Автор Тема: Съвет с какво да захраня Monitor Audio Silver 100  (Прочетена 9319 пъти)

Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Съвет с какво да захраня Monitor Audio Silver 100
« Отговор #15 -: Септември 14, 2018, 17:32:57 pm »
Добре е, когато се избират компоненти, да се избират в контекста на цялостната система - настояща или бъдеща.
В тази връзка - ако правиш система с отделен усилвател и стриймър на Naim, цената ще надхвърли няколко пъти тази на колоните ти и не би било особено смислено, поне не с тези колони.
Naim Uniti Atom е добър продукт, невероятно удобен и добре звучащ. И комбинацията с твоите колони поне на мен ми допада. Пак е над бюджета ти, но би изпълнил задачата добре.

drpetar взе Uniti Atom преди няколко месеца - разгледай неговата тема.

Отделен усилвател + Стриймър на Naim би струвал над 5-6000 лв, което би било необосновано за Monitor Audio Silver 100 - чудесни колони сами по себе си, но идеята е системата да е балансирана.

Неактивен Mr.bungle

  • Публикации: 22
Re: Съвет с какво да захраня Monitor Audio Silver 100
« Отговор #16 -: Септември 14, 2018, 17:43:12 pm »
Моята идея е да не спирам да развивам системата си с тези колони. Това е началото за мен. Идеята ми е си купя нещо, с което ще мога да развивам. Имам желание някой ден да мога да си купя Proarc. Но 5-6к за този момент за мен ще е невъзможно. Има ли смисъл да тръгвам гол и бос с Naim5 и някой стриймър като Danon?

Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Съвет с какво да захраня Monitor Audio Silver 100
« Отговор #17 -: Септември 14, 2018, 18:39:34 pm »
Ако твърдо си решил да се развиваш - да, това е вариант.
Uniti Atom е чудесна система от тип "Всичко в Едно" - включваш и забравяш. Но тя не предполага никакво развитие и възможности за ъпгрейд.
Ако си убеден, че ти се навлиза в драмата с надграждането :) да - отделни компоненти в чисто звуково отношение биха дали по-добър резултат, но и цените при Naim са високи и е добре да прецениш дали би имал желание, дори в далечното бъдеще, за такива инвестиции в аудиото.

Неактивен Mr.bungle

  • Публикации: 22
Re: Съвет с какво да захраня Monitor Audio Silver 100
« Отговор #18 -: Септември 14, 2018, 18:44:22 pm »
ОК. Последен въпрос. Ако реша след време да инвестирам в entry level ProArc, Atom ще може ли да ги захрани или silver ще е топ-а?

Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Съвет с какво да захраня Monitor Audio Silver 100
« Отговор #19 -: Септември 14, 2018, 18:59:41 pm »
Понякога хората имат погрешна представа за термина "Захрани".
Да, има колони, които за да свирят въобще приемливо имат нужда от сериозно усилване и мощен усилвател.
Но има много колони, които реално са лесни за захранване от чисто техническа гледна точка. Повечето колони на ProAc имат изисквания за минимум 30W усилвател, някои дори само 10W. Но това само по себе си не означава много.
По-правилният въпрос би бил - дали комбинацията би била оптимална и дали ще покаже максимума от колоните/усилвателя.
В тази връзка дадени колони биха могли да свирят съвсем добре с Nait 5si, доста по-добре с Nait XS 2 и значително по-добре със Supernait 2 :) и това далеч не се дължи само на мощността на тези усилватели.
Давам примери с интегрирани усилватели на Naim просто защото това се обсъжда в момента в темата, но това с пълна сила важи за всякакви производители.
За мен най-важното е да се търси баланс в системата. Писали сме доста за това във форума.
В момента имаш система. Не се налага да пазаруваш до 30-40 минути :) отдели време и почети. Може да си избистриш някои концепции... или пък да се объркаш още повече :P

Неактивен Mr.bungle

  • Публикации: 22
Re: Съвет с какво да захраня Monitor Audio Silver 100
« Отговор #20 -: Септември 14, 2018, 21:09:34 pm »
Мерси за търпението и изчерпателните отговори.
Всеки е бил noob просто някои като мен задават много въпроси с риск да се изложа :)
Мисля, че се ориентирах. Ще пиша какво е било развитието скоро.

Поздрави!

Неактивен InThePipeline

  • Публикации: 4
Re: Съвет с какво да захраня Monitor Audio Silver 100
« Отговор #21 -: Септември 17, 2018, 12:38:40 pm »
Ще използвам същата тема, защото и аз се заглеждам по тия колони - Монитор Аудио Silver 100. Искам да изграждам втора система за другото жилище с букшелф колони, обаче от начало мисля да си купя колоните и да ги захраня с някакъв евтин стерео усилвател, който ще го ъпгрейдна след време (до 1000 лв). Та бих искал да получа предложения за приличен усилвател, който да има вграден DAC и да се връзва с колоните. Също ме интересува какво да очаквам в сравнение със сегашната ми ентри левел система - Дали Зензор 7 + Онкио. Като цяло съм доволен от нея, но ми се иска малко по-добро представяне в ниските честоти. Не мога да разбера това, което не ми звучи много добре в сегашната система дали идва от усилвателя или от колоните.

Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Съвет с какво да захраня Monitor Audio Silver 100
« Отговор #22 -: Септември 17, 2018, 17:19:45 pm »
Искаш по-добро представяне в ниските честоти и затова се насочваш към букшелф??

Неактивен InThePipeline

  • Публикации: 4
Re: Съвет с какво да захраня Monitor Audio Silver 100
« Отговор #23 -: Септември 17, 2018, 17:51:53 pm »
Не - помещението в което ще ги слушам е по-малко и е по-подходящо за букшелф, също така ще ги нося насам натам от време на време, а също си мисля че флоурстендинг колоните имат просто повече на брой говорители, но това не значи, че се представят по-добре...

Става въпрос за втора система в смисъл, че ми трябват две системи едновременно на две различни места  ;D

Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Съвет с какво да захраня Monitor Audio Silver 100
« Отговор #24 -: Септември 17, 2018, 18:23:19 pm »
Да, Zensor 7 е евтина колона с няколко големи басови говорителя, което рядко е рецепта за прецизен и бърз бас. Дори по ревюта има забележки, че са мудни и разпуснати в баса.

От тази гледна точка мисля, че Silver 100 ще се справя по-приятно. Но аз по принцип харесвам доста повече сребърната серия на Monitor Audio и може да се каже, че съм донякъде пристрАстен.

Иначе за евтин усилвател, който би си паснал добре със Monitor Audio Silver 100, мисля, че ако се гони бюджет до 1000лв и трябва да има вграден DAC, новият Denon PMA-800AE би бил добър вариант.

Неактивен Mr.bungle

  • Публикации: 22
Re: Съвет с какво да захраня Monitor Audio Silver 100
« Отговор #25 -: Септември 18, 2018, 15:39:52 pm »
Някой успявал ли е да сравни Naim UnitiQute и Atom?


Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Съвет с какво да захраня Monitor Audio Silver 100
« Отговор #26 -: Септември 18, 2018, 15:42:12 pm »
UnitiQute е доста стара платформа, с ограничения откъм плейването на файлови формати, особено от USB.
Ново не се предлага отдавна, а купуването на втора ръка от чужбина крие своите сериозни рискове.
Atom за мен е много по-добър продукт във всяко едно отношение.

Неактивен Mr.bungle

  • Публикации: 22
Re: Съвет с какво да захраня Monitor Audio Silver 100
« Отговор #27 -: Септември 18, 2018, 15:53:29 pm »
Добре, а с кои колони по-добре ще върви: с kef LS50 или с MA silver 100?
Честа комбинация е с Кеф  ???

Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Съвет с какво да захраня Monitor Audio Silver 100
« Отговор #28 -: Септември 18, 2018, 15:59:40 pm »
И с двете би било добре, но и звученето, и цената им е различна.

Неактивен Mr.bungle

  • Публикации: 22
Re: Съвет с какво да захраня Monitor Audio Silver 100
« Отговор #29 -: Септември 18, 2018, 16:06:13 pm »
Разликата в цената не е толкова голяма (500лв.), за това питах като по-опитни хора, какво мислите.