Автор Тема: Еволюция от 2.1 към 5.1 система  (Прочетена 71990 пъти)

Неактивен drpetar

  • Публикации: 239
Re:Еволюция от 2.1 към 5.1 система
« Отговор #30 -: Април 09, 2011, 19:15:37 pm »
Мой лапсус лингве. ;D Разбира се че дакът сам по себе си няма нищо общо с даунмикса. Имах предвид, че при комбинацията WD TV Live + DAC ще ми се решат и двата проблема. Чак сега погледнах в настройките, че има опция стерео ;D

Неактивен drpetar

  • Публикации: 239
Re:Еволюция от 2.1 към 5.1 система
« Отговор #31 -: Април 09, 2011, 19:30:18 pm »
... Всъщност не съм сигурен че и това е правилната настройка. Би ли обяснил кои настройки точно трябва да променя?

ПП. Съжалявам за последователните постове, но свърши времето за редакция

Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Еволюция от 2.1 към 5.1 система
« Отговор #32 -: Април 09, 2011, 19:43:31 pm »
Да, Stereo е варианта който ти трябва.

Неактивен drpetar

  • Публикации: 239
Re:Еволюция от 2.1 към 5.1 система
« Отговор #33 -: Април 12, 2011, 19:15:51 pm »
Благодаря. На този етап си мислех да свържа плеър, ТВ и ДАК така както е при теб. А би ли имало проблем с качеството на звука ако свързването е следното: WD TV Live ->(HDMI)-> TV ->(Optical)-> DAC ->(RCA)-> AMP? Така бих могъл да прекарам и звука от ТВ програмите през ДАКА.

Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Еволюция от 2.1 към 5.1 система
« Отговор #34 -: Април 12, 2011, 19:27:43 pm »
Не е особено добра идея сигнала да минава през 1000 места!
Всеки нормален ДАК има повече от 1 вход, та надали ще е проблем да свържеш телевизора.
От друга страна не мисля че има смисъл - качеството на звука на телевизиите е повече от ужасно!
Според мен е по-добре ако нямаш достатъчно оптични входове на дака, звука от телевизора да влезе аналогово в усилвателя. А дака да ползваш за качествени записи от плеъра.


Неактивен drpetar

  • Публикации: 239
Re:Еволюция от 2.1 към 5.1 система
« Отговор #35 -: Юни 26, 2011, 18:22:56 pm »
Добавих и последния (засега  ;D) елемент към системата - един съвсем скромен ДАК - Beresford Caiman+.
Използвам го за записите от медиа плеърa. Има 2 оптични и 2 коаксиални входа и разбира се аналогови изходи. Има и разни други опции, които не използвам (вход и усилвател за слушалки; preamp аналогови изходи).
Предпочетох го от останалите, които пробвах заради топлото и меко звучене, което добре се съчетава с детайлността на колоните. Това беше последният планиран елемент - да видим докога  :)

Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Еволюция от 2.1 към 5.1 система
« Отговор #36 -: Юни 26, 2011, 18:34:11 pm »
Честито :) сега остава да наблягаш на записите и да се наслаждаваш на музиката :)

Неактивен drpetar

  • Публикации: 239
Re:Еволюция от 2.1 към 5.1 система
« Отговор #37 -: Юни 26, 2011, 23:47:12 pm »
Благодаря! :D Така е, стига толкова с хардуера вече. Оттук нататък само хубава музика с чаша отлежал кубински ром и ароматна кубинска пура  8)

Неактивен ivogmarinov

  • Публикации: 140
Re:Еволюция от 2.1 към 5.1 система
« Отговор #38 -: Юли 03, 2011, 18:03:18 pm »
Честито!Аз се бях спрял на същия  ДАК,после си мислех за Dacmagic или Rdac.Може ли да ми кажеш как и от къде го купи,и доволен ли си от звука?Аз също съм с усилвател Marantz и тонколони Focal,и се замислям и за субуфер.Последно замразих за  малко ъпгрейда поради ремонти в къщи.

Неактивен drpetar

  • Публикации: 239
Re:Еволюция от 2.1 към 5.1 система
« Отговор #39 -: Юли 03, 2011, 19:50:08 pm »
Благодаря! Както бях писал в твоята тема, ДАКът може да се купи само онлайн директно от производителя. Така че не можеш да го чуеш предварително в магазин. Аз обаче имах възможност да го слушам в приятели на мои приятели на острова, на които гостувах. Въобще така се стекоха обстоятелствата последната година, че се наложи двукратно да пътувам по работа до UK и повечето неща ги прослушах и купих от там ;D Доволен съм от звученето, иначе нямаше да избера него :) Освен него слушах и DACMAGIC и Spitfire DAC. И трите дака си заслужават за парите си. Реших да е Caiman+ заради малко по-топлото и меко звучене. rDAC така и не слушах. Но пак ще кажа, дали на теб ще хареса не знам ... По мое мнение по-малко ще рискуваш, ако избереш между дакове, които можеш да чуеш - доколкото си спомням беше сравнявал между DAC MAGIC и rDAC.

ПС. Да уточня нещо. Аз си взех Beresford Caiman+, който НЯМА USB вход. Доколкото помня на теб ти трябваше USB и ако тръгнеш да избираш Beresford, трябва да е Caiman, който има 1 USB, 1 оптичен и 2 коаксиални входа. Този модел обаче е по-скъп и е с различни от моя дак PCB и opamp и казват че има малко по-различно звучене. И обърни внимание, че посочените на сайта цени са без ДДС.

Неактивен drpetar

  • Публикации: 239
Re:Еволюция от 2.1 към 5.1 система
« Отговор #40 -: Май 05, 2012, 17:50:18 pm »
Направих лек ъпгрейд на кабелите:
Колонни кабели - Chord Carnival Silverscreen; аналогови интерконекти - Chord CobraPlus.

Накратко: по-плътен и отчетлив бас, по-обемен звук, леката яркост която ме дразнеше, сега изчезна. Звукът много ми харесва. Ако някой ми беше казал преди 2 години, че кабелите имат значение за звученето, щях да се изсмея. :)

vessk0

  • Гост
Re:Еволюция от 2.1 към 5.1 система
« Отговор #41 -: Май 05, 2012, 19:03:58 pm »
Честито за кабелчетата, аз така и не ги чух въпросните Чорд, ами направо ги прекрачих и стъпих на Атлас.

Повечето от нас сме неверни Тома на тази тема, но сблъскаш ли се, проумяваш истината че всъщност си оказват не малко значение, разбира се от един клас техника нагоре. :)

EDIT: Как си вързал спикър кабелите към колоните?

Неактивен drpetar

  • Публикации: 239
Re:Еволюция от 2.1 към 5.1 система
« Отговор #42 -: Май 05, 2012, 19:34:50 pm »
Благодаря  :D

Кабелите съм ги свързал стандартно - към HF. Разбира се махнах пластините и сложих мостчета от самия кабел към LF. Не съм си играл да ги кръстосвам за да видя дали не е по-добре.

Неактивен gorkaev

  • Публикации: 41
Re:Еволюция от 2.1 към 5.1 система
« Отговор #43 -: Май 05, 2012, 22:36:37 pm »
Какво значи,кръстосано свързване?Не се ли,променя полиаритета? ???

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:Еволюция от 2.1 към 5.1 система
« Отговор #44 -: Май 06, 2012, 00:56:54 am »
Не, връзваш например минуса на горната врътка, а плюса на долната. Или обратно.
Мостовете между горните и долните остава.
Според някои това води да промени във звука в някаква степен.