Автор Тема: Ето я и моята система - p01s0n  (Прочетена 59092 пъти)

Неактивен dimitar_genchev

  • Публикации: 8
Re:Ето я и моята система
« Отговор #45 -: Април 13, 2011, 00:02:13 am »
А проблема с лампите оправи ли се ? Вместо да гадаем иди в Киров и вземи един филтър за тест ще ти дадат, май и без депозит и пробвай .Нещо около ротела не е наред и мен доста ме съмнява именно ел. мрежата. А относно плеара взимай без да се замисляш ,ще се родиш ,най добрите са Попкорн и Дюн ,аз лично ползвам Дива но по принуда :) от Попкорна съм по доволен.

Неактивен p01s0n

  • Публикации: 181
Re:Ето я и моята система
« Отговор #46 -: Април 13, 2011, 00:04:14 am »
Ами дай някой линк да ги видя?
Проблема с лампите не се е оправил, ще видя дали ще се оправи със захранващите кабели. Тука в Бургас дали се предлагат филтри от Киров или само от София ?

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:Ето я и моята система
« Отговор #47 -: Април 13, 2011, 00:29:52 am »
Плеърите ги в магазина:
http://store.avguide.bg/index.php?dispatch=categories.view&category_id=191

Виж ако свържеш компютъра с оптика към ресийвъра какво ще стане. Така ще ги разделиш галванично, но пък ще загубиш HD звука.

Неактивен p01s0n

  • Публикации: 181
Re:Ето я и моята система
« Отговор #48 -: Април 13, 2011, 00:40:55 am »
А има ли смисъл да се свърже към мултимедията и дак?
И някой нещо знае ли за тази мултимедия http://iskampc.com/dvico-tvix-hd-m-6500a-multimedia-player.html

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:Ето я и моята система
« Отговор #49 -: Април 13, 2011, 00:56:44 am »
Какъвто и мултимедиен плеър да вземеш ще трябва да разчиташ на друго устройство за DAC, а от плеъра да вадиш цифров звук.
Цитирания плеър е добър модел от близкото минало. За съжаление ако изобщо се продава е със старото поколение процесори. В момента, тези от линка, който ти дадох са с най-новите процесори, които са 2-3 пъти по-бързи и мощни.

Неактивен p01s0n

  • Публикации: 181
Re:Ето я и моята система
« Отговор #50 -: Април 13, 2011, 01:00:10 am »
значи дак-а го прави от цифров в аналогов и ще трябва и дак да се взима?
А щом тези са по добри, бързи и мощни значи някой от тях ще е, но по какъв критерий да ги сравнявам и избирам ?

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:Ето я и моята система
« Отговор #51 -: Април 13, 2011, 01:16:49 am »
Ти сега не ползваш ли компютъра за плеър и от него с HDMI към ресийвъра?
По същата схема връзваш и плеъра. Ако ще има разлика във звученето ще е към по-добре.
Кой от плеърите да вземеш е по-скоро въпрос на бюджет и външен вид. Всички ще ти свършат работа.
Можеш да вземеш модел с вграден BLu-ray и да разкараш сегашния си. Ще има перфектен HD плеър и BD плеър в едно - Dune HD MAX.

Неактивен p01s0n

  • Публикации: 181
Re:Ето я и моята система
« Отговор #52 -: Април 13, 2011, 01:20:08 am »
И аз него харесах ама мн скъпичак трябва на изплащане да ми го дадат  :P
Компютъра вече не го ползвам понеже от както сложих Ротела стават някакви смущения като свържа компютъра с ресивъра и сега само дискове записвам, но ще взимам мултимедия, че не мога един филм да гледма вече цяла седмица, а по нататъка ще взема и един дак, но не знам какъв като му дойде времето ще го мисля сега да харесам мултимедия, че е най-спешното за момента

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Ето я и моята система
« Отговор #53 -: Април 13, 2011, 01:23:19 am »
ДАК (цап) e цифрово-аналогов преубразувател. Дак имаш и в звуковата карта на компютъра, и в рисивъра, и в бъдещия медия плеър.
Въпроса е колко качествен е този дак!

Даковете, като външни устройства струват от няколко стотин лева, до няколко хиляди лева - в зависимост от това на какво ниво са.

С други думи външният ДАК би трябвало да звучи доста по-добре от дака в рисивъра, в компютъра или в медия плеъра ти. Колко добре ще звучи конкретно - зависи от това какъв ДАК ще вземеш, и как ще се напасне той към останалите ти компоненти.

Външния ДАК не е задължително устройство - особено в случай, че имаш рисивър - той е просто вариант за сериозно подобрение на звука!

Относно шумовете при връзка с компютъра - често компютрите(особено ако не са с особено качествено захранване) внасят подобни смущения. Те могат да се дължат на най-различни неща - като се почне от самото захранване на компютъра, мине се през некачествени кабели и се стигне до конфликт на масите и ел.инсталацията.

Това, което ти препоръча  lazarus18, е най-простия и удобен вариант - вземи един оптичен кабел и опитай с него - така поне ще изолираш чисто токовите смущения.


Неактивен p01s0n

  • Публикации: 181
Re:Ето я и моята система
« Отговор #54 -: Април 13, 2011, 01:29:50 am »
Rudra: Няма нужда от цитиране на предходния пост!

И аз за този вариант си мислех с отпичния кабел, но нямам изход за оптика и си мисля с някаква допълнителна представка която да има изход за оптика.
За захранването на компютъра когато го взимах ( преди 2,5 години) беше най-скъпото и е 1200 вата кабелите в кутията също са добри и причината за смущенията може да са много за това, ако не се оправи с оптиката ще взема мултимедия :)
мерси за съветите ще пиша да кажа какъв е резултата след няколко дена  ;)

Неактивен dimitar_genchev

  • Публикации: 8
Re:Ето я и моята система
« Отговор #55 -: Април 13, 2011, 09:50:30 am »
Като минеш на HD плеар ще си оправиш киното , но проблема със смущенята от лампите остава трябва и за това да помислиш , захранващите кабели ако имат филтр може и да помогнат .Много е вероятно обаче при смяна на захранващите кабели проблема да остане , защото това не проблем породен от самия кабел а е проблем на ротела и твоята ел. инсталация ,щом ротела е изряден остава инсталацията .

Неактивен dr_slavov

  • Публикации: 133
Re:Ето я и моята система
« Отговор #56 -: Април 13, 2011, 14:18:45 pm »
Виж ако свържеш компютъра с оптика към ресийвъра какво ще стане. Така ще ги разделиш галванично, но пък ще загубиш HD звука.
Малко оф топик но да не пускаме нова тема.
А каква е ситуацията с DTS по оптика. За DD знам че се пренася. Тук ли е границата?
A-200
Denon 1910 + Focal Sib&Cub
Sony KDL46W5500

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Ето я и моята система
« Отговор #57 -: Април 13, 2011, 14:26:52 pm »
DTS спокойно върви по оптика, но не е тук мястото на такива въпроси!

Неактивен p01s0n

  • Публикации: 181
Re:Ето я и моята система
« Отговор #58 -: Април 13, 2011, 18:25:42 pm »
Като минеш на HD плеар ще си оправиш киното , но проблема със смущенята от лампите остава трябва и за това да помислиш , захранващите кабели ако имат филтр може и да помогнат .Много е вероятно обаче при смяна на захранващите кабели проблема да остане , защото това не проблем породен от самия кабел а е проблем на ротела и твоята ел. инсталация ,щом ротела е изряден остава инсталацията .
Ами то има голяма разлика между смущенията от компютъра и смущенията от лампите в смисъл от компютъра са мн по силни и ги чувам на няколко метра разстояние докато при лампите трябва да си доближа ухото до тонколоната за да ги чуя. Като сменя захранващите кабели и не се оправи ще взема някой от тези специалните разклонители иначе за сега слушам музика на загасено осветление  :P

Неактивен p01s0n

  • Публикации: 181
Re:Ето я и моята система
« Отговор #59 -: Април 14, 2011, 21:45:55 pm »
Хмммм ето ги захранващите кабелчета ... готино изглеждат, но проблема с компютъра и лампите остана все още си ги има смущенията. Поне разбрах причината от лампите къде е, че не си сложих обикновен ел. ключ а димер и той по инсталацията ги предава тези смущения. Ще трябва да взимам някой по - специален разклонител може да препоръчате нещо? Следващото нещо е да изкарам изход от компютъра да проверя дали пак ще има смущения и след това вече взимам мултимедия