Автор Тема: Съвет за избор на субуфер за колони dali zensor 7  (Прочетена 8820 пъти)

Неактивен Andro78

  • Публикации: 19
Здравейте, моля за съвет за избор на субуфер за помещение 32 кв
като пояснение давам,че помещението е разделено със стъклена плъзгаща преграда тип японска стена и го разделя на 20 кв където са колоните и другата част от 12 кв,като суба мисля да поставя до лявата ми колона на границата между стъклената преграда,тоест почти посредата на стаята до стената.
Конфигурацията ми е ресийвър Denon AVR 3400 heos 7x180 w
Dali zensor 7 тонколони и център Dali vocal 
Спрял съм се на субуфер SVS-PB 1000,  това което ме притеснява дали с тези колони които имам и този размер на помещение ще усетя баса на този вариант който съм избрал или ще ми дойде малък за размера на стаята
Или да се насоча към избор на SVS-PB 2000 Благодаря предварително

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Съвет за избор на субуфер за колони dali zensor 7
« Отговор #1 -: Ноември 02, 2018, 12:42:30 pm »
Здравей, и двата варианта са добри и биха се вписали добре в домашно кино от този клас. Все пак, ако не те притеснява прекалено разликата в цената, SVS PB-2000 ще ти даде доста по-сериозно налягане - усилвателят му е почти 2 пъти по-мощен. Слиза и по-ниско като честоти. Всъщност май това е най-продавания събуфер на SVS в България.

Имай предвид, че и двата не са никак малки като обем. Не съм убеден, че разполагането им(или на който и да е събуфер) до стъклена стена е възможно най-добрата идея :)

Неактивен Andro78

  • Публикации: 19
Re: Съвет за избор на субуфер за колони dali zensor 7
« Отговор #2 -: Ноември 02, 2018, 17:26:48 pm »
 :) благодаря за бързия отговор,те реално не са до стъклена стена а до тухлена....стъклената се пада пепендикулярна стена проста я дадох като ориентир къде разполовява стаята и къде ще седи суба
относно цената разлика от 600 лв никак  не е малка.Въпроса ми беше ако избера варианта на PB 1000 от 1200лв
дали ще даде ефект заедно с моята конфигурация или няма да усетя кой знае каква разлика в ниските честоти
забравих да спомена че повече слушам музика отколкото да гледам филми

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Съвет за избор на субуфер за колони dali zensor 7
« Отговор #3 -: Ноември 02, 2018, 17:43:47 pm »
Щом музиката ти е приоритет - може би е добре да обмислиш SVS SB-2000.

Дали ще усетиш PB-1000 - положително, колоните ти не слизат особено ниско като честоти, а и в някои ревюта се споменава, че басът им не е особено добре контролиран.
Но ако музиката наистина ти е водеща - моделът със затворен обем вероятно би бил по-доброто решение.


Неактивен dnedkov

  • Публикации: 19
Re: Съвет за избор на субуфер за колони dali zensor 7
« Отговор #4 -: Ноември 02, 2018, 18:00:46 pm »
Аз съм с SB 1000,  в помещение от около 18м2. Предните са ми Зенсор 7 също както при теб. За моите възприятия, басът ми идва даже в повечко. Не мога да разбера обаче, дали аз не го настройвам правилно, но басът в съседните помещения и в коридора се усеща по-силен, отколкото в самата стая.

Неактивен Andro78

  • Публикации: 19
Re: Съвет за избор на субуфер за колони dali zensor 7
« Отговор #5 -: Ноември 02, 2018, 18:23:41 pm »

за баса, че не се усеща на dali zensor 7 не съм много съгласен има си бас,но няма как да е същия като има суб
знам че за слушане на музика е по добър затворения обем но някак си не мога да се пречупя да си взема тъй като размерите на кутията са доста малки в сравнение с PB-1000 и  pb -2000 затова си мисля че тъй като pb-1000 също е доста с  по голяма кутия от sb-2000 въпреки че по мощност не е, баса мисля че ще удря по силно и ще се усеща повече не знам бих се зарадвал на човек който ги е чул и сподели мнение все пак 30 квадрата стая си в доста затова от месеци умувам кой да избера :)

как се усеща баса с този субуфер.  И при мен се чува  силен бас извън стаята,но освен това си настроих ресийвъра с микрофона към комплекта  и сега като седна фронтално срещу колоните ниските честоти къртят,добри колони са аз ги харесвам,даже умувам а си допълня комплекта с едни dali zensor 3 ки за съраунд звук ама не съм се решил още ,че и стойки трябва да им взимам доста разходи

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Съвет за избор на субуфер за колони dali zensor 7
« Отговор #6 -: Ноември 02, 2018, 18:35:11 pm »
Andro78, моля запознай се подробно с правилата на форума - там е споменато за последователните постове, както и за отговарянето с цитат на целия предходен пост без това да е необходимо.

Неактивен Andro78

  • Публикации: 19
Re: Съвет за избор на субуфер за колони dali zensor 7
« Отговор #7 -: Ноември 02, 2018, 18:51:44 pm »
разбрах сори,
знам че за слушане на музика е по добър затворения обем но някак си не мога да се пречупя да си взема тъй като размерите на кутията са доста малки в сравнение с PB-1000 и  pb -2000 затова си мисля че тъй като pb-1000 също е доста с  по голяма кутия от sb-2000 въпреки че по мощност не е, баса мисля че ще удря по силно и ще се усеща повече не знам бих се зарадвал на човек който ги е чул и сподели мнение все пак 30 квадрата стая си в доста затова от месеци умувам кой да избера

Неактивен Andro78

  • Публикации: 19
Re: Съвет за избор на субуфер за колони dali zensor 7
« Отговор #8 -: Ноември 02, 2018, 18:56:53 pm »
има ли хубав плътен бас sb 1000  и sb 2000  ще го усетя ли в помещение 30 кв 
или твърдо да се насоча към PB серията

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re: Съвет за избор на субуфер за колони dali zensor 7
« Отговор #9 -: Ноември 03, 2018, 20:35:07 pm »
Аз съм тествал и PB-1000 и SB-2000 в едно и също помещение /малко по-голямо от твоето/.
SB-2000 няма това присъствие и налягане както моделите с бас рефлекс. Но пък е много по-стегнат в ниските честоти.
Ако слушаш някаква по-нормална музика бих го препоръчал.
Просто помисли наистина къде искаш да ти е акцента. Това, че ще слушаш повече време музика не значи автоматично, че и акцента трябва да е там.

Неактивен Andro78

  • Публикации: 19
Re: Съвет за избор на субуфер за колони dali zensor 7
« Отговор #10 -: Ноември 04, 2018, 10:04:55 am »
Благодаря,за точния отговор,слушам house музика, рап и r&b просто си мисля че ако избера sb-2000 или pb 1000 няма да ми е достатъчен баса в тази стая затова търся компетентно мнение какво да избера
.....как да разбирам по стегнат бас,в смисъл че удара се усеща по силно или вълната характерна за рап песните относно по големия вариант pb 2000 ясно ми е че ще ми покрие изискванията но не знам дали съм готов да дам толкова пари
затова ме интересува дали варианта с pb 1000 ще го усетя в стаята
 

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re: Съвет за избор на субуфер за колони dali zensor 7
« Отговор #11 -: Ноември 04, 2018, 12:29:37 pm »
За този род музика може да помислиш и за PB-2000. Със сигурност ще усетиш подобрение и със по-малкия вариант PB-1000.
Колоните ти наистина имат нужда от подкрепяне в ниския регистър и със всеки един от тук цитираните модели ще се усети подобрение.

Неактивен Andro78

  • Публикации: 19
Re: Съвет за избор на субуфер за колони dali zensor 7
« Отговор #12 -: Ноември 04, 2018, 13:23:50 pm »
а относно едни настройки на ресийвъра да те попитам как ще се усетят ниските най силно
едната е  Speaker/crossovers  ....ALL speaker  съм задал на 80 hz  (диапазона е от 40hz -250 hz)
и другата настройка е в категория BASS  subwoofer mode LFE+ MaiN       LPE for LFE   съм го задал на 100 hz (диапазона  e от 80 hz до 250 HZ)

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re: Съвет за избор на субуфер за колони dali zensor 7
« Отговор #13 -: Ноември 05, 2018, 00:03:27 am »
Ти сега имаш ли събуфер?
Принципно тези настройки са индивидуални според помещение/система/лични предпочитания.
Като вземеш баса е добре да пуснеш калибрацията да видиш тя как ще ги настрои.
Иначе за опция BASS е по-добре да е само LFE и LPE for LFE - 80Hz.

Неактивен Andro78

  • Публикации: 19
Re: Съвет за избор на субуфер за колони dali zensor 7
« Отговор #14 -: Ноември 05, 2018, 08:05:45 am »
Нямам суб имах ямаха но го продадох щом взех dali zensor 7 -та, ямахата беше слабичък .Твърдо съм решил да взимам svs но просто от месец съм в дилема кой точно да взема между pb 1000 sb 2000 и pb 2000 като за последния знам че е най добър вариант но не ми се дават толкова пари като че ли затова клоня към sb 2000 това което ме притеснява е да не ми дой де малко баса и да ме е яд че не съм вдел другия иначе и от към габарити ще му намеря точното място