Автор Тема: Ето я и моята система - p01s0n  (Прочетена 59082 пъти)

Неактивен p01s0n

  • Публикации: 181
Re:Ето я и моята система
« Отговор #30 -: Януари 31, 2011, 09:17:36 am »
И какво имаше предвид с тестването, ако имам някой познат или приятел да дойде с неговия усилвател да видим каква ще е разликата? Понеже нямам такива познати мисля да отида до София в някоя зала да послушам и да харесам

Неактивен dimitar_genchev

  • Публикации: 8
Re:Ето я и моята система
« Отговор #31 -: Януари 31, 2011, 09:44:38 am »
Съветвам те да прочетеш внимателно тази тема (май не я цитирам за първи път)

http://www.avguide.bg/?page_id=230

тя отговаря на повечето въпроси.
Пиши от каде си  да видим дали някой може да помогне да си чуеш колоните със стерео усилвател.

Неактивен p01s0n

  • Публикации: 181
Re:Ето я и моята система
« Отговор #32 -: Януари 31, 2011, 09:49:51 am »
Мерси за темата ще я прегледам! От Бургас съм

Неактивен p01s0n

  • Публикации: 181
Re:Ето я и моята система
« Отговор #33 -: Февруари 14, 2011, 23:37:20 pm »
За какво са тези дунапрени дето се слагат в тонколоните, че и аз имам ама какъв е смисъла от тях ?

maxrev

  • Гост
Re:Ето я и моята система
« Отговор #34 -: Февруари 15, 2011, 13:30:28 pm »
 Точно за да запушваш порта на басрефлекса,тая дупка дето си я показал.Пробвай,ако ти хареса със запушен порт,в което се съмнявам ,може и така да се слушат.Ще симулираш ОТ със затворен обем  ;D.Принципно батките разбирачи,дето чуват отчетливо свистенето на порта и не ги кефи ,слагат подобни работи.Нормалните хора ,които слушат музика не се вълнуват от тези неща.

Неактивен p01s0n

  • Публикации: 181
Re:Ето я и моята система
« Отговор #35 -: Април 08, 2011, 00:57:34 am »
Днеска ми дойде ротелчето от Германия мн зор видях докато го вържа....
Когато го свързах и включох от ОТ се чуваше едно праштене мн се шашнах изключих всичко сменях букси и накрая пак пращеше.... Оказа се, че HDMI кабела от компютъра към Onkyо-то прави тези смущения и оставих свързани само CD player-a, ресеивера и Ротела послушах доволен съм :) Сега остават 2 проблема които не знам как да ги реша.
Единият е, че има много малки смущения чуват се само ако си сложа ухото на ОТ и тези смущения и трептения се предават когато е включено осветлението, а когато е изключено изчезват..... Интересува ме с един друг захранващ кабел дали това ще изчезни дори и при включено осветление? Или трябва да се направи нещо друго? Другото нещо което ме притеснява е, че сега не мога да гледам филми от компютъра. Мисля си за 2 решения на проблема които не съм сигурен дали ще се получат едното решение е да си взема друга звукова карта с оптичен изход и ако предам сигнала по оптичен кабел до ресеивера тези смущения пак ли ще минават по него и директно към телевизора HDMI кабел. Второто решение си мислих да гледам филми от флашка да включа към телевизора и от телевизора да пусна коаксиален кабел или какъвто може за да дам звук от тв-то към ресеивера, но ме притеснява да няма смущения от телевизора.............
Много ще съм благодарен за малко помощ не съм очаквал, че е толкова притенциозна тази техника или аз нещо не правя като хората  ::)

Неактивен dimitar_genchev

  • Публикации: 8
Re:Ето я и моята система
« Отговор #36 -: Април 08, 2011, 10:14:05 am »
HDMI кабела ти може също да прави смущения ако не е хубав. Преди ротела имаше ли ги тези всички проблеми?

Неактивен p01s0n

  • Публикации: 181
Re:Ето я и моята система
« Отговор #37 -: Април 08, 2011, 15:29:07 pm »
Ми не преди Ротела ги нямаше тези проблеми....
HDMI кабела не е кой знае какво немски е на Hama взимал съм го от технополис, но пробвах и с коаксиален кабел пак има таквива смущения иначе само дискове като слушам е перфектен звука.
Друго нещо което ми прави впечатление е, че когато включа Ротела без да съм включил ресеивера пак има такива смущения и когато включа ресеивера изчезват :)

Неактивен p100ynov

  • Публикации: 133
Re:Ето я и моята система
« Отговор #38 -: Април 08, 2011, 18:05:19 pm »
Колега, няма ли да напишеш нещо повече за звука след добавянето на Rotel-а? Само "доволен съм" ли? Помня, че бяха сериозни вълнения...
you're nobody without a naim

Неактивен p01s0n

  • Публикации: 181
Re:Ето я и моята система
« Отговор #39 -: Април 08, 2011, 20:28:18 pm »
Ами от както съм го свързал вчера да съм слушал не повече от 2 часа не ми е останало време. За това и не съм писал нещо повече :) Има много голяма разлика преди Ротела и след него. Звука е как да кажа...доста по чист и ясен звуците се чуват с доста по големи детайли, ако мога така да се изразя. Вокалите се чуват много ясно направо ми влизат в мозъка.... Ниските също са доста по плътни
Ето това звучи нечовешки Vaya con dios - What's a woman

Неактивен p01s0n

  • Публикации: 181
Re:Ето я и моята система
« Отговор #40 -: Април 12, 2011, 21:49:23 pm »
Някой знае ли как да премахна смущенията от компютъра понеже като го свържа с ресивъра и колоните почжат да издажат един специфичен звук, а когато откача HDMI кабела и този звук изчезва. Интересува ме някой знае ли каква и причината и как да свържа компютъра към ресивъра за да гледам филми без да има смущения, ако някой знае ще съм му много благодарен да го спедели? Чудя се дали смущенията не идва от звуковата карта, но ме притеснява като я сменя проблема да си остане и да съм дал пари за нова звукова карта на празно. Възможно ли е, ако свържа с оптичен кабел ресивъра това смущение да изчезне? Как да разбера каква е причината за да я отстраня? Смущенията се придават както от HDMI кабел така и от стерео жак-а.

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:Ето я и моята система
« Отговор #41 -: Април 12, 2011, 22:20:58 pm »
Може би проблема е в тоците. Как са свързани уредите към мрежата? Имаш ли вкаран кабел на цифрова кабелна в телевизора?

Неактивен p01s0n

  • Публикации: 181
Re:Ето я и моята система
« Отговор #42 -: Април 12, 2011, 23:00:53 pm »
ами телевизора ми е вързан към ресивъра само с една букса пише digital на тв-то а на ресивъра коаксиал in. Тв-то е свързан с цифрова телевизия на булсатком с HDMI кабел и няма никакви проблеми и смущения, но свържа ли тв-то с HDMI кабел към телевизора или директно към ресивъра се получават смущенията.... Поръчал съм захранващи кабели и за ресивъра и за ротела, но не мисля, че това ще помогне понеже проблема идва от компютъра, а не от контакта поне така си мисля

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:Ето я и моята система
« Отговор #43 -: Април 12, 2011, 23:18:20 pm »
А я все пак опитай да махнеш всички кабели, водещи към телевизора и опитай пак.
Опитай да включиш всичките уреди в един токов кръг/контакт.

Неактивен p01s0n

  • Публикации: 181
Re:Ето я и моята система
« Отговор #44 -: Април 12, 2011, 23:47:24 pm »
Ами не мога да ги включа всички в един разклонител. Пробвал съм като махна всички кабели водещи към телевизора и няма ефект. Имам два двойни контакта на тази стена на шнайдер и 2 разклонителя на белкин и си мисля да пробвам като дойдат захранващите кабели да го сложа единия на компа да видя дали ще има разлика, ако няма май ще се взима някоя медия..... може да препоръчате нещо ?