Автор Тема: Съвет за избор на субуфер за колони dali zensor 7  (Прочетена 8814 пъти)

Неактивен Angel_s

  • Публикации: 10
Re: Съвет за избор на субуфер за колони dali zensor 7
« Отговор #30 -: Ноември 08, 2018, 10:17:00 am »
dimi123 , Andro78 не се знае от какъв източник подава сигнала и той с какво качество е -"....даже на pure direct e по зле от direct...." другото е ,че не му харесва как звучи в този режим на въпроизвеждане на звука . Според мен той иска да слуша   музиката с подкрепа на суб ( въпреки ,че няма все още такъв ) а това е възможно в стерео режим с добавяне чрез  АВР на суб подкрепа  . В pure direct " изкачат " много от нещата на стерео системата , които може да не ни се нравят .




Неактивен Joro Irl

  • Публикации: 56
Re: Съвет за избор на субуфер за колони dali zensor 7
« Отговор #31 -: Ноември 08, 2018, 11:29:46 am »
 
В pure direct " изкачат " много от нещата на стерео системата , които може да не ни се нравят .





:D
И разбираш, колко зле всъщност ти свири ресийвъра.

Неактивен spiritch

  • Публикации: 35
Re: Съвет за избор на субуфер за колони dali zensor 7
« Отговор #32 -: Ноември 08, 2018, 16:14:24 pm »
В сайта на SVS има един инструмент, който показва какъв суб отговаря на колоните ти. За Zensor 7 излизат PB16-Ultra или SB16-Ultra.

Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Съвет за избор на субуфер за колони dali zensor 7
« Отговор #33 -: Ноември 08, 2018, 16:38:07 pm »
Мисля, че започвате да пишете без никаква връзка с темата.
Човекът има колони, чийто бас не го удовлетворява. Иска събуфер и пита за съвет между няколко модела. Препоръчват му PB-2000, но очевидно човекът желае да му кажат, че и най-евтиният модел ще го шашне.
Музиката, която слуша, както и нещата, които пише, очевидно водят към извода, че човека не го вълнува особено нито прецизното възпроизвеждане, нито обоснованите препоръки, нито пък четенето...

Апелът ми е да се придържате към темата. Ако искате да говорите за това колко зле звучат рисивърите, какво е нивото на стерео системата и т.н. - лесно се отваря нова дискусия на подходящо място по съответната тема.

spiritch Dali Zensor 7 са бюджетни колони, които пожелателно, на хартия, възпроизвеждат 40Hz като долна граница. Далеч не е необходимо да се стига до PB16-Ultra или SB16-Ultra, за да се постигне значително подобрение в представянето на ниските честоти на такава система и за кино, и за стерео.
Още повече - на питащия не му се ще да инвестира в PB-2000, защото му се струва скъп... а ти намесваш PB16-Ultra или SB16-Ultra...





Неактивен Andro78

  • Публикации: 19
Re: Съвет за избор на субуфер за колони dali zensor 7
« Отговор #34 -: Ноември 08, 2018, 17:47:39 pm »
Да разбирам че denon AVR-X3400H е лош ресийвър така ли

Приключваме темата,реших какво ще взема,а относно това колко пари ми се дават си е мое решение без подигравателни коментари много ясно че на колони от този клас няма да взема субуфер за 4000лв , даже и да ги имам излишни

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re: Съвет за избор на субуфер за колони dali zensor 7
« Отговор #35 -: Ноември 08, 2018, 19:49:49 pm »
Естествено, че е твой избора как ще похарчиш парите си.
Иначе, в разрез с твоите разбирания, в София има потребител с колони от твоя клас и два броя PB-16 ULTRA в по-малко помещение от твоето. Така че не отхвърляй и тази идея.

Неактивен vidolov

  • Публикации: 59
Re: Съвет за избор на субуфер за колони dali zensor 7
« Отговор #36 -: Ноември 08, 2018, 19:50:53 pm »
Притежавам един брой свс пб2000 и подкрепя без задъхване в кино ето тези колони!!!
Swans F 1.1
Изобщо не можеш и да допуснеш на какво е способен този суб докато не го пуснеш у вас.По принцип съм за два броя винаги и предишните ми 15-ки на клипш бяха два,но свс пб2000 е звяр и нуждата от втори не я усещам дори и при най заредените филми.За музика не ползвам съб ,но там навлизаме в друга материя.
Трябва да си поиграеш малко с разположение и фаза,но после следва кеф.
Взискателен е към окабеляване.За моя вкус даде най добри резултати със солид кор при захранване и свръзка с процесор.Помещението ми е 6м.х4м.
Чух в един познат пб16 ултра.Там вече говорим за сериозни психически разстройства у комшиите ако имаш такива.
Успех в избора.Дано съм бил полезен.

Неактивен Andro78

  • Публикации: 19
Re: Съвет за избор на субуфер за колони dali zensor 7
« Отговор #37 -: Ноември 08, 2018, 20:09:02 pm »
Pb 16 ultra не мога да си позволя, моя модел е pb 2000 само трябва да видя с мястото как ще реша проблема( както и със съседите :) )