Автор Тема: SVS SB 1000 Pro  (Прочетена 114 пъти)

Неактивен sarrummann

• Публикации: 44
SVS SB 1000 Pro
« -: Юли 21, 2021, 12:15:05 pm »
Здравейте! От два месеца съм собственик на SVS SB 1000 Pro и съм много доволен от покупката. Субуферът се представя много добре както в кино режим, така и при слушане на музика. Единствено ме притеснява, че не мога да се възползвам максимално от функциите, които предоставя мобилното приложение на SVS и по-специално от настройките на параметричния еквилайзер. Приложението дава възможност да се изберат три честоти, които има възможност да се усилят или намалят. Не мога да преценя на слух коя настройка е по-добра, не мога да преценя коя е резонансната честота на помещението, за да я намаля. Освен това, дори и да я открия, как да преценя с колко точно децибела да я намаля? Изобщо как, според вас, бих могъл да определя оптималната настройка на еквилайзера на субуфера?

Неактивен lazarus18

• Administrator
  • Публикации: 1617
Re: SVS SB 1000 Pro
« Отговор #1 -: Юли 21, 2021, 14:52:47 pm »
"На ухо" ще е трудно да се постигне това.
Пика в помещението е добре да се измери с подходящ микрофон и софтуер.
Системата с ресивър ли и автоматична калибрация ли е?

Неактивен sarrummann

« Отговор #2 -: Юли 21, 2021, 15:35:37 pm »
Да, ползвам ресивър с автоматична калибрация, но доколкото знам, калибрацията на ресивъра определя само нивото и кросоувъра на сигнала, който се подава към субуфера. А с микрофон и софтуер ще може да се определи резонансната честота, но как и колко да я коригирам с еквалайзера как да разбера ...   

Неактивен lazarus18

• Administrator
  • Публикации: 1617
« Отговор #3 -: Юли 21, 2021, 16:43:07 pm »
Когато измериш на коя честота ти е въпросния room gain /честота, в която стаята ти има пик/ ще можеш да я коригираш така че да не се усеща.
Можеш да я разбереш най-точно с микрофон и съответния софтуер. Има някакъв вариант това да стане и с някое приложение на телефона, но не знам доколко е точно предвид ниските честоти.
Има вариант да се изчисли и според размерите на помещението.

Можеш да си свалиш тестово парче със сигнал от 10Hz до 200Hz примерно и ще усетиш донякъде къде е пика.

Неактивен sarrummann

« Отговор #4 -: Юли 22, 2021, 11:01:20 am »
Хм, сложна работа. От всичките варианти най-лесна ми изглежда възможността да се изчисли според размерите на помещението, ако някой знае формулата, моля да я сподели  :)