Автор Тема: Ето го и моето домашно кино - lilscrappy  (Прочетена 76045 пъти)

Неактивен lilscrappy

  • Публикации: 189
Ето го и моето домашно кино - lilscrappy
« -: Октомври 31, 2012, 16:04:12 pm »
здравейте, лека полека изградих 5.0:

Samsung PS 50B650
Onkyo TX NR 818
Klipsch RF-82 II
klipsch RC 62 II
Klipsch RS-52 II

Специални благодарности на lazarus18, благодарение на него се навих да закупя Klipsch колоните,че първоначално мислих за този 5.0 комплект JAMO S-608 HCS 3 BLACK ASH

Много съм доволен от всичко стрхотно е усещането при гледане на филми и слушане на музика, мисля скоро да закупя и един субуфер Klipsch SW-112 който ще се сложи между центъра и дясната колона !






vessk0

  • Гост
Re:Ето го и моето домашно кино - lilscrappy
« Отговор #1 -: Октомври 31, 2012, 19:41:37 pm »
С тия колони наистина ли се нуждаеш от суб? :D

Сега сериозно, да са ти честити придобивките и да им се радваш дълго време!

П.П. Малко ме дразни като гледам как системата е сбита в лявата част на стаята вместо да е симетрично разположена, но предвид балконската врата явно няма как. Аз бих помислил за завъртането на системата с гръб към лявата стена (пада се лявата на снимките) и слушателското място да ти се пада на линията пред балконската врата. Но предполагам, твоето решение би довело до семейни междуособици меко казано. :D

Неактивен dimitar_genchev

  • Публикации: 8
Re:Ето го и моето домашно кино - lilscrappy
« Отговор #2 -: Октомври 31, 2012, 19:51:43 pm »
Честито ,много радост да ти носи :)

Неактивен lilscrappy

  • Публикации: 189
Re:Ето го и моето домашно кино - lilscrappy
« Отговор #3 -: Октомври 31, 2012, 21:49:53 pm »
vessk0:
За субуфера ако ще го правя качествено да го направя както трябва поне до 5.1 :)
няма как да преместя всичко там защото има огромна дървена секция която е от единият край до другият !
Като цяло има едно излишно легло което се явява срещу съраунда и скоро време ще се мести в друга стая, а утре мисля да направя едно разместване дивана да е срещу ТВ-то, че както се вижда вмомента се закрива леко лявата колона и ще дам пак 1-2 снимки да се види как е станало !
 
dimitar_genchev:
благодаря

Поръчал съм още един комплект QED Original за да вържа фронталните в Bi-Amp режим, надявам се скоро да го получа и ще споделя впечатленията си след тестване !

Неактивен Sper

  • Публикации: 97
Re:Ето го и моето домашно кино - lilscrappy
« Отговор #4 -: Ноември 01, 2012, 09:47:19 am »
Страхотна система колега  :P с един 10" sub на Klipsch буташ блока  :D
PSB Imagine T, NAD C355Bee, Rega Apollo, RCA QED Performance Audio 1, In-akustik  SuperFlat 2 x 2,5 mm²,

Kikata

  • Гост
Re:Ето го и моето домашно кино - lilscrappy
« Отговор #5 -: Ноември 01, 2012, 11:42:54 am »
Честито и от мен,страхотна системка е станала  ;) ...

Неактивен lilscrappy

  • Публикации: 189
Re:Ето го и моето домашно кино - lilscrappy
« Отговор #6 -: Ноември 01, 2012, 12:42:01 pm »
благодаря на всички  :)
ето го и разместването, вече няма преграда между лявата клолона :)




vessk0:
на последната снимка ще видиш за какво става въпрос, няма как да преместя всичко с гръб към лявата стена, ако сложа и дивана там ще е точно на пътя към терасата и антрето, вече ако го нямаше това чудо щях да го направя веднага без да го мисля и всичко щеше да си е в центъра и съраунда да е на еднакво разтояние, а не като сега десният да бяга с 1 метър в страни !
Но пак казвам всичко е бомба само не знам след взимането на субуфер да ли ще издържи прозореца на вратата към антрето ;D
Фронталните мога да ги мръдна още 10-15см в страни но това ще го направя като дойде кабела и вържа в Bi-Amp режим за да калибрирам с микрофона на усилватля всичко наведнъж !

vessk0

  • Гост
Re:Ето го и моето домашно кино - lilscrappy
« Отговор #7 -: Ноември 01, 2012, 23:41:00 pm »
Супер е! 8)

Иначе на сегашното разположение всеки сантиметър изместване надясно ще дава положителен резултат, тъй като лявата е баш в ъгъла и е доста различен звука, особено в басите, между лявата и дясната поотделно.

Съвет: поработи малко върху стените, че е много голо. :-[

Неактивен lilscrappy

  • Публикации: 189
Re:Ето го и моето домашно кино - lilscrappy
« Отговор #8 -: Ноември 02, 2012, 10:54:21 am »
vessk0:
сега ги разместих надясно, лявата колона е на 35см от страничната стена и 68см от задната.
Причината поради която беше така е че оставих да се вижда на парното топломера, че чакам скоро да ги сменят, но като му дойде времето ще се премести леко ТВ-то за да се открие отново и смени !
И сега стана по добре горе долу се изравни разтоянието между двата съраунда и централното място :)

Неактивен lilscrappy

  • Публикации: 189
Re:Ето го и моето домашно кино - lilscrappy
« Отговор #9 -: Ноември 06, 2012, 15:03:25 pm »
vessk0:
Ето как се получи това е макса за да са на еднакво разтояние една от друга спрямо центъра:



Бях обещал да споделя впечатленията си след връзването в Bi-Amp режим, категорично мога да кажа че при мен са положителни, днес ми дойде кабела и ниските и високите са вързани с QED Original.
Баса се усеща много по добър, главно тествах при филмите някои екшън сцени, доволен съм като цяло !


vessk0

  • Гост
Re:Ето го и моето домашно кино - lilscrappy
« Отговор #10 -: Ноември 07, 2012, 18:32:34 pm »
Браво, много добре се е получило! (y)

Един съвет от мен. Ако слушаш повече музика от филми или не си супер претенциозен, бих те посъветвал да се насочиш първо към покупка на отделен стерео усилвател за интегриране в кино системата, вместо субуфер, така че когато слушаш музика, да ползваш само него и да се наслаждаваш на по-висококачествен звук. Мисля че 8 инчовите уфъри се справят повече от перфектно в тази стая, при положение че аз с моите MA RX6 не съм тръгнал да купувам суб, а и стаята ми отделно е малка.

Поздрави!

Неактивен lilscrappy

  • Публикации: 189
Re:Ето го и моето домашно кино - lilscrappy
« Отговор #11 -: Ноември 07, 2012, 23:01:59 pm »
Музика слушам също, но главно съм го направил всичко за гледане на филми.
Като цяло тези опции Pure Audio и Direct са добри за музика, но лошото е че звучат само фронталните другите колони са в почивка :D вече ако искам да звучат и те имам голям избор от опции, но чета и други коментари че за музика най добре е да се слуша на Pure Audio която е близо до звука на стерео усилвателите !

Днес тествах и другите комбинации за връзване на кръст ( по добре беше - за ниски + за високи ) да чуя как е звука при музика и филмите, но определено режима Bi-Amp най ми хареса баса е по добър и високите са по изразени !

Неактивен lilscrappy

  • Публикации: 189
Re:Ето го и моето домашно кино - lilscrappy
« Отговор #12 -: Ноември 27, 2012, 11:01:17 am »
да ви се похваля вчера ми дойде субуферчето  :)



Още не съм го тествал много днес имам малко време и го дигнах от земята с 12см да го чуя как звучи !
Чудя се да ли фронталните да ги оставя на full band или както ги настрои автоматичната калибровка на 40 hz, но трябва да направя няколко теста да видим кое как се чува !

Неактивен Invisigoth

  • Публикации: 36
Re:Ето го и моето домашно кино - lilscrappy
« Отговор #13 -: Ноември 27, 2012, 11:52:15 am »
Защо си го повдигнал така на кутиики?
Според мен в твоя случай, както си с паркет, по-удачно ще е да подложиш гранитна плоча под суба.
Иначе фронталните си ги представям да ги осватиш на Large или както е опцията на ресивъра. След автоматичната калибровка да срежеш субуфера на ухо, може би 60hz или надолу.

Неактивен lilscrappy

  • Публикации: 189
Re:Ето го и моето домашно кино - lilscrappy
« Отговор #14 -: Ноември 27, 2012, 12:36:09 pm »
Кутиите са махнати просто направих един тест и така го снимах, стъпил здраво на земята се чува много по добре !
Автоматичната калибровка ми нагласи Front-40 hz, Center-40 hz, Surround-60 hz, за субуфера в усилвателя има зададено само Yes или No !
Вече отзах на субуфера си има копче с което се нагласят Hz, пуснато е на макс 150 Hz !
За фронталните мисля, че е по добре да са на Full Band и двойният бас да е пуснат, но трябва тестове да направя от раз не мога да преценя !