Автор Тема: Избор на мрежов стриймър, ДАК и СД  (Прочетена 2695 пъти)

Неактивен Alex_bs_new

  • Публикации: 40
Избор на мрежов стриймър, ДАК и СД
« -: Април 25, 2021, 14:14:56 pm »
 Здравейте,
Искам да добавя в системата си мрежов плейър с ДАК, който има и СД. Устройството трябва да отговаря на следните условия:
1. Да има СД
2. Да има ДАК
3. Да има мрежов вход кабелен RJ-45, Wi-Fi е опция, която не ме вълнува, тоест и да има и да няма е без значение.
4. Да може да се свързва с популярните платформи - Tidal, Spotify, Deezer etc.
5. Да поддържа AirPlay за връзка с iPhone
6. Да звучи добре.
7. Бюджет - 2-3-4 kBGN
След дълго четене един възможен избор е Marantz - ND8006. Някой има ли впечатления? Това, което ме спира е, че намерих запс в едно ревю на WhatHiFi, че аналоговия изход при плейване не Hi_Res, поддържа максимум 100 кHZ, което според автора на статията вероятно няма да бъде забелязано. Но, сега след като знам вече има значение за мен :).
Бих се радвал на други предложения, мнениея, коментари, мисли etc.

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Избор на мрежов стриймър, ДАК и СД
« Отговор #1 -: Април 26, 2021, 12:30:17 pm »
Купуването на комбинирано устройство донякъде носи удобство и компактност на системата.
От друга страна, според мен би създало неудобства при последващ ъпгрейд на системата - при разделени компоненти ъпгрейдът би могъл да стане поетапно, а и обикновено качеството на възпроизвеждане е по високо - най-малкото не ползват общо захранване.

Хубаво е да имаш предвид, че много от големите производители постепенно прекратяват или силно ограничават предлагането на CD плеъри в гамата си от продукти. Това не означава, че CD плеърите скоро ще изчезнат напълно, но определено е интересна тенденция. Аз бих се замислил дали си струва да се купува CD плеър или по-скоро да се мисли за рипване на колекцията във файлов формат.

Това, разбира се, е просто странично разсъждение. Така или иначе не се знае след 5-10 години каква би била ситуацията.

Иначе харесаният от теб Marantz изглежда добре, но не съм имал пряк допир с него. HEOS приложението е много удобно за работа и плеърът изглежда доста универсален, а и цената му е разумна. Не мисля, че херците и килохерците въобще трябва да са повод за притеснение в тази ситуация.

Неактивен Alex_bs_new

  • Публикации: 40
Re: Избор на мрежов стриймър, ДАК и СД
« Отговор #2 -: Април 26, 2021, 13:16:17 pm »
Благодаря за отговора.
СД форматът е на път да изчезне, съгласен съм, но аз като един виден почитател на старите неща, бих желал да си запазя такъв плейър.
Разглеждайки и други опции ми попадна една напълно непозната за мен марка, а именно Cocktail Audio N25.
Възможностите са доста обширни, няма СД, но това е преодолимо, предвид другите и опции.
Цената е същата.
Някой има ли впечатления?

Неактивен sss

  • Публикации: 95
Re: Избор на мрежов стриймър, ДАК и СД
« Отговор #3 -: Април 27, 2021, 20:48:58 pm »
Ако премахнеш изискването за СД плейър ще имаш доста повече опции.
Ако новото ти устройство има DAC може спокойно да използваш отделно CD като транспорт.
Иначе Naim Uniti Nova е устройство, което ще покрие изискванията ти.
Има и усилвателна част, но не се вписва зададения бюджет.

Ако се търси устройство без CD може да потърсиш Cambridge CXN V2, Volumio Primo HiFi

Неактивен Alex_bs_new

  • Публикации: 40
Re: Избор на мрежов стриймър, ДАК и СД
« Отговор #4 -: Април 28, 2021, 12:13:36 pm »
Благодаря за отговора.
Интересни устройства.
Кембриджа откъде може да се закупи?

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Избор на мрежов стриймър, ДАК и СД
« Отговор #5 -: Април 28, 2021, 12:33:22 pm »
Cambridge Audio отдавна нямат представител у нас - преди години и те, както и други производители промениха политиката си за представителство с твърде амбициозна такава и резултатът е на лице.

Но да, както вече стана дума - ако се спреш на отделен стриймър с цифрови входове - изборът се увеличава значително, а и винаги можеш да свържеш самостоятелен цд плеър - било аналогово към усилвателя си, или цифрово - към въпросния стриймър.

Що се отнася до предложението от Naim - Uniti серията има съвсем друга концепция - тя е завършен продукт, който има нужда само от колони.
При положение, че Alex_bs_new има наличен добър усилвател, много по-разумно би било, ако ще се посочва модел на Naim, той да е чист стриймър с цифрови входове - Naim ND 5 XS 2

Неактивен Alex_bs_new

  • Публикации: 40
Re: Избор на мрежов стриймър, ДАК и СД
« Отговор #6 -: Април 29, 2021, 14:06:54 pm »
Благодаря на всички за отговорите.
Все пак реших да започна с Маранц ND8006. Поръчах го, като дойде ще пиша отзиви.

Неактивен marto

  • Публикации: 1
Re: Избор на мрежов стриймър, ДАК и СД
« Отговор #7 -: Юни 14, 2021, 15:44:39 pm »
Не се ли появи тоя Маранц, сподели моля мнение, че и аз търся нещо подобно.

Неактивен Alex_bs_new

  • Публикации: 40
Re: Избор на мрежов стриймър, ДАК и СД
« Отговор #8 -: Декември 12, 2021, 12:07:57 pm »
Здравейте,
Съжалявам за късния отговор, не остава много време за жалост.
Накратко, Маранца дойде отдавна, като цяло съм доволен, отговори на очакванията ми.
Диспелят е сравнително малък и когато трябва да се рови из обширни директории, разположени на компютър, не е много удобно, предполагам, че с преносим хард диск или NAS ще е по-лесно.
Звученето ми харесва, като цяло.
Дак-ът има широко честотно покритие, напълно достатъчно според мен, предвид форматите, които използвам. Звученето му(на ДАК-а), като цяло е една идея по-слабо от  предишния ми ДАК, а именно NAD, тоест на мен NAD ми харесва повече, нопредполагам, че това е субективно.

Неактивен Georg Mihailov

  • Публикации: 110
Re: Избор на мрежов стриймър, ДАК и СД
« Отговор #9 -: Декември 14, 2021, 14:56:52 pm »
Не ползвам техника на Маранц, но доколкото съм запознат, имат много удобно мобилно приложение HEOS.
Т.е. можеш да го използваш на мобилния си телефон или на таблет и оттам ще е много по-удобно да ровиш по папки, директории и т.н. А също и оттам да управляваш стрийминг ресурси от рода на Спотифай, Дийзър, Тайдъл и т.н.
Много по-удобно е отколкото да използваш дисплейчето на самия плейър/стриймър.
Аз по същия начин използвам мобилното приложение на Naim за мрежовия ми стриймър и преамп Naim NAC- N 272.
Както и приложението BluOS за мрежовия ми стриймър BluSound Node 2i.

Неактивен Alex_bs_new

  • Публикации: 40
Re: Избор на мрежов стриймър, ДАК и СД
« Отговор #10 -: Декември 15, 2021, 23:23:00 pm »
Да, така е, по-удобно е.