Автор Тема: Избор на усилвател и стриймър за dali zensor 7  (Прочетена 667 пъти)

Неактивен nazzo

  • Публикации: 3
Избор на усилвател и стриймър за dali zensor 7
« -: Февруари 04, 2023, 21:06:39 pm »
Здравейте,  обръщам се  към  знаещите във  форума с молба за помощ в избора на усилвател и стриймър за колони dali zensor 7.Може да бъде всичко в едно  или поотделно,  което може би е по практично.
Тонколоните не са пускани около 2 години.
Надявам се това да не е проблем . Не смятам да ги сменям. Във времето имах техникс su v670 pxs cap. и марантц sr 5009 но  техникса имаше проблем  с позициониера за подаване на сигнал от източник и след ремонт в оторизиран  сервиз в София нищо не  направиха и  счупиха тон контрола . С марантца  изтеглих късата клечка и тъй като не направих озвучителна  система за кино , а стереото не ми харесваше го пусках рядко., появи се проблем  с платка и го продадох нов за нищо пари . Не съм  от София . Не ме интересува  техника втора употреба.  Имам cd плеър техникс и касетен дек които мога да ползвам. Бих  искал  да ми помогнете  в избора  на усилвател  и източник подходящи за моите  тонколони, които  да си пасват и да има добър звук. Знам,  че всичко  е относително. Ако се вместя във 2000-2500 лв  ще  бъде добре . Със сина ми бихме искали да може  да  се  ползва  смартфон, спотифай, интернет радио и т н. Бих искал  да  може да се  включи  и телевизора.
Извинявам  се ако  не съм  поставил темата  където  трябва  и  не съм  задал въпросите коректно.

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Избор на усилвател и стриймър за dali zensor 7
« Отговор #1 -: Февруари 04, 2023, 22:10:32 pm »
Здравей,
Мисля, че Denon PMA-900HNE e добър вариант - влиза в бюджета ти, има чудесна вградена стрийминг платформа и цифрови входове.
Успех!

Неактивен nazzo

  • Публикации: 3
Re: Избор на усилвател и стриймър за dali zensor 7
« Отговор #2 -: Февруари 04, 2023, 23:02:09 pm »
Здравейте rudra и всички останали. А как стоят на фона на моите колони и денона други  варианти, като marantz pm 7000n или комбинация от yamaha a-s 501 или 701 или marantz pm 8006 със стриймър bluesound node n130 или primare np5 million или подобни варианти.

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Избор на усилвател и стриймър за dali zensor 7
« Отговор #3 -: Февруари 05, 2023, 00:53:39 am »
Предполагам добре. Всеки от тези усилватели има свой специфичен характер и кой ще допадне конкретно на теб няма как да се знае. Нямам преки впечатления от въпросните усилватели с твоите колони.

Неактивен nazzo

  • Публикации: 3
Re: Избор на усилвател и стриймър за dali zensor 7
« Отговор #4 -: Февруари 08, 2023, 11:16:57 am »
Бих бил благодарен за още мнения по въпроса.