Автор Тема: Въпрос за окабеляване  (Прочетена 34367 пъти)

diannedel4ev

  • Гост
Re:Въпрос за окабеляване
« Отговор #45 -: Януари 15, 2011, 20:42:20 pm »
Мммм, доста се обърках, на единия щепсел "Fl" и "N" са над двата щифта, но на другия са написани едно над друго над единия щифт, отзад където влиза в усилвателя нищо не пише и може и на двете страни да влиза, кое е фаза и кое нула на самия усилвател отзад ?

Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Въпрос за окабеляване
« Отговор #46 -: Януари 15, 2011, 21:32:57 pm »
А какъв е усилвателя? На всички сериозни усилватели с които съм имал вземане даване - кабела може да бъде пъхнат по един единствен начин :)


diannedel4ev

  • Гост
Re:Въпрос за окабеляване
« Отговор #47 -: Януари 15, 2011, 22:01:48 pm »
Най-обикновен Pioneer с най-обикновен кабел, който явно както и да се върти е все едно. :)

vasilivanov

  • Гост
Re:Въпрос за окабеляване
« Отговор #48 -: Януари 15, 2011, 22:11:34 pm »
Най-обикновен Pioneer с най-обикновен кабел, който явно както и да се върти е все едно. :)

От страната на усилвателя няма как да бъде пъхнат освен, ако не е от малките кабели като тези за касетофон или двд плеърите имат такива от началните класове. Не им знам точното наименование.

diannedel4ev

  • Гост
Re:Въпрос за окабеляване
« Отговор #49 -: Януари 15, 2011, 22:26:18 pm »
Да, този на усилвателя е от малките, на компакт диска изобщо не се вади. И в крайна сметка има ли при тях значение как ще са пъхнати в контакта ?

vasilivanov

  • Гост
Re:Въпрос за окабеляване
« Отговор #50 -: Януари 15, 2011, 22:46:34 pm »
Ами да ти кажа не знам, пробвай ако усетиш разлика го сложи така както ти харесва.
Според мен за твоята техника може би няма да усетиш разлика.
Аз като имах преди плеър на technics разлики нямаше никакви при обръщането на фазата.

diannedel4ev

  • Гост
Re:Въпрос за окабеляване
« Отговор #51 -: Януари 15, 2011, 22:58:40 pm »
Ами не, няма разлика. Голяма разлика чувам след като ходя на фитнес, звукът е доста по-добър. При пълнолуние и високо атмосферно налягане чувам доста заглъхнало. Сутрин чувам повече високи, вечер повече бас. Общо взето звукът се променя според състоянието ми.

vasilivanov

  • Гост
Re:Въпрос за окабеляване
« Отговор #52 -: Януари 15, 2011, 23:22:51 pm »
Ами не, няма разлика. Голяма разлика чувам след като ходя на фитнес, звукът е доста по-добър. При пълнолуние и високо атмосферно налягане чувам доста заглъхнало. Сутрин чувам повече високи, вечер повече бас. Общо взето звукът се променя според състоянието ми.

За тази разлика мисля, че всеки я има, според настроението и желанието за слушане на музика. Сутрин е нормално да чуваш повече високи, ушите са си отпочинали от тежкия шум през деня.
Напоследък откакто си смених интерконекта и захранващия имам само желание да слушам музика без да спирам, някакъв огромен глад изпитвам отвътре за още и още.
Пожелавам го това на всеки меломан и човек, който слуша музика, а не аудио системи!

diannedel4ev

  • Гост
Re:Въпрос за окабеляване
« Отговор #53 -: Януари 16, 2011, 00:21:47 am »
Ами да, в крайна сметка всичко е заради музиката. Като малък свирех на пиано и имах възможност да чуя/ и да пипна/ общо взето всички класически инстументи. В гимназията бях в една банда на един Korg, там пък ми изпилиха ушите от жици и ударни. И съм благодарен на форума, защото почти бях спрял да слушам музика, а сега откакто влизам тук започнах пак да слушам музика, някак си се събудих.  :)

Неактивен Invisigoth

  • Публикации: 36
Re:Въпрос за окабеляване
« Отговор #54 -: Август 30, 2011, 13:20:46 pm »
Разполагам с едно парче кабел QED Anniversary XT с накрайници Airloc от двете страни.
Дължината му е 5 метра и искам да го разделя на две.
Дали ще представлява проблем и как точно трябва да го направя? В домашни условия така да се каже.
От коя страна е по-добре да са накрайниците? Откъм ресивъра или колоните?
Също така как трябва да се обработят крайщата, които ще останат без накрайници?
Съжалявам ако вече е дискутирано във форума и благодаря предварително на отзовалите се.

Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Въпрос за окабеляване
« Отговор #55 -: Август 30, 2011, 14:19:30 pm »
Накрайниците, при този клас кабели, се слагат единствено и само за удобство.
От тази гледна точка няма значение от коя страна ще са.
Кабелът обаче, сам по себе си има посока.
При този модел, тя е означена с надписа върху кабела - посоката на надписа отговаря на посоката на сигнала - от усилвателя към колоните.

С други думи, в твоя случай ще се получи така, че при едното парче накрайникът ще е в усилвателя, а при другото в колоната.

Можеш разбира се да решиш да не спазваш посоката на кабела, но има вероятност това да повлияе на представянето на системата - колкото и минимално да е.

Краищата на кабела, които ще са без накрайници, просто се забелват по 1см. със специалин инструмент или макетен(или пък друг остър) нож. Трябва да подходиж внимателно, защото конкретно този кабел е фин като структура и е лесно да го нараниш или разплетеш.

Неактивен lilscrappy

  • Публикации: 189
Re:Въпрос за окабеляване
« Отговор #56 -: Февруари 01, 2015, 10:40:30 am »
Здравейте много интересна тема, от скоро съм за фронталните и центъра с кабел Chord Rumour 2 високите ми фронтални с Chord Carnival Silver Screen съраунда е с QED Micro системата ми е следната  Link.
Интересува ме тъй като четох много, че кабела прави звука искам да ви попитам някой да е чувал следните модели и да си кажи мнението като плюсове и минуси, и като цяло да ли ще си заслужава ъпгрейда с един от посочените кабели отново за фронталните и центъра, а за съраунда има ли смисъл от покупка на по хубав кабел примерно Chord Carnival Silver Screen с цел подобряване при пуснат режим all channels stereo:
Chord Epic Twin, Audioquest Type-4
Също разбрах че и захранващият кабел е положителен ъпгрейд за звука явно и за него ще се мисли !

Radyson

  • Гост
Re:Въпрос за окабеляване
« Отговор #57 -: Февруари 01, 2015, 11:45:56 am »
Здравей,
помоли да ти дадат този за тестване във вас, мисля че доста ще ти хареса: Chord Epic Twin

Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Въпрос за окабеляване
« Отговор #58 -: Февруари 01, 2015, 13:32:01 pm »
Не съм убеден, че "кабела прави звука" е добре подбран израз. Ако човек има посредствена система - и най-високия клас кабел не би могъл да направи звука на тази система нещо повече от посредствен.
От друга страна, ако системата е на добро ниво - обикновено всяка промяна в кабелите носи съответната промяна в звученето.
С други думи, според мен кабелите имат наистина сериозно значение за звученето на системата, като един добър и подходящ за системата кабел би могъл да разкрие пълния и потенциал и евентуално да помогне за фино донастройване на звученето - според вкуса на потребителя.
Със същата сила един нискокачествен или просто неподходящ кабел би могъл да "осакати" системата до неузнаваемост.

Имайки предвид всичко това, както и факта, че и сега използваш кабел на Chord за фронта и центъра си (и си доволен от начина, по който кабела звучи в твоята система), мисля че минаването към Chord Epic Twin би било сериозен ъпгрейд, който може да донесе само позитиви на системата ти.
В същото време цената на Chord Epic Twin, макар и чудесна у нас, не е никак ниска сама по себе си, особено за тукашния стандарт, и само ти би могъл да прецениш дали такъв тип инвестиция е оправдана за теб.

Що се отнася до Chord Carnival Silver Screen - кабелът е много добро решение за цената си сам по себе си, а екранировката му го прави още по-добро решение за съраунд канали, тъй като голямата дължина на кабелите при кино системи е допълнителна предпоставка за евентуални нежелани вмешателства в сигнала. Мисля, че единствения "недостатък" на такъв тип ъпгрейд би бил чисто финансовата страна на нещата. Ако това не е проблем за теб на този етап, то ъпгрейдването на кабелите би могло да разкрие потенциала на системата ти в още по-голяма степен - без значение дали става дума за стерео, Dolby TrueHD или DTS-HD, или пък многоканално стерео (формат, който не намирам за особено удачен, освен евентуално за фоново озвучаване в заведение или магазин...).

Неактивен lilscrappy

  • Публикации: 189
Re:Въпрос за окабеляване
« Отговор #59 -: Февруари 01, 2015, 14:48:25 pm »
Ясно а могат ли да се съпоставят двата кабела коiто съм писал по горе до колкото чета кабелите на Audioquest също са добри и въпросният Audioquest Type-4 е близък по цена на Chord Epic Twin.
Вече ще ми е интересно ако някой ги е слушал двата кабела какво ще каже.
А за токовият кабел разбирам също че е добре да е директно в контакта а не вързан към разклонител за 10-15 лева както е при мен вмомента.