Автор Тема: Кабели за Monitor Audio  (Прочетена 14942 пъти)

Неактивен PIP

  • Публикации: 44
Re: Кабели за Monitor Audio
« Отговор #15 -: Март 23, 2016, 20:50:08 pm »
Винаги е добра идея да ги чуеш в твоята система първо, ако можеш. Да не ми пратиш сметката, ако не ти харесат ;)

Неактивен Nikolay S

  • Публикации: 32
Re: Кабели за Monitor Audio
« Отговор #16 -: Март 23, 2016, 21:37:12 pm »
Ще съм ти благодарен ако споделиш и резултата когато ги пробваш  :)

deeper

  • Гост
Re: Кабели за Monitor Audio
« Отговор #17 -: Март 23, 2016, 22:06:33 pm »
Оказа се, че кабела задължително е фабрично терминиран, което прави цената му твърде висока. Продължавам да търся подходящ посребрен кабел. ??? ??? ???

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re: Кабели за Monitor Audio
« Отговор #18 -: Март 24, 2016, 11:54:47 am »
Защо не пробваш с Chord Rumour 2.
Той също е с посребрена мед и може да се поръча без терминиране.

deeper

  • Гост
Re: Кабели за Monitor Audio
« Отговор #19 -: Март 24, 2016, 14:37:24 pm »
Да, към него се насочих, но четох, че е хубаво дължината и на двата кабела да е еднаква както и сечението им. В момента съм с QED Micro 2 x 3m. Ще е дебело, ако трябва да взема 6м.

Неактивен PIP

  • Публикации: 44
Re: Кабели за Monitor Audio
« Отговор #20 -: Март 24, 2016, 15:13:02 pm »
За такива малки дължини разликата не можеш да я чуеш. Моите кабели съм ги направил 2.3м и 2.7м, но и разлика от 5м да има не вярвам да я чуя. От къде смяташ да купуваш кабелите?

deeper

  • Гост
Re: Кабели за Monitor Audio
« Отговор #21 -: Март 24, 2016, 18:33:04 pm »
Смятам да ги купя от Avstore, ако ги имат налични

Неактивен Angel_s

  • Публикации: 10
Re: Кабели за Monitor Audio
« Отговор #22 -: Март 25, 2016, 18:38:53 pm »
А относно риска при покупката на сляпо - наличните кабели на Chord могат да се тестват без ангажимент за окончателна покупка.

Здравей deeper ,
аз също се колебаех  отонсно кабелите за тонколоните . Тогава се възползвах от предложението което ти е направил Rudra . Оставих гаранция  за кабелите и ако си спомням даже взех само единия от  lazarus18 . Бяха ми достатъчни 3-4 часа за да си направя изводите за определен тип кабел как звучи в системата ми.

Ползвал съм qed silver anniversary (без XT, преди повече от 10г) и chord odyssey 2, който на практика замести qed-a. Не помня подробности освен, че този qed е най-лошия кабел, който съм имал и chord odyssey 2 беше осезаемо по-добър.

Съгласен съм с PIP за разликата между qed silver anniversary XT ( 20лв/м ) и chord odyssey 2 ( 59 лв/м ), но те са в различен ценови диапазон но и звучат различно .

Защо не пробваш с Chord Rumour 2.
Той също е с посребрена мед и може да се поръча без терминиране.

Все пак не всеки ден сменяш кабелите на ОТ , по - рационално е да вземеш по-високия клас кабели и ако има възможност да ги чуеш на твоята система  - това е отлична опция !

deeper

  • Гост
Re: Кабели за Monitor Audio
« Отговор #23 -: Март 26, 2016, 13:35:54 pm »
Кратко ревю;

Вчера ми доставиха Chord Rumour 2 (в извън работно време, за което благодаря). Докато се опитвах да свържа и настроя правилно системата направих няколко тестови прослушвания.
  • Лява колона с QED micro - стандартно свързана с мостове
  • Дясна колона с Chord Rumour 2 - стандартно свързана с мостове
Разликата ниски-високи е осезаема, но най-вече установих, че някой звуци от високите въобще не се чуват при колоната с QED micro, което ме убеди, че Chord Rumour 2 със сребърно покритие задължително трябва да участва в системата.

След всички настройки и около 1 час прослушване системата звучи много по-добре с много по-чисти и изразени високи. Според това ценово решение силно препоръчвам bi-wire свързване и още повече с отличния Chord Rumour 2.

Неактивен Anto

  • Публикации: 94
Re: Кабели за Monitor Audio
« Отговор #24 -: Март 27, 2016, 16:56:50 pm »
В левия и десния канал по принцип са записани различни неща, така че, не знам какво и как си сравнявал?!?