Автор Тема: Превключвател на усилватели  (Прочетена 1828 пъти)

Неактивен Alex_bs_new

  • Публикации: 40
Превключвател на усилватели
« -: Януари 04, 2021, 23:03:00 pm »
Здравейте,
От известно време ме гложди идеята да слушам два усилвателя на един и същ чифт тонколони, съответво имам нужда от съответния превключвател, който да позволи свързване на два усилвателя към един и същ чифт тонколони без да има нужда от включване и изключване на кабели.
Прочетох доста по темата, предварително мога да кажа, че 99% от т.нар . switchers, продавани в Али Експрес, e-bay, Amazon  и други НЕ СТАВАТ. Единственото устройство, за което прочетох добри отзиви е това:
Beresford TC-7220 MKIII Selector for Amplifiers / Speakers
Ревюто беше написано от Стив Гутенберг от Аудиофилиак канал в ЮТуб и той казва, че не намира разлика от добавянето на това устройство в схемата.
Някой има ли реални отзиви от използването на подобно устройство?

Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Превключвател на усилватели
« Отговор #1 -: Януари 05, 2021, 08:58:23 am »
Не съм сигурен, че разбирам смисъла в идеята да слушаш два усилвателя на един и същи чифт тонколони...
За мен би било по-добре например да се продадат и двата усилвателя и да се вземе един усилвател + източник от по-висок клас, за да се извади максимума от колоните.

Неактивен Alex_bs_new

  • Публикации: 40
Re: Превключвател на усилватели
« Отговор #2 -: Януари 05, 2021, 20:24:30 pm »
Да, разбира се смисълът е въпрос на лично възприятие :)
Конкретно, искам да събера винтидж сет на Пайнер от 80-84 година, съответно съдържа СД, Дек, Еквалайзер, тунер и усилвател. Също така искам да си запазя текущия усилвател.
Естествено, за да се реализира замисъла би трябвало да се сложат и винтидж тонколони, например Пайнер HP-150, но място няма. Затова тонколоните отпадат.
В резултат се получават два сета компоненти, текущия ми, който ми харесва и искам да запазя и винтидж сета, който описах по-горе.
Тонколоните обаче ще бъдат едни, съответно ще искам да слушам и единия и другия сет, следователно ми трябва превключвател.
Защо искам да събера винтидж сет? Е, на този въпрос не мога да отговоря рационално, просто искам и ми харесва :)

Неактивен surr3a1

  • Публикации: 6
Re: Превключвател на усилватели
« Отговор #3 -: Ноември 22, 2021, 16:35:27 pm »
Вдигам стара тема, но за мен изключително важна и крайно недооценена!
Никой в БГ си няма ни най-малко понятие от такива устройства, а въпроса "Защо ти е?" дори няма да го коментирам!

Имам го въпросното устройство и съм го тествал доста време на слушане, както и с разни спектро аппове налични за iOS и не мога да кажа, че има разлика при ползването му.

Ако някой някога попадне на това мнение, може да се свърже с мен на 0887838546 и ще говорим подробно.