Автор Тема: Еволюция от 2.1 към 5.1 система  (Прочетена 71916 пъти)

Неактивен drpetar

  • Публикации: 239
Re:Еволюция от 2.1 към 5.1 система
« Отговор #60 -: Януари 31, 2014, 17:02:42 pm »
Благодаря ти.

Отпадна, защото не проиграва файлове с висока резолюция. Ако това не ти е проблем, СОНОС е много добра опция.

murrey

  • Гост
Re:Еволюция от 2.1 към 5.1 система
« Отговор #61 -: Януари 31, 2014, 17:31:07 pm »
Не знам дали някой се интересува, но ето малко впечатления от плеърите.

Даже известно време си мислех дали да не го ползвам и за аудио, но не успях да измисля начин да го управлявам, без да пускам телевизора.
Ако имаш андроид устройство, опита ли с това
Dune Media Controller

Неактивен drpetar

  • Публикации: 239
Re:Еволюция от 2.1 към 5.1 система
« Отговор #62 -: Януари 31, 2014, 23:30:28 pm »
Не, става ли? Този ядис къде се инсталира?

Неактивен drpetar

  • Публикации: 239
Re:Еволюция от 2.1 към 5.1 система
« Отговор #63 -: Февруари 02, 2014, 13:33:50 pm »
ОФФ: Понеже получих донякъде основателен укор от съпругата ми, че съм пропуснал да отбележа нещо много важно относно ъпгрейда, сега поправям този пропуск:

Този ъпгрейд нямаше да бъде възможен без пълното разбиране от страна на съпругата ми и е нейн подарък за мен по случай половин вековния ми юбилей ноември миналата година  :)

Обаче тя все още не знае, че благодарение на този подарък ми прокара пътя към следващия ъпгрейд. (rock) Реакцията й относно този факт все още не мога да предскажа, но отсега се готвя и за най-лошия сценарий :)

Неактивен drpetar

  • Публикации: 239
Re:Еволюция от 2.1 към 5.1 система
« Отговор #64 -: Май 11, 2014, 13:57:22 pm »
Мда, ето че няколко месеца по-късно следващият ъпгрейд вече е факт и последната седмица усмивката ми рядко слиза от лицето :)

След 3 годишна еволюция системата като че ли придобива вече (почти :) ) завършен вид. Последните месеци ъпгрейднах фронталните колони и прибавих разни неща, така че вече не е 2.1, а 5.1.

Ето какво се получи:

Усилвател: Creek Evolution 2
Рисивър: Yamaha RX-A830

Мрежов аудио стриймър: Pioneer N-30-S
Видео плеър: Dune HD Base 3D
ДАК: Beresford Bushmaster MKII

Фронтални колони: ProAc Studio 115 (Стойки: Atacama Nexus 6i)
Център: ProAc Studio Centre
Съраунди: Засега са старите фронтове: MS Mezzo 2
Субуфър: BK XXLS400-FF

Колонни кабели: Chord Odyssey 2
Аналогови интерконекти: Chord Cadenza Reference, Chord CobraPlus
Дигитални интерконекти: Beresford

ТВ: Panasonic TX-P50ST60
Мрежов сторидж: ZyXEL NSA310

Благодаря отново на екипа на AVStore за съдействието.  (y)

По-късно ще пиша и за впечатления.

ПП. Мисля че заглавието на темата може да се смени от "2.1 аудио-видео система" на нещо от рода "Еволюция от 2.1 към 5.1 система". Ще помоля админите да го сменят.

Radyson

  • Гост
Re:Еволюция от 2.1 към 5.1 система
« Отговор #65 -: Май 11, 2014, 14:36:32 pm »
Ееее супер.
 ;)
Браво, доста балансирана и добре обмислена система ми се струва.
Ще чакам впечатления относно звука и представянето.
Chord Cadenza Reference е мнооого добър кабел  (rock)

Поздравления още веднъж и със здраве да се радваш и кефиш на любимите ти парчета  ;)

Неактивен dimitar_genchev

  • Публикации: 8
Re:Еволюция от 2.1 към 5.1 система
« Отговор #66 -: Май 11, 2014, 21:27:18 pm »
Честито , Cadenza Reference е прекрасен кабел имам го и в моята система XLR и RCA , много динамичен и детайлен . Наскоро взех и един Chorus Reference и съм много доволен .

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:Еволюция от 2.1 към 5.1 система
« Отговор #67 -: Май 11, 2014, 22:31:23 pm »
Браво. Еволюцията е хубаво нещо :)
Харесва ми как са се вързали събуфера и колоните визуално.

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1829
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Еволюция от 2.1 към 5.1 система
« Отговор #68 -: Май 12, 2014, 00:40:39 am »
drpetar, системата изглежда чудесно - честито!
С нетърпение очакваме и отзивите за звученето, макар някои от нас неофициално да са запознати с тях - поне отчасти  ;)

Тревожи ме леко разположението на някои от компонентите в шкафа - достатъчно ли е разстоянието за адекватно охлаждане?

Неактивен drpetar

  • Публикации: 239
Re:Еволюция от 2.1 към 5.1 система
« Отговор #69 -: Май 12, 2014, 10:03:55 am »
Благодаря за честитките.

Изключително съм доволен от всички компоненти на системата.

При слушане на музика звукът е превъзходен (за моя вкус)  (rock). Понеже системата се допълваше постепенно - първо дака, след това усилвателя, след това колоните, накрая кабелите - имах възможност да проследя промяната. С всеки ъпгрейд имаше положителна промяна, но смятам, че най-съществена промяна се постигна с колоните и звукът отиде на друго ниво във всички честоти. Известно време експериментирах с отстоянието от стената, после пристигна субуфърът и въпреки че колоните вадят добри баси, реших да го пробвам в стерео режим на High Level - дълго експериментирах на различни нива на силата на звука и кросоувъра. В края на краищата се оказа че най-добро съчетаване с фронтовете се получава при съвсем лека сила на звука от суба (около 9ч.) и кросоувър на около 60Хц. Така че субът работи на High и Low Level симултанно.

В кино режим системата се справя прилично. Субуфърът и центърът са разкошни. Мисля че въпреки автоматичната калибрация малко трябва да се бутнат настройките, но не съм имал време още.

Пробвах да пусна музика през рисивъра, за да сравня с усилвателя - разликата беше голяма, в полза на усилвателя разбира се :)

...Тревожи ме леко разположението на някои от компонентите в шкафа - достатъчно ли е разстоянието за адекватно охлаждане?
Смятам че има достатъчно разстояние в шкафа, многократно съм проверявал - има незначимо затопляне на компонентите.


Оставам за по-нататък да реша още две неща - дали да сложа някаква AV маса и дали да остана с Mezzo 2 като съраунди.

ПП. Единственото, което ме смущава, че от фронтовете има лек брум, когато усилвателя е в режим AV Direct. Свързах с кабел заземяването между усилвателя и рисивъра, брумът леко намаля, но не изчезна. Някакви съвети?

CP

  • Гост
Re:Еволюция от 2.1 към 5.1 система
« Отговор #70 -: Май 12, 2014, 12:31:06 pm »
Поздравления и от мен. Изглежда превъзходно!

zezco

  • Гост
Re:Еволюция от 2.1 към 5.1 система
« Отговор #71 -: Юли 02, 2014, 19:20:48 pm »
Якооо е станало:) Голяма еволюция (rock)

Неактивен drpetar

  • Публикации: 239
Re:Еволюция от 2.1 към 5.1 система
« Отговор #72 -: Юли 24, 2014, 15:48:42 pm »
Прибавих и една Hi-Fi маса към системата. Претендентите бяха Quadraspire Q4evo (за този модел разбрах от системата на p100ynov - благодаря :) ), CustomDesign Milan, Atacama Eris, Isoblue Hifi Table и Podium Reference. Хареса ми много и Naim Fraim, но цената му е зашеметяваща. При избора повече гледах дизайн и размер (за да пасне на разстоянието под ТВ-то), отколкото акустични качества. В края на краищата избрах Quadraspire и съм много доволен. На всичкото отгоре има прогрес в звука :) Не много голям, но има. Сега остава да сложа и един по-плътен килим отпред.

Неактивен Anto

  • Публикации: 94
Re:Еволюция от 2.1 към 5.1 система
« Отговор #73 -: Юли 24, 2014, 16:26:43 pm »
Честито! Ето така трябва да си угажда човек! Къде замина центъра? На мен ми се наложи да го кача над телевизора, но останах с впечатление,че ми се промени в негативна посока звуковия ефект на диалозите при гледане на филм.

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1829
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Еволюция от 2.1 към 5.1 система
« Отговор #74 -: Юли 24, 2014, 17:29:46 pm »
Честита придобивка и от мен! Масите на Quadraspire са чудесни и не са безбожно скъпи (особено на фона на други претенденти) :). Едно от големите им удобства е модулната конструкция и възможността за добавяне на етажи с различна височина. Чудя се защо не си се възползвал от тази възможност ;).