Автор Тема: USB Cable  (Прочетена 5775 пъти)

Неактивен sss

  • Публикации: 95
USB Cable
« -: Февруари 17, 2012, 23:21:04 pm »
Някой пробвал ли е смяна на USB кабел към DAC?
Заслужава ли си инвестиция в тази насока?
Някаква промяна?

lz3ty

  • Гост
Re:USB Cable
« Отговор #1 -: Февруари 18, 2012, 13:18:03 pm »
Преди известно време правих същото упражнение-не намерих никаква разлика с 3 различни кабела.Мисля,че не си струва.
Постановката ми беше с arcam rDac и лаптоп към Creec evo2.

Неактивен sss

  • Публикации: 95
Re:USB Cable
« Отговор #2 -: Февруари 18, 2012, 13:59:53 pm »
А какви точно бяха кабелите?

lz3ty

  • Гост
Re:USB Cable
« Отговор #3 -: Февруари 18, 2012, 17:40:06 pm »
Единия беше американски ако се не лъжа- Wire world- USB digital audio cable , другите не си спомням. В този форум съм задавал същия въпрос към друга тема.

Неактивен sss

  • Публикации: 95
Re:USB Cable
« Отговор #4 -: Февруари 18, 2012, 20:08:05 pm »
Дано не е бил някой 4 метров  ;)
Аз тествах няколко на моята слушалкова система и имаше разлика м/у 3-4 кабела.
Да, разлика има дори и с асинхр. ЦАП!
Най-добре се представи един Furutech,  но цената му беше доста висока.
Трябва да има някакъв баланс все пак. Качеството на кабелите е добре да съответства на системата дори и да са  Usb.
Видях, че използваш Аркам rDAC. Западняците казват, че usb входа се представял доста по-добре от wifi.
Поздрави

hgi

  • Гост
Re:USB Cable
« Отговор #5 -: Февруари 23, 2012, 23:02:14 pm »
При мен има осезаемо подобрение откакто смених Belkin Pro Series USB с Audioquest Cinnamon USB.

Сега нямам време и нерви да правя сериозни сравнения, но Klipsh-овете не ме напрягат както преди, баса е по-плътен и сякаш нещо се "отпуши" в звученето. Бях се доста притеснил, че съм сбъркал колоните, но откак смених кабела се поуспокоих.

nicola_manchev

  • Гост
Re:USB Cable
« Отговор #6 -: Август 08, 2013, 20:08:48 pm »
Нека кажа и аз - купих си наградения с 5 * от Whathifi Furutech / ADL Formula 2 USB cable.В сравнение с жалкото подобие на кабел, с който дойде Arcam rPAC, разликата беше смазваща - извиках няколко приятели - аудиофили да сравним.Разликата е на всички нива, дори и в детайл, динамика и ниво на сила на звука.Разбира се, ако някой сравнява предубеден, или с мазни MP3...Компютърен 28 AWG кабел също даде значително подобрение спрямо жалкия кабел - на старо диско / евроденс със синтезатори, много, много лесно се усеща.Един познат веднага си поръча този кабел, след сравнението.