Автор Тема: Еволюция от 2.1 към 5.1 система  (Прочетена 71918 пъти)

Неактивен drpetar

  • Публикации: 239
Re:Еволюция от 2.1 към 5.1 система
« Отговор #75 -: Юли 24, 2014, 18:19:30 pm »
Честито! Ето така трябва да си угажда човек! Къде замина центъра? На мен ми се наложи да го кача над телевизора, но останах с впечатление,че ми се промени в негативна посока звуковия ефект на диалозите при гледане на филм.

Благодаря. И при мен се наложи да сложа центъра над телевизора, не усещам значима разлика.

Честита придобивка и от мен! Масите на Quadraspire са чудесни и не са безбожно скъпи (особено на фона на други претенденти) :). Едно от големите им удобства е модулната конструкция и възможността за добавяне на етажи с различна височина. Чудя се защо не си се възползвал от тази възможност ;).

Конструирах поне 5-6 варианта с модули с различна височина, но само при този вариант пасна височината под телевизора. Другите варианти (с отделни модули за всеки дек) не се събираха и телевизора пречеше. А той не може да мърда нагоре-надолу, пък нови дупки не ми се пробиваха за стойката му. Друг вариант беше да направя две маси една до друга, но в края на краищата избрах този вариант. В бъдеще ако прибавя някакъв друг елемент :) ще прибавя нова маса и евентуално ще разместя сегашните модули.

Radyson

  • Гост
Re:Еволюция от 2.1 към 5.1 система
« Отговор #76 -: Юли 24, 2014, 18:29:19 pm »
Честито и от мен за придобивката !
И аз съм чел и чувал само хубави неща за масите на Quadraspire и доста се двоумих, но в крайна сметка избрах Naim Fraim.
Приятни часове в слушане  (y)

Неактивен drpetar

  • Публикации: 239
Re:Еволюция от 2.1 към 5.1 система
« Отговор #77 -: Юли 24, 2014, 18:59:31 pm »
Благодаря ти. Честито и на теб и браво че си взел Naim Fraim :)

Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1829
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Еволюция от 2.1 към 5.1 система
« Отговор #78 -: Юли 24, 2014, 19:29:12 pm »
drpetar, това обяснява ситуацията. Още веднъж честито! Чудесно е, че все повече хора започват да разбират и оценяват значението на всеки детайл в системата!

Radyson, не заблуждавай хората :) взе си  Naim FraimLite, макар че и за това до ден днешен няма визуални доказателства ;).

Radyson

  • Гост
Re:Еволюция от 2.1 към 5.1 система
« Отговор #79 -: Юли 24, 2014, 20:52:02 pm »
Ооо, много се извинявам, прав си Rudra, не съм го дописал-Naim FraimLite   (y)
A и снимки ще има скоро.
Детайлите в системата за мен са доста важни и затова се радвам за придобивката на drpetar
 :)

Неактивен p100ynov

  • Публикации: 133
Re:Еволюция от 2.1 към 5.1 система
« Отговор #80 -: Юли 24, 2014, 22:33:26 pm »
Честито и от мен!
Изглежда чудесно, а знам, че и "свири" така  (y)
Радвам се, че съм помогнал на някой (макар и малко) да направи добър избор!
Наздраве  ;)
you're nobody without a naim

Неактивен Invisigoth

  • Публикации: 36
Re:Еволюция от 2.1 към 5.1 система
« Отговор #81 -: Юли 25, 2014, 00:57:52 am »
Масичката се връзва страхотно, поздравления и от мен.
Аз очаквам да пристигне моята Atacama Equinox скоро, като се надявам да внесе нещо повече от естетика в системата.
Интересува ме дали има промяна в звученето на суба, като го премести между колоните.

Неактивен drpetar

  • Публикации: 239
Re:Еволюция от 2.1 към 5.1 система
« Отговор #82 -: Юли 25, 2014, 19:39:58 pm »
Още веднъж мерси на всички за честитките и наздраве :)

Invisigoth, значима промяна не забелязах.

Radyson

  • Гост
Re:Еволюция от 2.1 към 5.1 система
« Отговор #83 -: Юли 29, 2014, 16:10:32 pm »
Здравей drpetar,
при новите ProAc Studio 115,  пробва ли свързването по диагонал, понеже видях, че сте го коментирали, когато си бил с предишните колони ?
И аз като теб съм с ProAc и кабели Chord и свързването по диагонал го бях чел в страницата на Chord като съвет за подобряване на звука. Първоначално ми звучеше малко "по-звънко", но с течение на времето, кабелите (които бяха тогава съвсем нови) се подобриха, а и с някой леки промени в стаята и добавяне на линкове (пак от Chord  ;) ) и нещата вече са много, много по-добре. Ти с какви линкове си?  Успех с подобренията и приятно наслаждаване  :)

Неактивен drpetar

  • Публикации: 239
Re:Еволюция от 2.1 към 5.1 система
« Отговор #84 -: Юли 29, 2014, 19:20:06 pm »
Здравей, не съм пробвал кръстосано свързване. Кабелите са с фабрично поставени банани. Щом казваш, че има положителна разлика ще взема да пробвам. Има ли значение кой ще се сложи горе и кой долу?

Radyson

  • Гост
Re:Еволюция от 2.1 към 5.1 система
« Отговор #85 -: Юли 29, 2014, 20:17:17 pm »
Здравей drpetar,
и аз също съм с фабрично поставени банани, а и колоните ми отзад изглеждат по същия начин като твоите.
При мен е както е описано в страницата на Chord.
Положителния (+) край на спийкър кабела към положителния "Tweeter" вход на колоната
и
отрицателния (-) край на спийкър кабела към отрицателния "Bass" вход на колоната.
Мостовете (линковете) между горните и долните остават. Предполагам, че ползваш оригиналните на колоните.
Аз бях с тях първоначално.  После си направих линкове от кабел, обаче не бяха от спийкър кабела, който ползвам, а след това си поръчах от онлайн магазина Chord Signature speaker links x4 и най-после съм доволен  :)
Почивните дни ще сложа снимки в "Моята система" можеш да хвърлиш един поглед  ;)
До скоро  (y)

Неактивен drpetar

  • Публикации: 239
Re:Еволюция от 2.1 към 5.1 система
« Отговор #86 -: Юли 30, 2014, 16:33:37 pm »
Мостовете са оригиналните и засега не смятам да ги сменям, че тези сигничър линкс са си сума :)
Иначе ще пробвам кръстосаното свързване по начина по който ми описа, за което ти благодаря.
Ще очаквам снимките :)

Radyson

  • Гост
Re:Еволюция от 2.1 към 5.1 система
« Отговор #87 -: Юли 30, 2014, 17:52:30 pm »
Здравей drpetar,
да, не са евтини, но пък според мен си струват всяка стотинка.

По принцип за тях пише, че ще работят добре с всеки колонен кабел, но аз пък преди 2-3 месеца смених предишния колонен кабел с Chord Signature Reference, така че в моя случай си е направо "задължително да са точно тези линкове"    ;D

ОК, ако ти се занимава, някой път можеш да пробваш с малка част от хубав кабел (все пак Chord Odyssey 2  си е много добър кабел), колкото да видиш дали ще има при теб някаква чуваема разлика спрямо оригиналните линкове.
Все пак от малко проби глава не боли, а ако експериментирането доведе до по-добър краен резултат- още по-добре за общото представяне на системата и за удоволствието, което носи  :)
Твоите колони не съм ги прослушвал, но просто споделям малка част от експериментите, които аз съм прилагал за подобряване на звученето при мен.
Успех   ;)

Неактивен drpetar

  • Публикации: 239
Re:Еволюция от 2.1 към 5.1 система
« Отговор #88 -: Август 01, 2014, 12:44:59 pm »
Свързах кабелите по диагонал. Първите впечатления и при мен са за по-звънко звучене. Още не съм сигурен как ми харесва повече. Ще послушам още малко. Завтекъл съм се да слагам килим, да видим какво ще стане. Чак след това евентуално ще мисля за смяна на линковете  ;)

Radyson

  • Гост
Re:Еволюция от 2.1 към 5.1 система
« Отговор #89 -: Август 01, 2014, 13:37:23 pm »
Добре, послушай няколко дни в този вариант и после върни на предишното положение.  Така по-лесно ще усетиш дали те устройва повече.
Промяната е в средните и високите честоти, при ниските не съм забелязал някаква разлика.
С поставянето и на килим междувременно ще се промени още малко картината.
Аз понякога обаче правя по няколко различни промени едновременно и накрая се обърквам от кое точно е дошло подобрението  :D
А може би и на новите ти кабели да им трябва още малко време докато улегнат съвсем  ???
Успех и ще чакам пак да споделиш впечатления  (y)