.