Автор Тема: Препоръки за изграждане на аудио система кино/стерео втора ръка без ясен бюджет  (Прочетена 431 пъти)

Неактивен danigeorgiev

  • Публикации: 2
Здравейте и поздравления за стахотният сайт/форум (y)
Първо да подчертая,че съм лайк в областа на аудио техниката/науката но съм се "позапалил" за изграждане на прилично стерео и съраунд озвучаване  (rock)
След прочитането на https://www.avguide.bg/?page_id=230 и https://www.avguide.bg/?page_id=1350 видях светлина в тунела и реших,че това ще е моята система  8)
Сега с Ваша помощ искам да уточня детайлите  (handshake)
Аз си представям системата така:
1.Колони - какви като вид -високи,букшелф или...,
                                   колко - 2предни+3,5 еднакви или....,
                                и как да са разположени - по-долу помесвам скица на стаята и моето предполагаемо разположение на Озвучителните Тела;
2.AV Receiver - какъв бихте предложили със съответните входове/изходи;
3.Стерео Усилвател - погледи отгоре  ;)
4.Други - кабели и всякакви други ЖиЖавки

Ще го напиша още веднъж да подчертая,че съм новобранец в материята и затова търся компоненти които са нисък към среден клас(засега)
Техниката най-вероятно ще се взема втора употреба от САЩ
Отворен съм към всякакви критики и препоръки  (y)

ПП: В една друга тема Rudra написа "Радвам се, че написаното е полезно и се все още се чете - 11 години по-късно :)" - Дали се чете ли Приятелю...аз мисля да си го татуирам на гърба  ;D ;D ;D

Благодаря и поклон

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Здравей,
Първо - моля прочети внимателно правилата на форума и се съобразявай с тях в бъдеще.
Питането ти не беше публикувано на правилното място, линкове не се слагат така. и т.н. и т.н.

Относно питането ти - няма как да ти се даде какъвто и да било съвет без ориентировъчен бюджет и по-конкретни изисквания. Това, което си дал като информация е все едно да кажеш - моля препоръчайте ми автомобил, ще се кара по шосе и вероятно ще е купен на старо.

Ако нямаш никаква представа кое какво е, колко ориентировъчно струва и т.н. - разгледай темите на други участници, които вече са изградили своите системи или са задавали въпроси за изграждането им, докато получиш някаква обща представа към какво се стремиш и зададеш по-конкретен въпросн, на който да може да се даде разумен отговор.

Успех!

Неактивен danigeorgiev

  • Публикации: 2
Благодаря за бързия отговор и много се извинявам, че не съм спазил правилата.
Прегледах темите на други потребители които мисля , че може да са ми от полза но повечето са на 5+ години и затова всъщност пуснах темата.
Като бюджет мисля за около 400лв. за ресивера + 600лв. за колони(2бр. предни)+200лв. за суб.
С течение на времето ще добавя съраунд и център.
Нямам конкретни изисквания освен приличен звук при слушане на музика от тв., лаптоп и телефон.