Автор Тема: Ето го и моето домашно кино - lilscrappy  (Прочетена 76052 пъти)

Неактивен lilscrappy

  • Публикации: 189
Re:Ето го и моето домашно кино - lilscrappy
« Отговор #15 -: Ноември 28, 2012, 15:04:09 pm »
Тази сутрин си поиграх малко с тестове и местене на различни позиции на субуфера и тук ми звучи най добре и мисля да го оставя така:


Даже ми допадна вече и фронталните да са на 40 HZ a не както предпочитах преди на Full Band !
Субуфера е настроен на 80 HZ отзад, прпбвах и на 120 HZ, но така взима много от високите които мисля трябва да се поемат от фронталните, центъра и съраунда !
Ще дам още няколко снимки от слушателското място за да се придобие представа къде се стои !

vessk0

  • Гост
Re:Ето го и моето домашно кино - lilscrappy
« Отговор #16 -: Ноември 28, 2012, 16:29:43 pm »
Супер, супер, трябваше ти да си ми съсед, та да не се притеснявам от сегашните. :D

П.П. Чуваш ли някакви неприятни шумове от баспорта на субуфера? Примерно като пуснеш много нисък тон, да речем нещо между 15 и 25 херца, чува ли се "дишането" или хриптене при движение на мембраната? Дано ме разбра какво имам предвид.

Неактивен lilscrappy

  • Публикации: 189
Re:Ето го и моето домашно кино - lilscrappy
« Отговор #17 -: Ноември 28, 2012, 19:29:22 pm »
Да има хриптене на тези честоти изпробвам това тук за целта:
https://www.youtube.com/watch?v=J4wnDg3Bm5M
Отзад на 80 Hz ми харесва за сега най много не съм пробвал как се чува при още по ниските, като е на 120 Hz определено усещам как баса обира бая от високите и не е много приятно според мен !
Като цяло съм много доволен, има още какво да се тества за да преценя как ми допада най много !

Неактивен lilscrappy

  • Публикации: 189
Re:Ето го и моето домашно кино - lilscrappy
« Отговор #18 -: Ноември 29, 2012, 11:14:56 am »
Ето още две снимки да се придобие къде е слушателското място:

Само не знам защо в усилвателя няма опция от където да се регулират HZ на субуфера, а само на гърба му !

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:Ето го и моето домашно кино - lilscrappy
« Отговор #19 -: Ноември 29, 2012, 11:48:30 am »
Честотата на среза /crossover/ се настройва както от врътката отзад на събуфера, така и от ресийвъра - това са честотите, които калибрацията ти настройва за отделните колони.

Неактивен lilscrappy

  • Публикации: 189
Re:Ето го и моето домашно кино - lilscrappy
« Отговор #20 -: Декември 02, 2012, 18:12:20 pm »
Сложих една каменна плоча под субуфера, че пода обираше бая от вибрациите и даже забелязах леко местене !
Сега стана супер тествах с някои парчета със силен бас и субуфера не мърда  :) здраво е стъпил върху плочата която е с грапава повърхност !
Надявам се ефекта да е положителен така като няма допир до земята и не се мести при по силните ниски !


Неактивен svetlio1

  • Публикации: 77
Re:Ето го и моето домашно кино - lilscrappy
« Отговор #21 -: Декември 02, 2012, 18:32:36 pm »
Има ли нещо м/у плочата и суб-а , няма ли да се надере така от вибрациите ?
47LM660S ,40XV733G , 40B750 , 37R81 ,37LG5000 ,32LG3000 ,PlayStation3 , XBOX360 , YAMAHA RX-V673

Неактивен lilscrappy

  • Публикации: 189
Re:Ето го и моето домашно кино - lilscrappy
« Отговор #22 -: Декември 02, 2012, 18:42:14 pm »
Има ли нещо м/у плочата и суб-а , няма ли да се надере така от вибрациите ?
Има си гумени крачета, а и показалецът ми влиза между плочата и субуфера така че не вярвам да го има този проблем !

Неактивен svetlio1

  • Публикации: 77
Re:Ето го и моето домашно кино - lilscrappy
« Отговор #23 -: Декември 02, 2012, 18:54:33 pm »
 :) Е , щом има място , само малко "грубо" изглежда плочата ... може да си поръчаш да ти изрежат от мрамор .
47LM660S ,40XV733G , 40B750 , 37R81 ,37LG5000 ,32LG3000 ,PlayStation3 , XBOX360 , YAMAHA RX-V673

vessk0

  • Гост
Re:Ето го и моето домашно кино - lilscrappy
« Отговор #24 -: Декември 02, 2012, 22:01:26 pm »
Само не ми казвай, че си разбил паважа на улицата пред вас. :D

Неактивен lilscrappy

  • Публикации: 189
Re:Ето го и моето домашно кино - lilscrappy
« Отговор #25 -: Декември 03, 2012, 01:10:19 am »
Само не ми казвай, че си разбил паважа на улицата пред вас. :D
Отрепа ме от смях  :D
Не взех е от работното ми място, там има един голям чадър който се захваща със такива плочи, и като цяло трябва да го държат 4, но сме го захвана ли с 9 и взех едната + една половинка, че ширината е точна, но дълбочината излезе малко по къса !
Височината и е 4.5 см, иска ми се да го пробвам и на други места как ще се чува така с плочата, но нещо ме хвана мързела само да го разнасям наляво и надясно поне за сега  ;D

Неактивен mioist

  • Публикации: 14
Re:Ето го и моето домашно кино - lilscrappy
« Отговор #26 -: Януари 31, 2014, 19:05:10 pm »
Страхотна система, наистина. За съжаление нямам 10 000 лв излишни, иначе щях да купя нещо подобно.

Неактивен lilscrappy

  • Публикации: 189
Re:Ето го и моето домашно кино - lilscrappy
« Отговор #27 -: Януари 31, 2014, 19:46:24 pm »
Благодаря
Да кажа че има обновяване, системата е преместена срещу дървената секция която съм е махнал, още чакам някои неща да пристигнат, и ще дам снимки !
Голямата добавка към кино системата ще е проектор + 106" екран !

Неактивен pnikolov

  • Публикации: 71
Re:Ето го и моето домашно кино - lilscrappy
« Отговор #28 -: Февруари 02, 2014, 15:42:56 pm »
E в екрана и проектора е истината  ;)

Отделно, че клипш са правени за кино - сподели впечатления като изгледаш някой екшън  8)

Неактивен lilscrappy

  • Публикации: 189
Re:Ето го и моето домашно кино - lilscrappy
« Отговор #29 -: Март 18, 2014, 22:34:14 pm »
Здравейте
Проектора и екрана пристигнаха преди няколко дена, искам да благодаря на lazarus18 който ми помогна с избора на проектора (Sony VPL-HW55ES) и екрана (Lumene Capitol Premium 106 инча) също много благодаря на AVGuide (Rudra) които направиха поръчката !
Снимки сега няма да давам защото всичко тръгна на опаки, не мога с моята бормашина да направя дупки в тавана че попадам само на арматурно желязо, другият проблем е че първоначално мислих проектора да е близо до ъгъла на стаята, но се оказа невъзможно да се измести картината в платното което бях сложим на стената за тест и за това поръчах една метална стойка за стена и с една дървена плоскост ще оправя проблема !
Но пък си изместих проектора на дивана за да го тествам и останах много доволен, определено си заслужава покупката когато се опънат малко настройките 2Д картината придобива съвсем друг много по добър вид, това мога да кажа за сега когато всичко е готово ще дам снимки !