Автор Тема: Моята скромна стерео система - Georg Mihailov  (Прочетена 19356 пъти)

Неактивен Georg Mihailov

  • Публикации: 110
Re: Моята скромна стерео система - Georg Mihailov
« Отговор #15 -: Ноември 07, 2017, 22:25:06 pm »
Последна модификация /на грамофона/ от днес:



Смених стандартната доза на грамофона от начален клас Audiotechnica AT 95EX с нещо от доста по-висок клас - Ortofon 2M Bronze.

Неактивен Georg Mihailov

  • Публикации: 110
Re: Моята скромна стерео система - Georg Mihailov
« Отговор #16 -: Април 03, 2018, 16:14:31 pm »
Лекичко допълних системата си.  ;D Добавих трети поред плейър. След мрежовия аудиоплейър Onkyo NS-6170 и мрежовия аудио-видеоплейър Dune HD 4k Duo Base се сдобих и с нелош 4K блурей плейър Sony UBP-X800.
По този начин затворих единствената "дупка" в системата - липсата на плейър с оптично четящо устройство. Въпросното Сони има и нелоши HiRes аудио "способности" - чете SACD / и CD/ дискове, а по USB от външен носител - освен всякакви losless формати чете и DSD файлове до 11.2 MHz 1 bit. Видеоспособностите са ясни, няма какво да ги коментирам.
Снимки:






Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re: Моята скромна стерео система - Georg Mihailov
« Отговор #17 -: Април 05, 2018, 02:33:20 am »
Влизаш в клуба на притежателите на 3 или повече източника във форума. :)
Бройката ви набъбва.

Неактивен Georg Mihailov

  • Публикации: 110
Re: Моята скромна стерео система - Georg Mihailov
« Отговор #18 -: Април 05, 2018, 11:24:27 am »
 :)
Може да се каже, че източниците ми са повече от три, ако за източник приемем примерно и компютър /лаптоп/ с външна звукова карта на USB. А такива имам две - Creative Soundblaster X-FI HD USB и Asus Xonar U7 USB. А в краен случай като източник може да се разглежда и наличният портативен HI-RES плейър FIIO X5 2end Generation. ;D

Неактивен Georg Mihailov

  • Публикации: 110
Re: Моята скромна стерео система - Georg Mihailov
« Отговор #19 -: Юли 31, 2018, 23:35:41 pm »
Една лека добавка към системата:



Да отговоря предварително на вероятния въпрос - защо ми е втори усилвател?

Защото:
1. Naim-ът няма цифрови входове, т.е. вграден DAC. А такъв ми е необходим заради цифровия стерео сигнал от Дюната и блурей плейъра /не се вижда на снимката/.
2. Naim-ът няма фонокоректор.
3. Всички опити да интегрирам Naim-а към ресивъра бяха неуспешни. Спазих всички указания от упътването, както и от предишни теми тук във форума.
4. Просто за разнообразие. За да мога да слушам два различни усилвателя. :)

Неактивен dimi123

  • Публикации: 184
Re: Моята скромна стерео система - Georg Mihailov
« Отговор #20 -: Август 01, 2018, 09:58:51 am »
Честито!
Кой модел е Naim-ът - 5i или 5si? Аз имам 3 интегрирани с ресивър Naim-а, така че няма как да не стане. Иначе трябва да разкачваш кабели, за да слушаш Naim-а, което е много досадно.
Epson EH-TW9300W/135" 2.40 Stewart StudioTek 100/Prismasonic P-100M/Denon AVR-X7200WA/SMSL SU-10/3x Naim Nait 5si/Oppo BDP-103D, Oppo BDP-95, RTX 4090/JBL Studio L Series, 7.2.4/BlackNoise 1000 V2, BlackNoise 2500, ISOL-8 VMC1080/Chord Cadenza Reference, Chord Epic Twin, Chord Signature ARAY

Неактивен Georg Mihailov

  • Публикации: 110
Re: Моята скромна стерео система - Georg Mihailov
« Отговор #21 -: Август 01, 2018, 10:39:06 am »
Благодаря!
Моделът на усилвателя е 5si. Относно интегрирането към ресивъра. Многократно изпълних всички операции съгласно ръководството - преминаване в режим предусилвател, натискане и задържане на бутона prog. Пробвах и манипулацията с двукратно натискане на бутона AV на самия усилвател. Не успях да постигна угасване на диода на ръкохватката на потенциометъра за усилването, така че усилвателят да премине в режим крайно стъпало  (av bypass).

Неактивен Georg Mihailov

  • Публикации: 110
Re: Моята скромна стерео система - Georg Mihailov
« Отговор #22 -: Август 01, 2018, 10:59:46 am »
Имам и едно въпросче относно разкачването на кабели /при наличие на два усилвателя и един чифт колони/.
Към другия усилвател /Онкиото/ са свързани грамофон, мрежови AV плейър Дюна и блурей плейър Сони - по цифрови входове. Другият усилвател има и линеен изход. /Отделно има и изход от предусилвателя и вход за крайното стъпало/. Двата плейъра естествено са вързани и към ресивъра по HDMI. Към ресивъра са вързани още Андроид ТВ бокс и Гугъл Хромкаст 2 Ултра устройство.
Един от вариантите за свързване при мен е: основният ми мрежови аудио плейър/DAC Онкио е свързан директно към Nаim-а.
Останалите два плейъра плюс грамофонът са свързани към втория усилвател. Колоните са включени към Naim-а.
Линеен сигнал постъпва от втория усилвател към Naim-a. При такова свързване използвам втория усилвател реално само като фонокоректор и DAC.
Естествено при използване на ресивъра се налага да превключвам фронт колоните към Онкиото, който тогава работи като крайно стъпало на ресивъра.


Неактивен IvanK

  • Публикации: 89
Re: Моята скромна стерео система - Georg Mihailov
« Отговор #23 -: Август 01, 2018, 12:16:28 pm »
Georg Mihailov, относно интегрирането между усилвателя и ресийвъра може да погледнеш тази тема "Съвет за избор на усилвател за Monitor Audio Bronze 6 ", където sikfx също беше срещнал проблем, но намери решение.  :)

Неактивен Georg Mihailov

  • Публикации: 110
Re: Моята скромна стерео система - Georg Mihailov
« Отговор #24 -: Август 01, 2018, 12:44:56 pm »
Благодаря, точно тази тема вече я гледах. Използвах съветите и от нея, но не се получи.

Неактивен Georg Mihailov

  • Публикации: 110
Re: Моята скромна стерео система - Georg Mihailov
« Отговор #25 -: Август 01, 2018, 16:56:13 pm »
АКо успея да се преборя с AV bypass-а, ще ми е любопитно да изпробвам и още нещо - да подам сигнал от предусилвателя на втория усилвател /има съответните изходи/ към av входа на Naim-а. Т.е. Naim-ът да работи като крайно стъпало. Интересно ми е какъв ще е крайният резултат като качество на звучене. :)

Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Моята скромна стерео система - Georg Mihailov
« Отговор #26 -: Август 02, 2018, 20:21:41 pm »
Всеки съвременен Naim се интегрира лесно в AV система. В упътването нещата са описани ясно.
Многократната смяна на кабели би могла единствено да доведе до потенциални проблеми.

Ако не осигуриш на усилвателя Naim оптимални условия за работа, към които продуктите на Naim са пословично капризни, реално ще чуваш твърде малък процент от потенциала на усилвателя.

Под оптимални условия имам предвид Кабели, 24/7 работа без изключване, НЕизползването на разклонители с филтри, напасване с подходящ източник и т.н.

Успех!

Неактивен sss

  • Публикации: 95
Re: Моята скромна стерео система - Georg Mihailov
« Отговор #27 -: Август 02, 2018, 20:52:06 pm »
24/7 работа без изключване

В още една тема бяхте споменали тази препоръка към Naim усилвателите.
Какво точно се има предвид?
Да се остави в Standby режим, да е включен и да усилва постоянно или да се остави с активиран mute?

Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Моята скромна стерео система - Georg Mihailov
« Отговор #28 -: Август 02, 2018, 21:37:40 pm »
Усилвателите на Naim нямат Standby режим (освен в серията Uniti, но тя не е изцяло представителна за марката).
Просто, когато не се подава сигнал към тях консумират пренебрежимо малко количество ток - 2-3W. Изрично е описано и в упътването че най-добри резултати се постигат, когато усилвателите работят 24/7. При изключване отнема много време (понякога дни) докато усилвателя постигне 100% от възможностите си в звуково отношение.
В интерес на истината има и други производители, примерно D`agostino, а и други, които също препоръчват работа 24/7, макар усилвателите им да консумират много повече, дори без сигнал.

Както казах в предишния пост - Naim са пословично капризни към оптималните условия на работа (и не само те), но ако човек се постарае да почете и да им ги осигури, и харесва техния характер - усилието определено си струва ;)

В тази връзка е и удивително нелепо, когато някой, нямащ никаква представа от спецификите на Naim, свърже и чуе такъв усилвател за 5-10 минути или няколко часа, без да е осигурил гореописаните условия, и добива рязко и категорично мнение за качествата и характера на Naim. Попадал съм на десетки такива мнения, особено в българското интернет пространство.

Това, уви, е често срещан подход по принцип, не само с Naim и не само в Аудиото.

Но нека не спамим темата на човека, ако ви е любопитно да дискутираме Naim - нека се стартира специална тема за това, в подходящ раздел.

Неактивен Georg Mihailov

  • Публикации: 110
Re: Моята скромна стерео система - Georg Mihailov
« Отговор #29 -: Август 03, 2018, 01:21:07 am »
Благодаря за пожеланията! Преди да си купя усилвателя, си направих труда да се запозная предварително с ръководството, пък и почетох доста ревюта и разни форуми.Наясно съм с изискването за непрекъснато включен режим, осигуряването на "чиста" линия на захранване, липсата на релета и оттам характерното пукане в колоните при включвне и изключване на усилвателя и т.н.
Относно захранването 24/7 обаче има един дребен проблем - нестабилното време като климатични условия в София и изобщо в България това лято и сравнително честите гръмотевични бури. Та от тази гледна точка имам известни притеснения за теоретичната възможност от пренапрежения в електрическата мрежа и не смея засега да оставя усилвателя непрекъснато включен.
А относно АV bypass режима - след известно експериментиране открих метода за включване и изключване на този режим. Той категорично се различава от поредността на операциите, описани в ръководството. Просто има една изпусната стъпка, свързана с натискане и задържане на бутона cd върху челния панел на усилвателя.