Автор Тема: Naim Nait XS2 + Naim Audio NAP 250 DR  (Прочетена 3677 пъти)

Неактивен Georg Mihailov

  • Публикации: 110
Re: Naim Nait XS2 + Naim Audio NAP 250 DR
« Отговор #30 -: Юли 22, 2021, 18:45:15 pm »
Наясно съм риссовете, които поех, при спиране на електрозахранването например. Затова бях включил лутера, 272 и лаптопа през UPS. Все пак някаква предпазна мярка. Освен това по софтуерната част помагаше синът ми, който е компютърен специалист.
Но не бих препоръчал в никакъв случай тази гимнастика на човек, който не разбира какво прави и как трябва да го направи.
Чудя се само защо от Naim са качили ъпдейти на фърмуера на сайта си без никакви разяснения и без необходимия драйвър, с който Уиндоус 10 да разпознае преампа.
Същите драйвъри са и за всички останали устройства  на Naim с мрежови възможности. И тези от серията Класик - NDнещо си, както и по-новите - разните Unity и т.н. Интересно дали и при тях е такава мъка с ъпдейта на фърмуера?

Неактивен christal

  • Публикации: 6
Re: Naim Nait XS2 + Naim Audio NAP 250 DR
« Отговор #31 -: Юли 22, 2021, 19:55:37 pm »
Странно поведение от тяхна страна, за всичко, което описваш. Липса на драйвери, странни картинки с назъбена ниска резолюция в упътванията и мълчание по важни теми :) 

Неактивен Georg Mihailov

  • Публикации: 110
Re: Naim Nait XS2 + Naim Audio NAP 250 DR
« Отговор #32 -: Юли 22, 2021, 20:05:37 pm »
За един чист ДАК - Naim DAC V1, си има нормални драйвъри като за ДАК. Но той си има нормален USB вход тип B - като на всеки ДАК . И инсталацията на нови драйвъри е елементарна.
Проблемът е при NAC-N 272, където мини USB входът тип В е само за ъпдейти и за нищо друго.

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Naim Nait XS2 + Naim Audio NAP 250 DR
« Отговор #33 -: Юли 27, 2021, 09:49:18 am »
Пропускате ролята на дистрибутора в този тип операции.
Уви у нас под добър дистрибутор често се разбира единствено такъв - който дава добри отстъпки, често на залежали стоки :)
Всъщност добрият дистрибутор би трябвало да има ключова роля в изграждането, балансирането и поддържането на системите на своите клиенти. И такъв тип сложни процедури да се случват с негово участие или поне съвет и напътствия.

Неактивен Georg Mihailov

  • Публикации: 110
Re: Naim Nait XS2 + Naim Audio NAP 250 DR
« Отговор #34 -: Юли 30, 2021, 13:08:50 pm »
Аз съм много доволен от N272, който избрах по твоя препоръка, за което благодаря още веднъж!
За дистрибутора си прав - аз питах естествено за ъпдейта, но те не знаеха повече от мен по въпроса... ;D
А за "залежалите" продукти - реално според мен цялата серия Класик на Naim може да се определи като "залежала" - няма нищо ново от 2015 или 2016 година насам. Не става дума за XS3, Супернайт 3 и някакви си там Атоми и Юнити.
А конкретно за 272 аз изобщо не съм наясно дали изобщо още се произвежда или просто се разпродават разни "залежали" бройки, останали тук-там из търговската мрежа по цял свят.
Но това изобщо не ме вълнува, аз съм предоволен и така. По-нататък, след дълга пауза, докато успея да посъбера още малко пари, може да помисля и за допълнително захранване - примерно XPS DR.