Автор Тема: Въпрос за окабеляване  (Прочетена 34319 пъти)

Неактивен lilscrappy

  • Публикации: 189
Re:Въпрос за окабеляване
« Отговор #60 -: Февруари 02, 2015, 15:23:57 pm »
Някой да има впечатления как е по добре ако се закупи по скъп кабел:
Да е терминиран фабрично или е по добре да се ползва самият кабел за мост между ниски и високи както съм направил вмомента.
Защото четох че има и добри банани и такива от които малко или много се губи качеството на самият кабел.
А вместо да се купуват отделни мостове, може да се ползва самият кабел за целта.
Вече вие ще си кажете мнението по въпроса знам че терминиран е по лесно за махане и слагане, но в моят случай няма да се маха.
Не бързам с покупка просто се информирам за да знам като се реша какво да взема !

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Въпрос за окабеляване
« Отговор #61 -: Февруари 02, 2015, 16:11:09 pm »
При по-ниския клас кабели, когато се ползват банани на винт, обикновено става дума само за удобство и е теоритично възможно (особено при не особено качествени банани) да има лека деградация в звученето - най-малкото заради далеч не идеалния контакт между самия кабел и бананите.

При по-високия клас кабели - както при Chord, така и при почти всички сериозни производители, кабелите се продават Само терминирани. В този случай бананите или спейдовете са запоени с подходящ за вида кабел припой, облечени са с термошлаух и т.н. Предимствата са както добрия контакт, който осъществява качествения банан или спейд конектор, така и предпазването на самия кабел от оксидация или чисто механично износване при свързването и затягането му на клеми тип "винт".