Автор Тема: Препоръчайте ми медия плеър  (Прочетена 327 пъти)

Неактивен floss

• Публикации: 2
Препоръчайте ми медия плеър
« -: Февруари 22, 2021, 20:30:58 pm »
Здравейте, дойде време за нов медия плеър, моля специалистите тук да ми препоръчат марка и модел.
Вече повече от 10 години ползвам Dune HD 2.0 и съм много доволен, но не чете филми кодирани с х265 и мисля да го сменям.
Не ми е важно какви приложения може да поддържа, важно ми е да е направен с качествени компоненти, да чете х265, да има място за вътрешен харддиск и по възможност да прави запис от телевизията, свързан с тв приемник, ако това въобще е възможно.
Цена - до 1000лв.

Благодаря.

Неактивен Rudra

• Administrator
  • Публикации: 1767
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Препоръчайте ми медия плеър
« Отговор #1 -: Февруари 23, 2021, 11:47:15 am »
Здравей,
Аз също ползвам сравнително стар Dune и проблемът с х265 и 4к заглавията понякога ме тормози, но пък удобството и безпроблемната работа с поддържаните формати - за мен са голям плюс.
В тази връзка - ако реша да направя ъпгрейд, почти сигурно той би бил към някой от новите модели на Dune - поддържат х265 и 4к, а някои от тях имат и опция за вътрешен HDD.

Неактивен floss

• Публикации: 2
« Отговор #2 -: Февруари 23, 2021, 12:38:00 pm »
Аз съм много впечатлен от работата на Дюна. Повече от 10 години не забил нито веднъж. Много здрава машина.
Не знам само новите модели с какви компоненти са направени. Технологичен идиот съм.

Неактивен lazarus18

• Administrator
  • Публикации: 1617
« Отговор #3 -: Февруари 23, 2021, 15:42:38 pm »
За съжаление новите ползват други чипове заради поддръжката на Android, което донякъде прецаква работата.
Иначе модела Dune HD Pro 4K Plus II има нещата, които търсиш.