Автор Тема: Въпрос за окабеляване  (Прочетена 34202 пъти)

Неактивен dimitar_genchev

  • Публикации: 8
Re:Въпрос за окабеляване
« Отговор #15 -: Януари 13, 2011, 19:17:11 pm »
Моя Eagle 2х4 е към 14.50 .
Виж какво предложение имам ,ако си от София мога да ти дам да тестваш у вас мойте кабели (срещу някакъв депозит) ще ти дам QED , Eagle , Jamo ти си купи пва-2 и тествай на спокойствие няколко дни(ресивъра ми е на ремонт до към 25 в най добрия случай) , дължините са ми по 2.5метра .Аз мога с това да помогна :). А и на високите защо ще слагаш 6 кв ? 

vaso_bobinata

  • Гост
Re:Въпрос за окабеляване
« Отговор #16 -: Януари 13, 2011, 19:37:31 pm »
Ами според мен трябва да са еднакви.Иначе ще избягаме много от идеята за коректно възпроизвеждане във която вярвам.Защо да третираме различно различни части от диапазона? Освен ще е по евтино разбира се.
Сърдечно благодаря за предложението. Ще го обмисля:)

Неактивен dimitar_genchev

  • Публикации: 8
Re:Въпрос за окабеляване
« Отговор #17 -: Януари 13, 2011, 20:03:44 pm »
Нека колегите с по голям опит да си кажат и те мнението , относно подвързването на високите честоти с по малко сечение кабел. Провери в документацията на колоните ти какъв кабел (като сечение) ти препоръчват , не вярвам да ти препоръчват повече от 2.5мм.

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:Въпрос за окабеляване
« Отговор #18 -: Януари 13, 2011, 21:26:45 pm »
vaso, това упражнение щяхме да го правим ако имах някакъв интерес да си купиш по-скъпи кабели. Аз нямам такъв.
Занеси евтиния кабел, в който искаш магазин, където продават по-скъп кабел и им предложи на тях тази схема.
Те с удоволствие ще ти демонстрират и ще се убедиш, че сме прави.
В тази тема ти написахме няколко човека, че сме стигнали до някакви практически изводи за себе и продължавайки да твърдиш своето /без да си правил нужните тестове/ ни обиждаш.

vdsvicky

  • Гост
Re:Въпрос за окабеляване
« Отговор #19 -: Януари 13, 2011, 22:19:40 pm »
Такаааа . Понеже съм математик , та реших да сметна 4000 лв. за 1км. кабел колко струва метъра и стигнах до извода , че 1м. кабел струва 4лв. Направо си е далавера и стига да е със сечение поне 4мм. си заслужава отвсякъде , но не е май там въпроса. За мен идеалния кабел трябва да има добра екранировка между жилото (+) и масата , да е поне 4 кв.мм. и на първо място да "има" в нишките 50 % сребро.  Другото което е важно е че при къси дължини (по-малки от 1м.) не си заслужава инвестицията за скъп кабел. Просто не може ухото да "хване" ..............

Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Въпрос за окабеляване
« Отговор #20 -: Януари 13, 2011, 22:20:57 pm »
vdsvicky ти колко скъпи кабела си ползвал и пробвал ... и на коя система? На твойта ли?

vasilivanov

  • Гост
Re:Въпрос за окабеляване
« Отговор #21 -: Януари 13, 2011, 22:21:11 pm »
Пробвай да смениш захранващия кабел на усилвателя и плеъра, направо ще паднеш, разликите огромни.
Аз моя го смених, също така и интерконекта си смених. Разликите са неописуеми!

Ако не вярваш в разликата с кабелите, може да дойдеш в нас и да пробваш, веднага се забелязват от първите секунди.
Не знам как е при теб, но поне на моята система разликите са огромни.

Между другото интерконектите на Van Den Hul ми харесват много с комбинация Denon.

vdsvicky

Не е нужно да е поне 4 квадрата кабела. Има и по-тънки, които свирят. По-скоро комбинацията. При мен е 3 квадрата сечение и си предава абсолютно всичко. Има по-дебели, които свирят по-зле така че...

drazmahala

  • Гост
Re:Въпрос за окабеляване
« Отговор #22 -: Януари 13, 2011, 22:32:15 pm »

В последните няколко месеца, доста хора, които бяха твърди противници на скъпите кабели... обърнаха разбирането си на 180 градуса!
Като се почне с vasilivanov и се стигне до drazmahala.
:) :) :) :) :)  :)
Drazmahala  винаги е вЕрвал в кабелите ;)
Но някак си звучи готино - Като се почне с vasilivanov и се стигне до drazmahala... хиххи

Иначе мога само да препоръчам на отворилия темата, да си взима кабели в къщи и да слуша - от такива в железарията - до такива във вече сравнително многото магазини в София. ;) Другото си едно преливане от пусто в празно.Със сигурност кабелите имат значение.

vdsvicky

  • Гост
Re:Въпрос за окабеляване
« Отговор #23 -: Януари 13, 2011, 22:45:07 pm »
Ъъ...  Аз ползувам кабели купешки от "Направи си сам" . 5,50 лв. за 1,5 м.  със сечение 3,5 мм. зелен на цвят и произведен в Китай. Доволен съм за мене си , но имам приятел маниак който си е свързал компонентите със 50% сребро в кабелите . Някакви английски били.  Честно казано не чух разлика  :-[

Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Въпрос за окабеляване
« Отговор #24 -: Януари 13, 2011, 22:51:50 pm »
vdsvicky,
Като нямаш никакъв опит с кабели, нито система на която да се чуе някаква разлика... нито пък си чул някаква разлика ... на базата на какво даваш съвети и категоризации - как трябва да е еди колко си дебел кабела, и от какво да е направен!?

Хайде стегнете се... говоренето на празни приказки не прави форума по-полезен и не прави услуга никому!

Неактивен dimitar_genchev

  • Публикации: 8
Re:Въпрос за окабеляване
« Отговор #25 -: Януари 13, 2011, 23:43:51 pm »
Като се заговори за кабели да питам и аз нещо .
Има ли смисъл на моя кабел QED (началния клас) да му слагам крайни конектори "банани" и те по принцип подобряват ли звученето . Като се замисля може би контактната  площ е по голяма .

vasilivanov

  • Гост
Re:Въпрос за окабеляване
« Отговор #26 -: Януари 13, 2011, 23:48:47 pm »
Като се заговори за кабели да питам и аз нещо .
Има ли смисъл на моя кабел QED (началния клас) да му слагам крайни конектори "банани" и те по принцип подобряват ли звученето . Като се замисля може би контактната  площ е по голяма .

Аз съм стигнал до заключението, че всички банани скапват звученето, кои по-малко, кои повече...
Никой не може да ме убеди в обратното. Факт е, че добавянето на банани, конектори оскъпява излишно и ако трябва да са на ниво да не развалят звука, то ще да са много скъпи.

Но пък хубавото им нещо е повече практичност и по-честото им махане и слагане без проблеми.

Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Въпрос за окабеляване
« Отговор #27 -: Януари 13, 2011, 23:52:36 pm »
При този клас кабели, бананите са главно за удобство.
В магазините, където има честа смяна на компоненти и колони, да се работи без банани е изключително неудобно.
От чисто звукова гледна дочка:
1- на такова ниво кабел и система надали ще усетиш особена разлика
2- според някои хора дори бананите влошават нещата, заради допълнителния преход между металите...
3- този тип банани не предпазват от оксидация на проводника - закрепват се чисто механично.

При по-високия клас -  кабела се продава на фиксирани дължини, фабрично капсуловани с банани или обувки - там направата и използваните материали са малко по-различни :)

Успех!

Неактивен dimitar_genchev

  • Публикации: 8
Re:Въпрос за окабеляване
« Отговор #28 -: Януари 14, 2011, 00:08:44 am »
Благодаря за изчерпателните отговори. Явно в началния клас озвучаване е безмислено използването им.

Неактивен vanquished

  • Публикации: 12
Re:Въпрос за окабеляване
« Отговор #29 -: Януари 14, 2011, 00:48:21 am »
Абе в нашия магазин бананите са по 1 и 60 килото,а портокалите 1 и 30 :) OFF  :)
vasilivanov ,а от къде купи по-качествени захранващи кабели и какви са?Веднъж бях завъртял кабела на ДВДто(преди като слушах от него) и си слушам - няма бас,викам си к'во стана тук.Щукна ми да го завъртя обратно и "О,чудо! - има бас" - това без да съм чел преди ,каквото и да е било по темата.
Dune HD TV101 - Roksan Kandy MKIII + ATC SCM 11 - TH42PV80