Автор Тема: Кой е подходящият усилвател за Epos M12i  (Прочетена 13657 пъти)

seeker

  • Гост
Кой е подходящият усилвател за Epos M12i
« -: Януари 18, 2013, 17:10:06 pm »
Здравейте,
идва времето, в което ще трябва да добавя усилвател към системата си. Разумният за мен избор като човек, който няма поглед върху многото производители е Creek. Въпросът ми е кой от трите усилвателя ще разкрие най-добре възможностите на моите озвучителни тела, предвид мощноста и чувствителноста им?
Трите възможности са:
- Наскоро обявеният на сайта на производитела Evolution 50A - http://www.creekaudio.com/integrated-amplifiers/evolution-50a/
- Evolution 2 - http://www.creekaudio.com/integrated-amplifiers/evolution-2/
- Evolution 5330 - http://www.creekaudio.com/integrated-amplifiers/evolution-5350/

Ето и спецификацията на Епосите - http://www.epos-acoustics.com/products/archive/m12i

Предварително благодаря за помоща  :)

maxrev

  • Гост
Re:Кой е подходящият усилвател за Epos M12i
« Отговор #1 -: Януари 18, 2013, 19:14:28 pm »
Съответстващ на класа на тонколоните ти е ево 2 и с него ще свирят добре.Най-добре обаче ще свирят с 5350,който е от най-висок клас от изброените,съответно с най-добро захранване и оттам повече резерв и съответно по-добър контрол върху тонколоните.Така,че ако можеш да си го позволиш мисля,че ще останеш най-доволен от резултата и ще успееш да получиш максимума от тонколоните си .

seeker

  • Гост
Re:Кой е подходящият усилвател за Epos M12i
« Отговор #2 -: Януари 18, 2013, 19:29:46 pm »
Нека споделя нещата, в които не съм сигурен и заради, които търся помощта ви. Предвид това, че на 95% съм решил да добавя към системата си скоро излизащият Evolution 50D CD плейър с вграден DAC (в раздел новини на форума има статия за него), логичният избор за усилвател е Evolution 50A. Притеснява ме мощността му от 50W на канал предвид ниската чувствителност на Epos M15i от 87dB и съвместимостта им с усилватели с мощност м/у 50 и 150W. Тези ми притеснения идват от факта, че съм чел тук във форума, че 50W не е едно и също нещо при различните производители.

seeker

  • Гост
Re:Кой е подходящият усилвател за Epos M12i
« Отговор #3 -: Януари 18, 2013, 19:49:43 pm »
Благодаря ти maxrev .... Ти изключваш категорично новия Evo 50A. Знам, че засега никой не е имал възможноста да го чуе, но това сигурно няма значение поради минимума за колоните ми мощност от 50W? Така ли е или не съм разбрал?

maxrev

  • Гост
Re:Кой е подходящият усилвател за Epos M12i
« Отговор #4 -: Януари 18, 2013, 19:51:20 pm »
В случая не виждам от какво се притесняваш.Като дизайн ево 50 напълно си подхожда и с ево 2 и с 5350,а отделно от това дизайна не мисля,че трябва да е водещ при избора на усилвател.В случая става въпрос за три моделни линии на един и същ производител и не ми се вярва да направят базовата си моделна линия с по-добри параметри от по-високите си модели,а това дори и на хартия не е така .При усилвателите мисля,че с пълна сила си важи правилото на Мечо Пух-колкото повече ,толкова повече.Не ,че няма да свирят и с 50 В,реално дори се ползват доста по-малко,въпроса е усилвателя винаги да има запас от мощност ,което винаги се отразява благотворно на звука,особено при по-динамични пасажи от дадена музика слушана примерно на средно силно ниво.Да не говорим,пък че слабият усилвател поусилен преко сили е и опасен за тонколоните.Също така 50Д ,от което живо се интересувам и аз и в крайна сметка се очаква да излезе на пазара до април 2013 г.,общо взето е по-скоро дак с вариант за вграден цд транспорт и доколкото засега не се очертава в близко бъдеще да пускат дак от по-висок клас,този смятам,че ще е напаснат да си звучи добре с всичките им моделни линии усилватели.Колкото до ватовете не гледай тях,а гледай захранването.Примерно наим 5и и той е 2х50 В,но захранването му е с тороиден трансформатор с 300 вА,крийк ево 2 е примерно с обявена мощност 2Х75,но със захранване  250вА,което ще рече,че на практика наим-а въпреки,по-ниската обявена мощност ще контролира по-добре  нискоомни,нискочувствителни колони.

Неактивен dimitar_genchev

  • Публикации: 8
Re:Кой е подходящият усилвател за Epos M12i
« Отговор #5 -: Януари 18, 2013, 21:07:41 pm »
Ако случайно решиш да погледнеш и други марки усилватели освен Creek , горещо ще ти препоръчам един модел , който напоследък печели много адмирации по специализираните издания.
http://www.perreaux.com/products/audiant/
това е модела , освен иновативната си конструкция има и вграден доста висококачествен DAC и може да работи в режим кино. Лично имах честа да го слушам и наистина е невероятен , изцяло е ръчна изработка . Заслужава си да се види и чуе и го има наличен при официалния вносител. 

seeker

  • Гост
Re:Кой е подходящият усилвател за Epos M12i
« Отговор #6 -: Януари 18, 2013, 21:56:11 pm »
Погледнах го ..... Изглежда страхотно, щом казваш значи и звучи страхотно, но е 2-3 пъти парите на обсъжданите усилватели. Далеч надхвърля бюджета ми  :(

Неактивен p100ynov

  • Публикации: 133
Re:Кой е подходящият усилвател за Epos M12i
« Отговор #7 -: Януари 19, 2013, 00:13:40 am »
Митко, ти сериозно ли  :o
Препоръчваш усилвател, който струва почти 5 пъти колкото колоните?! А защо примерно един дебел Krell да не е по-подходящ? Айде да се държим малко по-серизоно, моля ти се  :D
Не виждам никъде в темата авторът да споменява, че скоро ще сменя и колоните и е заделил бюджет 10000 лв...
Иначе по принцип и на мен ми стана унтересен този усилвател. Щом го има, ще отскоча и аз да го чуя, ама няма да си нося Епоси...
you're nobody without a naim

Неактивен dimitar_genchev

  • Публикации: 8
Re:Кой е подходящият усилвател за Epos M12i
« Отговор #8 -: Януари 19, 2013, 02:19:21 am »
Един от обсъжданите усилватели е Creek 5350 които струва точно 2400 лв. при официалния вносител , след това се коментираше и желание за CD , което ако е от същата серия и то гравитира около 2 и нещо. Общата сметка излиза малко под 5000 , защо да не предложа аз нещо комбинирано за приблизително тези пари. Между другото точно този модел Епос съм го слушал или със 5350 или Династи , преди година или две , и помня ,че ми направи доста добро впечатление , даже бях на крачка да си ги купя (колоните). Както и да е относно 3те модела Creek посочени в началото ,ако може да си позволиш 5350 не се замисляй.     

maxrev

  • Гост
Re:Кой е подходящият усилвател за Epos M12i
« Отговор #9 -: Януари 19, 2013, 03:30:10 am »
E то като  цена в момента и  creek destiny І е на разпродажба за 2400 лв. в този сайт(предполагам може и малко по-малко при повече търсене) и също е доста добър вариант,за епосите,доколкото все пак е топ модел на крийк ,но не го споменавам,тъй като не ставаше въпрос за него.Въпросното устройство -creek evo 50 D,не е от същата серия  както 5350CD и е съвсем нов продукт,който предстои тепърва да излезе на пазара и всъщност никой още не го е чувал,а  като дак ,поне от това което излиза като инфо до момента ,ползва за чип нещо подобно ,ако не и същия ,както в  аудиолаб м-дак и оппо 95 -32-битов  ESS Sabre /за последното може и да греша за модела на чипа,но е от същата фирма/.Съответно за цената не е много ясно още на колко ще го пуснат .Не знам как биха стояли примерно creek destiny   или 5350 в сравнение с предложеното perreaux,като усилватели,но като цяло на мен лично не ми допада идеята за усилвател с вграден дак,някак си се губи гъвкавостта и възможността за експерименти на разни варианти  ;)

seeker

  • Гост
Re:Кой е подходящият усилвател за Epos M12i
« Отговор #10 -: Януари 19, 2013, 11:58:03 am »
Мисля, че ви разбрах .... Evo 5350 или старото Destiny. Това е вашата препоръка и на мен ми допада. Тези усилватели  според мен са и добра основа за ъпгрейд на колоните. Решението ми е да изчакам Evo 50D, да видя какви са отзивите и да чуя компонентите заедно.
Ще изграждам системата си бавно .... и без това тази аудио краста начесване няма. 

Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Кой е подходящият усилвател за Epos M12i
« Отговор #11 -: Януари 19, 2013, 12:02:30 pm »
Интересно... dimitar_genchev и maxrev обсъждат продукт, който всъшност не съществува (wtf)
Creek Evolution 5350 е уселвател от Evolution серията на Creek! Бърз поглед към сайта на производителя би ви изяснил, че продукт като  5350CD към днешна дата не съществува, още по-малко на цена от 2400лв! Като източник, подхождащ на Creek Evolution 5350, производителя препоръчва Evolution 50D или Evolution 2 CD Player!

Какво получаваме до тук ???

dimitar_genchev обяснява, как Creek 5350(които всъшност НЕ струва точно 2400 лв), плюс съответстващия му CD плеър излизат на цена малко под 5000лв.

  • Всъшност, комбинацията без каквито и да е отстъпки излиза точно 3800лв!

maxrev пък твърди, че:
Цитат
creek evo 50 D,не е от същата серия  както 5350CD

  • Ако говорим конкретно - да няма как да е от същата серия с несъществуващ продукт.
  • Ако пък говорим теоритично - и Evolution 50D, и Evolution 5350 са от Evolution серията... и производителя ги препоръчва като партньори.


seeker търси съвет. Не мислите ли, че даването на съвет е отговорна задача и изисква поне човек да си направи труда за 3 минути да провери как всъшност стоят нещата!?

Накрая нека не забравяме какво е заглавието на темата  ;)

P.S. Относно предложението за усилвател на цена почти пет пъти по-висока от тази на колоните... нямам думи  :-X

seeker

  • Гост
Re:Кой е подходящият усилвател за Epos M12i
« Отговор #12 -: Януари 19, 2013, 12:09:29 pm »
Rudra ... радвам се, че се включи в темата. Какъв е твоят съвет?

Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Кой е подходящият усилвател за Epos M12i
« Отговор #13 -: Януари 19, 2013, 13:09:13 pm »
Както вече стана дума, Creek е чудесен и напълно логичен партьор на Epos.
При избора на колони си слушал Epos M12i именно с Creek Evo2 и беше споделил, че комбинацията ти е допаднала много.
Затова ще се спра на варианта Creek.

Според мен избора на усилвател би могъл да се определи по-лесно, ако преди това прецениш вариантите за развитие на системата ти и приоритетите при това развитие.

В твоята тема - Помощ при избор на компоненти за стерео система, беше определил бюджет за стерео усилвател около 1000-1200лв. Ако се придържаме близко до този бюджет, то вариантите са или Evo2, или Evolution 50A. Ако пък си решил да отделиш по-сериозен бюджет, вариантите са няколко и зависят, както писах по-горе, от цялостната ти визия за системата.

Epos M12i са чудесни колони за парите си, но според някои потребители, повечко присъствие в ниските честоти няма да им се отрази зле. Ако и ти си на това мнение, може би не е лоша идея да се спреш на Evo2 или Evolution 50A, а оставащия бюджет(в случай че има такъв), да отделиш на качествен субуфер от по-висок клас, който да ползваш в стерео системата си, а и в системата си за домашно кино (ако не бъркам, първоначалната идея беше именно за интегриране на две системи в една).

В случай, че в твоето помещение Epos M12i те задоволяват напълно, то тогава можеш да се насочиш към идеята да извлечеш възможния максимум от тях, с купуването на една идея по-висок клас усилвател и евентуално източник(Evo 5350 или старото Destiny + съответните CD плеъри).
Взимането на по-висок клас усилвател ще позволи на колоните ти да покажат всичките си достойнства и ще ти осигури по-голяма свобода при евентуален бъдещ ъпгрейд на озвучителните тела.
От друга страна взимането на усилвател като Evo2 ще осигури напълно адекватен партньор за сегашните ти колони, като в същото време ще ти даде възможност да разшириш системата си още сега - било то със субуфер, източник или работа в посока системата ти за домашно кино.

Хубаво е да имаш предвид, че както е вярно, че е добре за колоните да бъдат максимално добре захранени, така е вярно и че дори с усилвател за 50 000лв, надали ще успееш да накараш колони за 1200лв, да звучат като такива за 12 000  ;). С други думи - мярка и баланс!

Успех!

Неактивен dimitar_genchev

  • Публикации: 8
Re:Кой е подходящият усилвател за Epos M12i
« Отговор #14 -: Януари 19, 2013, 13:28:06 pm »
Rudra ,някои път ме изумяваш ,случайно лично да съм спомена 5350 CD , не не съм , имам в предвид съпътстващо по цена и качество CD . И не на последно място 5350 ми го обявиха преди нова година в телефонен разговор на такава цена , друг е въпроса , че на място нещата може да стоят и по друг начин :). Айде да спрем да си гледаме  под ноктите и да говорим градивно . На нашият пазар не са много усилвателите които поддържат av direct режим , защо колегата да не се запознае с всички налични модели , пък макар и малко по скъпи. С един по висок клас усилвател може съвсем спокойно и да си направи ъпдейт и на колоните (каквото е и неговото желание). И в крайна сметка това е целта на форума според мен , всеки да изрази мнение , а не един монолог , винаги съм бил против праволинейно мислене без мисъл за в бъдеще .Честно казано съжалих , че въобще написах нещо тук , и се извинявам на автора на темата и на админа за спама.